Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet kivitelezni,...

Hogyan lehet kivitelezni, hogy 300 év fiktív tőrténelme bekerüljön a köztudatba?

Figyelt kérdés

Illig munkája nyomán tudjuk, hogy az időszámítással valami nem stimel ! Nem tudunk elszámolni 300 évvel, más kalendáriumok szerint 300 évvel korábban vannak Jézus születéséhez képest. Most az más kérdés, hogy elfogadjuk-e azt hogy a középkorból, pontosan a korai középkorban 600-900-ig van 300 évnyi megtőrtént esemény vagy máshol.


A kérdésem lényege, hogy ezt hogyan lehett kivitelezni ?...


Kérlek gondolkodj el rajta & válaszolj rá. meg szeretném érteni ezt.


Feladat : 300 évvel ki kell tolni a kalendáriumot és fiktív eseményeket beleírni a krónikákba.


Hogyan lehet kivitelezni ?


Maga a történelmi probléma itt megtalálható [link]


Összefoglalva : a kérés nem az, hogy így van-e ahogyan Illig leírta, mert nem biztos, hogy pont a kora középkor hiányzik. Én az ókori dolgokból is el tudok képzelni hamisítást, kitalált csatákat, kitalált uralkodókat, nem létező győzedelmes hadjáratokat és nem létező várakat.


2012. dec. 23. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 mustafa33 ***** válasza:

Kora középkori lelet hiányzik? A Nyitrai SAÚ - Szlovák régészeti intézet, ezt mindig meg tudta oldani. Ha valahol felvidéken találtak egy népvándorlás kori leletet, odacsempésztek egy szláv urnacserepet és mindjárt szláv-avar lelet lett belőle, bizonyítandó a Nagymorva birodalmat. Ez legalábbis a 60-as, 70-es években így ment régész keresztapám szerint.

Szóval lelet - nyema problema!

2012. dec. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 mustafa33 ***** válasza:
Uwe Topper ír az arabokról is.
2012. dec. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 bumbi02 ***** válasza:
Kérdező, neked kár érveket is felhozni....A Károly név olyan arisztokátlan hogy spanyoloknál legalább 4 volt, a frankoknál 2, a német rómaiaknál 6, nálunk 4, ANgliában 1, Skandinávoknál 3.... Persze biztos lázadoztak ellenük a nevük miatt..
2012. dec. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 A kérdező kommentje:
Az arisztokratátlan hogy Nagy Károly, így együtt. a Kis Pipin, pedig minden nyelven viccesen hangzik. Biztosan nem volt ilyen uralkodó.
2012. dec. 25. 14:25
 35/67 anonim ***** válasza:

Vilmos, a fattyú (I. Vilmos, Hódító Vilmos)

Őrült Lajos király (II. Lajos bajor király, Hattyúkirály, Mesekirály)

Őrült Johanna (I. Johanna kasztíliai királynő)


Nyilván ők sem élhettek, ilyen nevekkel.

2012. dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:

Ti hiány évig kutattatok , többig mint ő?


http://www.youtube.com/watch?v=8S4Wjl38hP0

2012. dec. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 bumbi02 ***** válasza:

Nagy Sándor, Nagy Lajos folytassam? Vagy belátod végre hogy hülyeségeket írsz? Földnélküli János? Hozzátenném hogy a legtöbb ilyen nevet az utókor ragasztotta rájuk, úgyhogy megint csak blődségeken lovagolsz.


Utolsó: a többig az milyen nyelven van?

2012. dec. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:

És még egyszer kérdező, az arabok?


Azt ugye tudod, hogy Nagy Károly nem magyar volt? Latin neve Carolus Magnus, franciául pedig Charlemagne. Egyik sem hangzik hülyén.

2012. dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:

Hungary nyelven.


De te nagyon okos lehetsz most tényleg hányig kutattad a 300éves kérdést. Többig vagy kevesebbig mint a figura?


CSak mert én végignéztem a 3 órását és én neki hiszek ,meg Pap Gabinak ,nem neked mivel ő egy kicsit többett ,úgyismondhatnám hogy többig foglalkozott a kérdéssel.

2012. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 bumbi02 ***** válasza:

Nem szoktam helyesírásba belekötni, de istenem. Nincs ilyen szó hogy többig, vagy kevesebbig.. Vedd már észre.



Amúgy pedig, teljesen mindegy, ki meddig kutat valamit, ha én azt meg tudom cáfolni akár csak 10 perces munkával is. Egyelőre nem tudjátok cáfolni azt, hogy miért lett volna a Nagy Károly , vagy a Kis Pipin kitalált uralkodó név.


Eddig Aachennel is példálózott a kérdező, miszerint látszik hogy úgy rakták össze a nevét, mert az abc első betűire hajaz, bár aztán az már nem zavarja, hogy Aachent még a rómaiak alapították, és csak a németek hívják Aachennek, más nyelvenek nem ilyen "abc-s"... Ahogyan a párhuzamos történetírást e tudtátok cáfolni.. Vagy azt, hogy hogyan győzték meg a Tang-dinasztiát h ők is hamisítsák a történelmet.



De persze ezeket nem fogjátok cáfolni úgyse, csak arra hivatkoztok h Illig mit írt.. Az titeket nem érdekel hogy nagyjából 2 tucatnyi történész megcáfolta már az elméletét... Minek is érdekelne titeket...

2012. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!