Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet kivitelezni,...

Hogyan lehet kivitelezni, hogy 300 év fiktív tőrténelme bekerüljön a köztudatba?

Figyelt kérdés

Illig munkája nyomán tudjuk, hogy az időszámítással valami nem stimel ! Nem tudunk elszámolni 300 évvel, más kalendáriumok szerint 300 évvel korábban vannak Jézus születéséhez képest. Most az más kérdés, hogy elfogadjuk-e azt hogy a középkorból, pontosan a korai középkorban 600-900-ig van 300 évnyi megtőrtént esemény vagy máshol.


A kérdésem lényege, hogy ezt hogyan lehett kivitelezni ?...


Kérlek gondolkodj el rajta & válaszolj rá. meg szeretném érteni ezt.


Feladat : 300 évvel ki kell tolni a kalendáriumot és fiktív eseményeket beleírni a krónikákba.


Hogyan lehet kivitelezni ?


Maga a történelmi probléma itt megtalálható [link]


Összefoglalva : a kérés nem az, hogy így van-e ahogyan Illig leírta, mert nem biztos, hogy pont a kora középkor hiányzik. Én az ókori dolgokból is el tudok képzelni hamisítást, kitalált csatákat, kitalált uralkodókat, nem létező győzedelmes hadjáratokat és nem létező várakat.


2012. dec. 23. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondtam hogy találmány te ostoba hanem miközben makogó csecsemőgyilkos hordák voltunk és szerinted kalandoztunk , akkor ez a nyelvtelen banda a világ ma ismert legtökéletesebb írását használta , egy olyan írást amit ma is elolvasol és érted , érted te gyíkarc?

Mutass már föl még egy ilyen népet akinek az írását ma elé raknád és el tudná olvasni. "


Persze mert a honfoglalás teljesen békésen ment végbe. Te ennyire hülye vagy? Persze a kis 15 éveddel biztos tudod.

Amúgy meg, még mindig nem értem, mitől különlegesebb a rovásírás a görög vagy a latin ABC-nél. Elém teszel egy rovásszöveget én bizony el nem tudom olvasni, az biztos, ugyanis ahhoz meg kéne tanulnom a betűket. És ha ismerem a betűket, akkor meg még mindig nem fogom érteni azt az 1000 éves szöveget, ugyanis azóta megváltozott a magyar nyelv. A halotti beszéd egyes mondatai is elég zavarosak, hát még az ősmagyarok beszéde! Teljesen sületlenségeket írsz!


"Nem volt itt semmiféle hon elfoglalás.

Ahogy ezt az igazi hazafi történészeink (lásd:Grandpierre Atilla és apja,Pap Gábor,Szántai Lajos) , és számos külföldi ,francia német svéd amerikai független történész is kétséget kizáróan bebizonyította.

Itt csak többszörös hazajövetelről beszélhetnénk . "

Szóval szerinted kimentek a magyarok, meg bejöttek a magyarok, majd megint elmentek, majd megint vissza? Na ne legyél már ilyen hülye! És az a történész a hazafi, aki "bizonyítja", hogy a magyarok a legősibb nép! Hát ne őrüljünk már meg!


"Azzal hogy elfogadjátok a honfoglalást ,legitimáljátok hogy holnap visszafoglalják mások ,mert most ők az erősebbek "


Jajj Istenem ekkora marhaságot. Erre már nem lehet mit írni. Egyszerűen szörnyű baromságokat írsz.


"duna tv megmondóemberei"

Ők nem a Duna TV megmondóemberei, hanem egyetemi kutatók. Ennyire hülye nem lehetsz!

2012. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
Ja és Grandpierre Attila csillagász! és NEM történész! Én hivatásos történészeknek jobban hiszek, mint egy ilyen turulbetyárnak.
2012. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

noname ke Ahelyett hogy elhiszed ,te már mindent tudsz a világról és így kitör belőled ez a kényszeres helyreigazítás inkább ajánlom szíves figyelmedbe ezt a csodás előadást két mozifilm nézése között.


http://www.youtube.com/watch?v=OUEswgv1GD4 1

http://www.youtube.com/watch?v=qqaWYsb7Ai0 2


Ha már ítélkezel a csillagász felett nem árt ha ismered különben nevetséges leszel.Mellesleg az apja is magyarság kutató volt aki szintén megcáfolta az egész hivatalos sztorit, tehát Attila ennyire 'nincs képben'.

2012. dec. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:

És itt az újabb gagyi YouTube videó. Engem cáfolni nem tudsz, inkább elvárod, hogy nézzek meg több órányi hülyeséget.


Arra meg hogy az apja is magyarsagkutato volt (megjegyzem ilyen szakma nincs szerintem, de most a kedvedert legyen): attól, hogy az apám szívsebész, én még nem leszek az. Szóval ennyit róla. Vagy cafold még amit írók. Vagy ismersz el hogy igazam van. Taknyos kis 15 éves.

2012. dec. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:

Mi van betolytál ,nem mered megnézni mi ?


Összeomlana a kis finnugor világképed :D

Inkább egy 15 évesre mutogatsz hogy cáfoljon meg mert abban reménykedsz hogy ő úgy sem tudna .


Ha csöndben maradtál volna akkor most nem tudná mindenki hogy lusta vagy meghallgatni más információkat mint amikben hiszel de olyan beképzelt vagy hogy elhiszed magadról ,a belső egyoldalú tudásod alapján kioktathatsz.


Én azért megnéztem a duna tv s adást 2 x is de nyelvészeti ellentábor ,finnugrászok órás videóját is végignéztem amikor ellenpéldával találkoztam. Persze meg is kapta a magáét a kis nyomi önjelölt nyelvkutató a magyar nyelv ledegradálásáért.

És nem a semmire hanem mert előtte foglalkoztam egy 20 órát magyar nyelv származásával.

És elmondom neked el lehet olvasni az 1000 éves magyar rovást ,nem véletlen tanultam meg többféle rovás ábécét is hogy képben legyek.

Kíváncsi lennék egy német el tudja olvasni a 200évest ? még a saját honfitársa tájszólását sem érti meg. De az angollal se dicsekedjünk ami olyan végtelenül primitív nyelv hogy három szóból órákig lehet beszélgetni.Ha nem lenne szlengjük olyan száraz lenne a nyelv hogy megaszalódnának. És vajon miért az angol a világnyelv?na majd Petőfi elmagyarázza.

2012. dec. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 bumbi02 ***** válasza:

És elmondom neked el lehet olvasni az 1000 éves magyar rovást ,nem véletlen tanultam meg többféle rovás ábécét is hogy képben legyek.

Kíváncsi lennék egy német el tudja olvasni a 200évest ? még a saját honfitársa tájszólását sem érti meg. De az angollal se dicsekedjünk ami olyan végtelenül primitív nyelv hogy három szóból órákig lehet beszélgetni.Ha nem lenne szlengjük olyan száraz lenne a nyelv hogy megaszalódnának. És vajon miért az angol a világnyelv?na majd Petőfi elmagyarázza.



Érdekes, hogy én nem tudom elolvasni a rovásírást. Sőt, nagyjából senki nem tudja elolvasni, csak az aki megtanulja. De nagyjából így van ez minden írással. És a németek megértik a honfitársuk tájszólását, mivel én hochdeutschot tanultam, és most Tirol-Salzburg határán élek, értik minden szavamat, ha azt mondom hogy Pflaume, tudják hogy az a szilva, nem csak a Zwetschke-t értik meg.

És hülyeség amúgyis összehasonlítani NO-t Magyarországgal, mivel Németország nagyjából 10x akkora (ha nem nagyobb, nem tudom fejből) mint magyarország, és 8x többen lakják, és évszázadokon át több száz fejedelemségből állt, szét tagolva, így jóval nagyobb nyelvjárási differenciák vannak, mint Magyarországon, ahol még 10 millióan se laknak.


Az angol nyelv pedig épp a primitívsége, és könnyen tanulhatósága miatt lehetett világnyelv.

2012. dec. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:

Bumbi


Fogd már föl hogy én még mindig nem a betűkről beszélek, ha megtanulnád a betűket te is megértenéd a régi magyart, ellenben egy angolnak a kezébe adsz egy 100éves könyvet angolul latin betűvel nem érti meg, hiába érti a betűket .


Azért azt megkérdezhetnéd a német emberektől hogy az összes német tájszólást megértik e ,mint mi magyarországon .

2012. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:

Idézek tőled:


"egy olyan írást amit ma is elolvasol és érted , érted te gyíkarc?"

"Fogd már föl hogy én még mindig nem a betűkről beszélek,"


Na most az írás betűkből áll, vagyis ha az írásról beszélsz, akkor a betűkről beszélsz logikusan. Vagy ha nem a betűkről, akkor miről?

Nekem olyan érzésem van, hogy kevered az "írás" és a "nyelv" fogalmakat, ami elég gáz.


"Mi van betolytál ,nem mered megnézni mi ? "

Hülyeségekre nem akarok több órát elfecsérelni. Azért nézi meg először azt az ember, hogy egy-egy mű kitől származik, hogy ne kelljen több órás filmeket meg több ezer oldalas könyveket feleslegesen elolvasni. Nekem ez a grandpierre önjelölt történésznek tűnik, amire nem vagyok hajlandó időt fecsérelni. Majd ha egy igazi! történész állítja, hogy az a 300 év hiányzott, akkor megnézem a filmet. De addig, amíg csak matematikusok és csillagászok állítják addig nem. Főleg úgy, hogy van másik matematikus és csillagász aki megcáfolja őket.


"Összeomlana a kis finnugor világképed :D "

Hogy jönnek ide a finnugorok? Mindegy, látom csak veszekedni akarsz.


"Inkább egy 15 évesre mutogatsz hogy cáfoljon meg mert abban reménykedsz hogy ő úgy sem tudna ."

Nem reménykedek, mert látom hogy nem tud.


"Ha csöndben maradtál volna akkor most nem tudná mindenki hogy lusta vagy meghallgatni más információkat mint amikben hiszel de olyan beképzelt vagy hogy elhiszed magadról ,a belső egyoldalú tudásod alapján kioktathatsz."

Én csak hiteles forrásból merítem a tudásomat, és még így se tudok mindennek utánajárni. Mi lenne, ha még az ilyen hiteltelen vacakokat is megnézném. Ez nem lustaság, hanem ésszerű szűrés.


"Én azért megnéztem a duna tv s adást 2 x is de nyelvészeti ellentábor ,finnugrászok órás videóját is végignéztem amikor ellenpéldával találkoztam."

2x kellett megnézned a DunaTV-s riportot, csak hogy megértsd. Na ez is sok mindent elárul értelmi képességidről.


"Persze meg is kapta a magáét a kis nyomi önjelölt nyelvkutató a magyar nyelv ledegradálásáért. "

Nem tudom, hogy miért számít a magyar nyelv ledegradálásának a finnugor rokonság, elég beteg elmevilágban élhetsz.


"És nem a semmire hanem mert előtte foglalkoztam egy 20 órát magyar nyelv származásával. "

Ejha, 20 óra az aztán nagy idő. Doktori címet is akarsz érte? Vagy egyenesen az MTA elnöki tisztjére pályázol?


"És elmondom neked el lehet olvasni az 1000 éves magyar rovást ,nem véletlen tanultam meg többféle rovás ábécét is hogy képben legyek. "

Persze, hogy el lehet, az írásnak ez a funkciója. Csak közben a nyelv változott rohadt sokat. Nem mondom, hogy nem lehet megérteni, de azért vannak problémás szavak, amikre kizárt, hogy csak így ránézésre megmondod mai jelentését.


"Kíváncsi lennék egy német el tudja olvasni a 200évest ? még a saját honfitársa tájszólását sem érti meg."

Na már megint. Most te betűk olvasásáról, vagy a nyelv értelmezéséről beszélsz. Nagyon durván kevered a kettőt.

És arra, hogy nem érti a honfitársa tájszólását: a német nem egy egységes nyelv, szemben a magyarral. Egyes német dialektusok között van akkora különbség, mint a francia és az olasz között. Tény, hogy egy tőről szakadnak, de sokkal régebben szétváltak mint a magyar nyelv dialektusai. Megjegyzem, hogy egyébként te sem értenél meg egy echte Csángót, vagy egy székelyt.


"De az angollal se dicsekedjünk ami olyan végtelenül primitív nyelv hogy három szóból órákig lehet beszélgetni."

Ez egyrészt nem igaz. Az angol nyelvnek is meg vannak a finomságai, de azt csak az angol anyanyelvűek használják. Amit te mint angolt tanulsz, az az angol butított változata. Igen, tény hogy könnyen butítható nyelv, éppen ez az előnye. De hogy primitív legyen, az azért túlzás, inkább gazdaságosnak nevezném.


"Ha nem lenne szlengjük olyan száraz lenne a nyelv hogy megaszalódnának."

Mondom, az igazi angol nem száraz. Csak te nem azt tanulod.


"Azért azt megkérdezhetnéd a német emberektől hogy az összes német tájszólást megértik e ,mint mi magyarországon ."

Még valami ehhez a hülyeségedhez: Németország több tucat különálló ország volt, és a német nyelv szépen több részre bomlott. Figyeld meg, mi van azokkal, akik már régen nem tartoznak Mo-hoz. A csángók nyelve legalább annyira érthetetlen nekem, mint egy Hamburgi németnek a Müncheni tájszólás.

2012. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

"Nekem ez a grandpierre önjelölt történésznek tűnik, amire nem vagyok hajlandó időt fecsérelni. Majd ha egy igazi! történész állítja, "


Jézusom te olyan szinten vagy buta hogy kár rád pazarolni a sorokat.

Egy embert a tettei alapján ítélünk meg ,nem onnan hogy mit írnak róla.Ha most azt hallottad volna valahonnan hogy GA egy igazi történész akkor megnéznéd a filmet?


Szállj már le a magas lóról mert bilibe lóg a kezed ott hóhencollerben vagy hol a tkömben. Előbb mondatot tanúlj meg értelmezni mielőtt oldalakon keresztül oktatsz.


Harmadszorra mondom el te síkagyú hogy nem a betűk miatt tudom elolvasni az 1000 éves írást hanem ha latinul lenne írva akkor is eltudnám olvasni ,mert szerencsére olyan tökéletes ősnyelvről beszélünk ami nem hagyja hogy megváltozzon az értelme fölfogtad? A világ nyelvei idővel elkorcsosulnak ,ezért nem értik meg 200 év múlva.

A magyart is megpróbálták a nyelvújítók szétbni de nem nagyon ment . Az meg hogy a magyar a jelenleg létező legősibb nyelv ,nem a magyar "IGAZI" nyelvészek mondták ki hanem német+francia+amcsi.

Tájékozódni kéne mielőtt megszólalsz és nem a fizetett szakemberek röfögésében hinni.

2012. dec. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 bumbi02 ***** válasza:

Petboj, te pedig tanuld meg először a jelenlegi nyelvtanunkat, mielőtt rovásírásokat tanulsz, mert szörnyű a helyesírásod.



"Fogd már föl hogy én még mindig nem a betűkről beszélek, ha megtanulnád a betűket te is megértenéd a régi magyart, ellenben egy angolnak a kezébe adsz egy 100éves könyvet angolul latin betűvel nem érti meg, hiába érti a betűket .


Azért azt megkérdezhetnéd a német emberektől hogy az összes német tájszólást megértik e ,mint mi magyarországon."



Látszik hogy sok régi szöveget olvastál. A magyar nyelvtan az idők során nagyon sokat változott. Elég csak a híres mondatot elő venni:


fehervaru rea meneh hodu utu rea


Ezt melyik magyar értené meg ma? Egyik se. Illetve csak azért értjük meg, mert tanulta mindenki, hogy mit is jelent.


Tichon-ról honnan állapítanád meg, hogy az Tihany? Vagy talán a Bolatinról is egyből vágod, hogy az a Balaton?


A magyar nyelv is formálódott, és nem őrződött meg eredeti formájában, a tővéghangzók lekoptak, a ragok egybeolvadtak a szavakkal (magyarán régen nem agglutináló nyelv volt a magyar, hanem izoláló) Szóval jelentősen változott, és senki enm tudna értelmezni egy 1000 éves magyar szöveget a betűk ismeretével sem. Mert teljesen más nyelvtan, és hangzás rendszer volt. Nyíltabb szótagok, agglutinálás, és még sorolhatnám.. Te akkor se hinnéd el.

2012. dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!