Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek volt értelme...

Szerintetek volt értelme megszüntetni a kötelező sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
ha jól emlékszem 3 hónap volt.
2010. nov. 17. 17:31
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
26%

Nem kellett volna megszüntetni! Néhány hónap maradhatott volna egy intenzív katonai kiképzésként. Mondjuk középiskola befejezte, és a felvételik letétele után mindenkinek egytől egyig kötelező lenne, aki pedig nem egészséges, az valami polgári szolgálatos kiképzést kapna. A lényeg, senkinek ne legyen kibúvó alóla. 3 hónapot mindenki kibírna. Egyszerűen sajnos van a társadalomnak egy olyan rétege, amely sehol, semmiféle rendrenevelést nem kap. És ami érdekes, egy életreszóló kalandot is jelent. Én nem voltam katona, de a katonaviselt kollégáim gyakran fölidézik az érdekesebbnél-érdekesebb emlékeik.

Aztán lehetne, két-három évente egy két hetes tartalékos gyakorlat.

Ez a rendszer működik svájcban. Egy esetleges haáború esetén, normális létszámú hadsereg híján a környező országok katonaságára szorulnánk egy esetleges támadás esetén. Kérdés persze, hogy melyik lenne a jobb, ha románok, szerbek, horvátok, szlovákok, jönnének ide megmenteni minket. Vagy ha az USA segítene mondjuk drónokkal meg robotokkal, vagy orosz fegyverek védenének meg minket az ellenségtől. Én a legbiztosabbnak azt tartanám, ha van egy jelentős jól kiképzett tartalékos állomány. Igen, és az egyetemek e miatt az első évben októbertól kezdődnének, hogy a kiképzésen mindenki részt tudjon venni, e miatt senkinek hátránya ne legyen.

2013. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
25%
Fele annyi " retartdált" lenne ebben az országban,ha minden a régi lenne. Ha magamból indulok ki:D
2013. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
28%
Volt, mert ma már csak tápos kölkök nőnek fel akik könnyedény leigázhatóak. Behódolnak a multiknak, politikusoknak, mindenkinek. Ez volt a cél, nem?
2013. okt. 31. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
89%
Meg az ilyen utolsó válaszolóhoz hasonló begyepesedett idióták jönnek a hülyeségeikkel, hogy nyilván a mintaférfi Superman, Rambo, erőművész stb., aki meg nem, az nyilván tajgetosz pozitív.
2013. okt. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
79%
Te mehetsz katonának ha akarsz de engem ne kényszerítsen rá senki. Arra se kényszerítenek senkit hogy kukás legyen 3 hónapig, ez miert más akkor?
2013. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Salamon Bálint ***** válasza:
100%

Általában azok támogatják a sorkatonaságot, akik nem voltak soha katonák.

Aki volt, az tudja mennyire nem volt értelme, hacsak a konstans piálás és a napi egy doboz cigi elszívása nem az.

2013. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Belicza Károly válasza:
26%

#36

Nem tudom, milyen megbízható statisztikára alapozod az állításodat: "Általában azok támogatják a sorkatonaságot, akik nem voltak soha katonák." Én voltam katona több mint 2 évig, feszült nemzetközi helyzet idején a Kádár-korszak elején.

Az a határozott véleményem, hogy a férfivá válás egyik leghasznosabb folyamata a katonás fegyelem és főleg az önfegyelem minél tökéletesebb elsajátítása. Persze a fizikai, testi megerősödés sem elhanyagolandó tényező. Az időtartamon, mint részletkérdésen lehet vitatkozni.

2017. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem semmi értelme nem lenne katonai kiképzésre kényszeríteni olyanokat, akik semmilyen érdeklődést, rátermettséget, motivációt nem mutatnak eziránt, mert belőlük úgysem lenne jó katona. Erre is születni kell. Ez is egyfajta börtön, kényszerítés volt, durva beavatkozás fiatal állampolgárok magánéletébe. Egy férfi számára nem feltétlenül alap, hogy katonai kiképzésben részesüljön, csak mert az erősebbik nemet képviseli.
2017. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
38%
Szerintem vissza kéne állítani. Azon felül, hogy a kiképzés alatt az ember tanul némi emberséget, még az ország jövőjét is segíthet bebiztosítani.
2017. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
33%

Nagyban kell nézni! Ez is olyan Soros, meg gender dolog.

Az egész egy rugóra jár...

Most meg nekünk kell elmenekülni európából, ha nem akarunk megdögleni! Ez van.

2017. aug. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!