Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek volt értelme...

Szerintetek volt értelme megszüntetni a kötelező sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
ha jól emlékszem 3 hónap volt.
2010. nov. 17. 17:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
38%
Én is mérnökhallgató vagyok és szerintem viszont minden magyar férfinek szüksége lenne egy legalább 3 hónapos alapkiképzésre, nem csak nevelési célból, hanem egy esetleges támadás esetén nem ártana olyan emberekkel feltölteni a csapatokat, akik már fogtak a kezükben gépfegyvert... Tudom, hogy ennek most nincs nagy esélye és reméljük nem is következik be, de ha mégis, akkor arra fel kell készülni.
2010. nov. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
58%

23:09

Mérnöknek tanulsz, gondolkodj reálisan. Szerinted van esélyünk megvédeni magunkat bárki ellen? Nincs. 0. Semmi. Abszolút semmi.

2010. nov. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudhatjuk. Szlovákiával szemben például biztos, hogy meg tudnánk magunkat védeni. Romániával szemben mondjuk már valószínűleg nem, tekintve, hogy a román hadsereg 5-ször akkora mint a magyar... De az is valószínű, hogy egy ilyen konfliktusba a NATO is beavatkozna, de ha nem is, lennének olyan országok, akik segítenek nekünk (pl. Lengyelország). De erről kár is beszélni, ennek most nincs igazán realitása, én csak annyit mondok, hogy az én véleményem szerint egy 3 hónapos kiképzés jót tenne a mai magyar fiatalságnak. Persze normális kiképzésre gondolok, nem ilyen szarra, mint a szocializmusban volt.
2010. nov. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
78%

A NATO nem avatkozna bele két tagállam háborújába a semlegesség elve alapján (a közös szövetségi tagság nem akadályozza meg a háborús összecsapást).


Slotákiával szemben nyert ügyünk volna, a csehek nélkül ők édeskeveset érnének. Csóróföldön meg hiába nagyszámú a katonaság, a jelentős része magyar, aki nem fog a saját országa ellen fegyvert fogni, ráadásul a román hadsereg felszerelése és kiképzése....hááááát....elég, ha annyit mondok, hogy az államnak bakancsokra nincs pénze, a katonák kínai tornacipőkben gyakorlatoztak a mezőn...lol...


Szarbiával szemben pedig azért lennénk esélyesek, mert a több évtizede húzódó háborúk alaposan meggyengítették a csetnikek haderejét, Milosevics és a tábornokok jórésze elpatkolt, a leszakadó országrészek (Kosovo, Montenegro) meg szerencsé megfontolásból távoltartanák magukat attól hogy a szarbeknek segítsenek...

2010. nov. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
77%
De ha ez a 3 összefog ellenünk, akkor baszhatjuk. Márpedig mihelyst bármelyik fenyegetést érez Magyarország felől, rögtön újjáalakul a kisantant és cseszhetjük. Mert mind a mai napig be vannak szarva, hogy egyszer revansot veszünk...
2010. nov. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
90%
Igen, de akkor mi is összefoghatunk pl. Ausztriával. Anno már megtettük párszor,csak vigyázni kell, nehogy megint Bécs legyen a fővárosunk...Kossuth Lajos forogna a sírjában :D
2010. nov. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
82%
Ausztria semleges országként nem avatkozna bele a háborúba, szerintem sokkal inkább lehetne potenciális szövetséges a szlovákok ellen Lengyelország, Szerbia ellen Horvátország, Montenegró, Koszovó, Albánia, Románia ellen meg Bulgária.
2010. nov. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
58%
Érdekes, ha jól figyeltem eddig senki nem érvelt azzal, hogy a "magyar haza megvédése szent kötelesség" stb. Pedig milyen sok nagy magyarral lehet mostanában mindenhol találkozni...
2010. nov. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
66%

Én ezt valahogy alapvetőnek találom, hogyha megszállna minket egy idegen hatalom, védekezni kellene.


Ha nem így tettünk volna, most nagy valószínűséggel Ankara lenne a fővárosunk...

2010. nov. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
86%

Semmi értelme nem volt, nevelési szempontból csak lelki sérülést kapott az ember.


Amúgy azok az országok segítenének, amelyikek sokat buknának akkor, ha mi veszítenénk. Ezért kellene több McDonald's :)

Viccen kívül, csak a pénz számít ilyenkor. Ha vmi balhé lesz, akkor rögtön jönnek az oroszok, gondolom a szerbek oldalán.

2010. nov. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!