Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek volt értelme...

Szerintetek volt értelme megszüntetni a kötelező sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
ha jól emlékszem 3 hónap volt.
2010. nov. 17. 17:31
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Oroszország nem NATO-tag, szóval ha jönnének nagy dérrel-dúrral a szarbek oldalán, abból könnyen harmadik világháború lehet...
2010. nov. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
90%

A kötelező sorkatonaságnak SEMMI értelme nem volt, ráadásul volt benne egy extra baromság. Törénetesen az, hogy a sorkatonaság alól még kitalált betegségre hivatkozva sem nagyon lehetett kibújni, míg a hivatásos katonáknak olyan vizsgálatokon kellett átesniük, hogy akarva is nehéz volt azzá válni. Kettős volt a mérce: sorkatona lehet akármilyen rossz egészséggel is, míg hivatásos akkor sem, ha makk egészségesnek érzi magát.


Na meg mit tanultak ott meg? Drogozni, bagózni, buzulni. Söpörni, sorakozni és fogkefével felmosni? vagy a hazát védeni? (illetve annak fejeseit...)


Az Igenis Minsizter c. angol sorozatban a következők hangzott el, amikor a miniszter úgy gondolta, bevezethetnék a kötelező sorkatonai szolgálatot.

"Megtanulnának például olvasni..."

"Uram, a mienk a világegyik legprofesszionálisabb hadserege, valóban azt szeretné, ha ezentúl futballhuligánok védenék Nagy Britanniát?"

2010. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
87%

a sok összevissza írogató gondolja végig: az Európai Szén- és Acélközösség azért lett létrehozva 1950-ben, hogy Európában ne legyen több háború. Később bővítették, elnevezték Európai Közösségnek, majd Európai Uniónak. S valóban SOHA nem volt háború ezen országokon belül és közöttük. Jelenleg az említett "fenyegetések" mind EU-tagállamok (Szlovákia, Románia) vagy felvételüket már kérték (Szerbia). Fegyveresn konfliktusnak EU tagállamokon belül szinte 0 az esélye, ha meg a 2 állam még NATO-tag is, akkor meg már aztán főleg 0. Annak is 0 az esélye, hogy egy az EU-tagságra pályázó állam (Szerbia) elkezdene az EU-val balhézni.

Az arabok meg letojják Mo-ot, mert ha ők robbantani akarnak, abban amerikai vagy nyugat-európai nagyváros neve kell a hírek erősségéhez. Tudják ők jól, hogy az amerikai közvéleményt nem sokkolná egy Budapest elleni támadás, hiszen ha a brit vagy ameriaki hírekben az szerepelne, hogy az Al-Kaida robbantott Budapesten, az za átlag britnek és ameriakinak nem mondana semmit, mert fogalmuk sincs hol van.

2010. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 Suhanc72 ***** válasza:
82%

Hadititkot árulok el, de vállalom. 12 hónapos sorkatonai szolgálatom alatt lőttem 3(!)db gépkarabély-töltényt egyes, 6 db-ot pedig rövid sorozat formájában, eldobtam 1 db kézigránátot, robbantottam egyszer trotilt és voltam "éjszakai harcászaton", délután 4-fél ötig, mert utána a tiszthelyettes uraknak ment a busza. A laktanya túl messze volt a várostól...

Ez volt '91-ben a hivatalosan elégséges kiképzés.

Mindössze meg kellett említenem, hogy egy katonatársam példáját fogom követni (öngyilkos lett), ha egy bizonyos főtörzs nem száll le rólam. Beszartak: a főtörzsből őrmester lett, engem "ideggyengének" nyilvánítottak és fegyveres szolgálatra alkalmatlannak. Le nem szereltek, bár nem is akartam; "állapotom" miatt még a függelemsértésért sem voltam büntethető, ráadásul mentős voltam; én láttam el a sorállományt alkohollal. Következésképpen anyagi gondjaim nem voltak.

Ennek ellenére újra kötelezővé tenném a sorkatonai szolgálatot, ha néhány feltétel adott lenne.

Az első az ideológiai nevelés: a haza mindenek előtt.

Csakhogy nehéz ezt belenevelni azokba a fiatalokba, akik látják "kormányzó elitünk hazaszeretetét" és szociális biztonságunkat.

A másik az anyagi. Ha a fiatalság már tudja, hogy MIÉRT kell katonának lennie, akkor meg kell neki tanítani, hogy HOGYAN legyen az. Az pedig PÉNZ kérdése; a mi időnkben a fent leírt kiképzésre jutott csupán, ennek így valóban nincs értelme.

A legfontosabb ok pedig: drága jó liberalista (azaz cionista)politikusaink a sorkatonaság eltörlésének népszerű intézkedésével akartak választást nyerni.

És még egy kérdés: Ugye nem csak én hallottam róla, hogy a magyar lőszerkészletet egy izraeli érdekeltségű cég "őrzi", amely "szívességük" nem két adóforintunkra rúg?

Na jöhet értem az ÁVÓ...

2010. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
74%

ne izgulj... lehet még benne részed!

[link]


[link]

2010. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

A hadara foghatóság emelése nulla volt. Pénzbe került, és csak szívatás volt. 3db lőszer ellövése. Gratula!

Aki volt persze azt szeretné, ha más is szívna. :-(

A nők, meg amig nekik is nem kell menni, ~80%-ban megszívatnák vele a fiúkat. Mert elő fegyelmezik nekik, a pasikat egy tartós kapcsolatra.


A tapló parasztja, mármint egy katona tanít meg valakit jómódóra? A szóhoz és a második feléhez is egy hívatásos katonának értelmező szótár sem lenne élég. Mert analfa-béta barmok voltak azok a katonák, akikre a sorkatonák bízva voltak. Bár igaz barmot formáltak a kopaszból is, amire öreg lett belőle.


Nyugodjatok meg. A sok bunkó friss ország és az osztrákok is, mind-mind egyesével is, mint a híg fos a beleken, úgy átfutnának rajtuk, hogy csak a szemközti határok akadnának fent. Még akkor is, ha összeszednék apait, anyait is. Mikor védtük meg magunkat amúgy is utoljára? Arról nem is beszélve mi kit, és mikor győztünk le utoljára? Mátyás király egy félgyőzelmén, kölcsönösen előnyös béke kötésén kívül volt más? A sógorok voltak szívesek kiverni törököket.


Tudjuk 2010-11-20 14:16-es


Mint az is hogy 1900-ban tudtuk hogy a huszadikszázadban, Európában egy háború esélye 0%-ra lett felkerekítve. ;)

2010. nov. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a modern hadseregek már nem a sorozott tömegekre, hanem a minél fejlettebb haditechnikára épülnek.
2010. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Mikor védtük meg magunkat amúgy is utoljára? 1456-ban.

Majd visszavágtunk 1485-ben, amikoris "nyögte Mátyás bús hadát Bécsnek büszke vára".

Azóta soha.

2010. dec. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
68%

"Majd a munkahelyen megtanulják, hogy a főnökkel ne szórakozzanak, mert nem sokáig lesz állásuk."


Szóval megtanították az embereket csicskává lenni, másoknak alárendelni magukat, hogy ne állhassanak ki magukért. Alapos kiképzést kaptak hogy a rendszer rabszolgái legyenek. Mellesleg azok a bizonyos főnökök, akik mindenhatónak képzelik magukat, azok hol kapták meg a megfelelő tanítást hogy emberek maradhassanak?

2013. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
33%
szerintem csak az legyen katona aki akar.... de ha mindenkeppen bevezetnek akkor ugy lenne jo mint svajcbanh 3 havonta 1x 1x behivnak egy ket napra, mert regen iszonyuan elbutultak az emberek akar csak 3 honap szolgalattol...
2013. aug. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!