Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet kivitelezni,...

Hogyan lehet kivitelezni, hogy 300 év fiktív tőrténelme bekerüljön a köztudatba?

Figyelt kérdés

Illig munkája nyomán tudjuk, hogy az időszámítással valami nem stimel ! Nem tudunk elszámolni 300 évvel, más kalendáriumok szerint 300 évvel korábban vannak Jézus születéséhez képest. Most az más kérdés, hogy elfogadjuk-e azt hogy a középkorból, pontosan a korai középkorban 600-900-ig van 300 évnyi megtőrtént esemény vagy máshol.


A kérdésem lényege, hogy ezt hogyan lehett kivitelezni ?...


Kérlek gondolkodj el rajta & válaszolj rá. meg szeretném érteni ezt.


Feladat : 300 évvel ki kell tolni a kalendáriumot és fiktív eseményeket beleírni a krónikákba.


Hogyan lehet kivitelezni ?


Maga a történelmi probléma itt megtalálható [link]


Összefoglalva : a kérés nem az, hogy így van-e ahogyan Illig leírta, mert nem biztos, hogy pont a kora középkor hiányzik. Én az ókori dolgokból is el tudok képzelni hamisítást, kitalált csatákat, kitalált uralkodókat, nem létező győzedelmes hadjáratokat és nem létező várakat.


2012. dec. 23. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:

Úgy képzelem el, hogy sok kalendáriumot használtak európában és ha egy nép leigázot egy másikat, akkor átvették a győztesét, tehát simán lehetett 300 évet bevenni,mert nem tűnt fel másnak. Ki meg lehetett pótólni mesével.


Most az, hogy más nép emlékezetében élt valaki, már ha igaz.... Azt is lehet hamisítani, pl X uralkodó vagy követe vagy beavatott nemes jár ott és mesél Nagy Károlyról, mint mondjuk Münchausen báró HáryJánosról és leírják, azt hogy volt egy ilyen király... vagy amikor megszállták őket, akkor a krónukásikkal leíratják a mesét és megöletik és odébb állnak, még képzelő erő sem kell ehhez.



Most ott van Kik Pipin neve, amin minden iskolás röhögőgörcsöt kap az iskolában. Én is !! Most hogy ha az uralkodók olyan kellemes hanglejtésű neveket adtak maguknak hogy antoanette, hogy fenköltek legyenek a pór nép szemében és megkülönböztesség magukat tőlük, akkor miért ilyen bugyuta volt a neve ? Ha most is nevetnek rajta, akkor is nevettek, miért nem változtatta meg ? Olyan ez mint egy olyan név amit gyorsan ki kellett találni. Nagy Károly is egy elég pór név ! Miért adott volna magának egy uralkodó ilyent ? :S


AAchen is majdnem az abc első betűiből lett összerakva. Az egészet légbőlkapták. Az érdekel, hogyan.

2012. dec. 23. 23:16
 12/67 Gugu Gabor ***** válasza:

Alapvetően az ilyen óriási össze esküvésekkel pont az a baj hogy óriási. Nem vagyok történész és tény hogy nem vagyok ép profi az 1000 évvel ezelőtti történelemből. Valószínűleg kevesebb írástudó ember élt mint ma és a napi sajtó is csak egyesek álmaiban létezett, viszont...

Egész európát tekintve mindenhol hamisítani kellett.. nem csak a Vatikánban, nagyon kétlem hogy ez mindenhol zökkenő mentessen ment volna... és senki sincs aki "elszólja" magát a rengeteg ember közül aki részt vesz ebben akármilyen szinten is.



Egyébként a kitalált csatákkal kapcsolatban rémlik egy fáraó akit kicsit helyben hagytak a csatamezőn, viszont otthon győztes csatának lett kikiáltva a dolog... vagy valami ilyesmi, bocs most lusta vagyok pontosan utána nézni.

2012. dec. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 Gugu Gabor ***** válasza:
Csak most olvasom a hozzászólásodat a Kis az ragadvány név a Pipin a "rendes" neve... nem tudom mi a gondod ezzel idegen országok idegen nyelvek furcsa nevek... az USA elnökét egy gyümölcsről nevezték el, van egy érdekes nevű Brazil focista.. :)
2012. dec. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:

"Most ott van Kik Pipin neve, amin minden iskolás röhögőgörcsöt kap az iskolában. Én is !! Most hogy ha az uralkodók olyan kellemes hanglejtésű neveket adtak maguknak hogy antoanette, hogy fenköltek legyenek a pór nép szemében és megkülönböztesség magukat tőlük, akkor miért ilyen bugyuta volt a neve ? Ha most is nevetnek rajta, akkor is nevettek, miért nem változtatta meg ? Olyan ez mint egy olyan név amit gyorsan ki kellett találni. Nagy Károly is egy elég pór név ! Miért adott volna magának egy uralkodó ilyent ? :S


AAchen is majdnem az abc első betűiből lett összerakva. Az egészet légbőlkapták. Az érdekel, hogyan."


Kis Pippin nem magyar király volt, és a frank nyelvben különben sincs olyan szó, hogy pipi, nincs mire asszociálni. Különben Pepin nek ejtik.

Nagy Károlyyal mi a bajod? A nagy vagy a károly nem tetszik? Nagy Sándor forog a sírjában.

Aachen külön poén. Felhúzott III. Ottó egy várost full titokban elrejtett pár több évezredes nyomot és kész?

2012. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
Kis Pippin azért kis, mert az ifjabb.
2012. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
Elolvasod Illig könyvét, abban vagy 200 oldalon ecseteli hogy hogyan történt. Legalábbis szerinte...
2012. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi van az arabokal? 600-ban még sehol nincsenek, 900- ban már fél Európa az övék. Ha ezt a 300 évet törlik, akkor az azt jelenti, hogy az arabok röpke 1-2 év alatt meghódították az akkor ismert világ felét!
2012. dec. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 mustafa33 ***** válasza:

De a georgiai és örmény krónikákat megnézni nem jutott eszébe senkinek? Ott valóban vannak tartalékok ☺.

A král biztos hogy a Karl-ból származik, nem származhatot a királyból? És az a madárnévből vagy a feketéből? mindenünk a szlávoktól ered? Nekik mióta vannak királyaik? A keleti szláv cár - király nem ugyan onnan ered? Mert az biztos nem a nyugati Karlból. Az első szláv királyok (cseh, lengyel) nagyjából a mi első királyainkal egyidősek, akkor mi miért tőlük vettük átt a címet? mert volt egy Knyiezsa nevezetű (tót származású) nyelvtudósunk aki szerint minden a tótoktól vétetett át? ideje korrigálni a tudományt. Na nem az Istókhalma alkotóival.

2012. dec. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 bumbi02 ***** válasza:

Pénzérméket tudtak veretni a király udavarában és ráírni amit akartak, ez már csekélység !



Nem stimmel a neved. Lehet hogy szép vagy, de okos nem hiszem.


Szerinted a mai műszerekkel nem tudják meghatározni hogy hány száz éves az adott érme? Vagy egy régészeti leletről?


De Illig elmélete azért se stimmel, mert csak az európai nagyokat vonta bele az összeesküvésbe, a Tang-dinasztiát, vagy az arabokat, mongolokat nem. AKkor csak nálunk esett ki ez a 300 év, náluk pedig nem?

2012. dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 bumbi02 ***** válasza:

Érdekes, én nem nevettem kis Pipinen (gyűrűk ura?) , én az Aachenen nevettem, főleg hogy Kis Pipin idején Aquis Villa néven futott a város, és csak a német neve hasonlít az abc első betűire, hollandul Aken, latinul Aquisgranum (még a rómaiak alapították a várost Aque Granni néven, azaz Grannus fürdője)



Persze ez is csak egy ékes példája annak, hogy hülyeségekkel van tele Illig könyve, mivel Aachen már a római korban épült, még a kitalált középkor előtt jóval.

2012. dec. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!