Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az elvárható helyes viselke...

Mi az elvárható helyes viselkedés ha a kamionsofőr ilyen helyzetbe kerül?

Figyelt kérdés

Mindenki ismeri már a videót, ami arról szól, hogy egy magyar kamionsofőr megelégelve a migránsok zaklatásait és fosztogatását, rájuk ijeszt, feléjük kormányozza a nyerges szerelvényt és éktelenül káromkodik. Sok kérdést tettek fel már ezzel kapcsolatban, de mivel magam is kamionos vagyok, és korábban - mikor még ennyire nem volt kiélezett a helyzet - nekem is meggyűlt a bajom a bevándorlókkal érdekelne, mit kellene tenni? Mi a megoldás?


A hatóság nem teszi a dolgát - erről kár is vitázni, nem tudja, nem akarja megoldani a helyzetet. A "menekültek" a nyílt autópályán megállásra kényszerítik, felnyitják és bemásznak a kamionok rakterébe, tönkreteszik a rakományt, odaszékelnek - volt rá példa - bebújtak már tartálykocsiba is a 4 fokos gyümölcslébe. Törnek - zúznak, volt sofőr akit bántalmaztak, megszúrtak, a rakomány rádőlt a migránsra, meghalt, volt már fulladás is a raktérben, a hidakon a kocsikra ugranak közlekedési dugóban, felmásznak a hátsó hídra, pótkocsi ládájába, szélterelő spoiler alá, minden elképzelhető és elképzelhetetlen módon próbálkoznak, fosztogatnak és évről évre egyre erőszakosabbak. Ezek igazak, nem kitaláció, rengeteg sztorim van, ezek történnek, már Brüsszelnél veszélyes megállni, ha Angliába tart a kocsi. Ha átviszi a sofőr a migránst, és Angliában találják meg a kocsijában, 2000 font/fő bírságot vernek rá. Ez így megy legalább 15 éve. A sofőr nem tehet semmit, mindenképp a rövidebbet húzza. Mi is dolgozunk, van elég gondunk, nyűgünk az utakon ezek nélkül is, van családunk, akik épségben várnak odahaza.


Jogvédők, liberálisok, bármilyen pártállású értelmiségiek. Mit tegyünk?



#kamion #erőszak #bevándorló #fosztogatás #migránsok #liberális bevándorlás politika
2015. nov. 30. 15:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
Sajnálom a kamionosokat.Bár csak arra szabad menni nekik ügy tudom a komp miatt? Valami ilyent olvastam hogy azért mennek arra mert a cég kifizette a hajó utakat meg az útdíjjat előre.Amúgy szemétség a tükrőt behajtani meg rongálni.Mindenért a kamionsofőrt veszik elò.Ha én menekülök akkor alkalmaszkodok,nem örjöngök és szétverek mindent.Aki normális migráns az már rég àtjött,most már csak az élősködök jőnnek.De ezek elvileg olyanok hogy megdobják a kamiont meg leverik a tükröt és röhögnek a kamionos pofájába mert ők olyan álomvilágban vannak hogy ez buli,ez menő stb...Sajnálom őket,sokan szídják a kamionosokat,de ha nem lennènek nem lenne ám kaja a boltokban,olvastam egyszer arról is hogy az állatvédők (én védem őket)
2015. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
véletlen elküldtem,szóval én is állatvédő vagyok és arról volt szó hogy a teherhajók légcsavarja zajt kelt és ez zavarja a vizi állatokat,de kérdem én mit enne,mivel autózna meg mindent? Mindent hajó szállít,ez a kamionosokra is igaz még is haragszanak rájuk sokan hogy fentartják a sort meg mindent,aztán ha nem lennènek benzin se lenne a kocsijába ;) Amúgy az hogy ideges lett minden embetnèl előfordul,mindenkinél van az a pont! Kb 100millió összértékű a kamion meg a rakomány,ők ezekért felelnek!
2015. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező!


Én is együtt tudok veled érezni.

Kérlek téged és másokat is, hogy ezeknek a primitív embereknek a viselkedést ne azonosítsátok az iszlámmal. Ilyeneket mi nem tanítunk.


KEDVES TERCIER! (és egyéb migráns-pártiak)


Had legyen egy mondanivalóm számotokra!


„Naphosszat fel vagy háborodva a lelketlenségen és az embertelenségen. Facebook-profilképed „Je suis bevándorló”-féle állásfoglalás, ellenplakátokat gyártasz, némelyik még vicces is. De most eljött az ideje a komoly beszédnek. Néhány tanács és észrevétel, még mielőtt nagyon belelovalod magad a honi fasizmus elviselhetetlenségébe.


* Te láthatóan a világ minden érzékenységét tiszteletben tartod, csak a veled egy városban, egy országban élők többségéét nem. Kényelmes felfogás persze, hogy az éhező tibeti bálnákkal kötelező a szolidaritás, ellenben a körülötted élők előítéletesek és rosszindulatúak. De tudod, ez a magatartásod gyanúsan hasonlít a kirekesztésre, ami ellen állítólag annyit küzdesz. Ha ismeretlenek szeretetét-elfogadását a körülötted élők mély lenézésével párosítod, az bizony nem humánum, hanem képmutatás – abból is a legtaszítóbb fajta. Nézz szembe a ténnyel: téged alapvetően nem a bevándorlók / menekültek érdekelnek, hiszen a cselekvésig a legritkább esetben jutsz el. (Vigyázz, a lájkolás és a megosztás nem számít annak!) Hanem az a melengető jóérzést akarod átélni, hogy lenézheted a kevésbé felvilágosult többséget.


* Ne próbálj alternatív valóságot építeni. Naponta írod, hogy milyen csodálatos ez az új világ, hiszen semmit nem lehet elhallgatni. Ha tehát botokkal hadonászó fiatal férfiak a debreceni utcán „Allah Akbart” üvöltve gyújtogatnak, akkor ők a debreceni utcán „Allah Akbart” üvöltő, botokkal hadonászó fiatal férfiak. Azaz nem szomorú szemű kisgyermekek és meggyötört anyák, akik ülősztrájkot kezdtek a világbékéért a tábor kapuin belül. (Én személyesen hozzáfűzöm, azt is, hogy a legtöbb migráns csak ezt az egy mondatot tudja arabul).


* Ne hazudd azt, hogy mindenütt tárt karokkal fogadják a bevándorlókat. Biztos van ilyen is, de mindennap az arcunkba tolni, hogy a bugris mogyeriekkel szemben, lám, a civilizált Európa milyen nyitott és toleráns, mondjuk így, félreértés. Nem hiszed? Menj el egy tetszőleges osztrák kocsmába vagy francia szülői értekezletre. Még csak azt sem mondom, hogy rendben van az, amit hallani fogsz. De az én és a te véleményedtől függetlenül ez a helyzet és még inkább ez lesz. Ha szegény Európai Uniónak a magyar idegengyűlölet jelenti a fő gondot, akkor miért követelik Ausztriában a határok lezárását? Miért üti a rendőr a legkevésbé európai módon a kamionra csimpaszkodókat Calais-nál? Miért fenyegetőzik a legdrasztikusabb eszközök használatával az olasz polgármester?


* Szerinted a megoldás a magyar állam kezében van, például azonnal minél több férőhely kell a befogadóállomások zsúfoltságának enyhítésére. Tényleg? De hogy tartsa a lépést a közigazgatás, amikor egy hét alatt ötezren érkeznek? Tudom, rém populista (a te szóhasználatodban az avas túrórudinál is szörnyűbb) érv, de legalább egy migránst befogadhatnál te is. Eddig persze nem jutsz el, jogosan, mert hát az otthonod a tiéd, legfeljebb a couchszörfölő kis pajtásaidat látod szívesen. Plakátokra, politikai ellenszenved kiélésére adakozol, nem a szerencsétlenek megsegítésre. Szíved joga utálni a hatalmon lévőket, de ezt az érzést ne a szolidaritás leplébe csomagold.


* Szereted a végső igazságokat, hadd idézek tehát egyet neked Coelho stílusában: a világ nagy, kaotikus és bonyolult. Bizonyos kérdésekre nincs megoldás, vagy csak rossz és rosszabb között lehet választani – mint most Európában és Magyarországon, a modern kori népvándorlás idején. Ne csinálj úgy, mintha mindig menny és pokol lenne az alternatíva, csak a hatalmon lévők / körülötted élők mérhetetlen gonoszsága okozza, hogy azt választják, ami neked nem tetszik.


Ha csak elgondolkozol a fentieken, már mindannyian jobban járunk.”


Innen másoltam be:

[link]

2015. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
0%

21:51

Kedves sakkozó!


Amit írtál (bemásoltál), az a szokásos csúsztatása, félremagyarázása a liberálisok mondanivalójának. Nem szoktam védeni a gyújtogató, botokkal hadonászó menekülteket. Azokat a menekülteket védem, akik nem gyújtogatnak és nem hadonásznak botokkal, viszont a kérdező félék automatikusan ilyennek állítják be őket, mert sötétebb a bőrük, mint az övé, ezért szerinte csakis gonosz emberek lehetnek.


A körülöttem élőket, vagyis a többi magyart sem nézem le. Ez is csak a szélsőjobbosok szokásos vagdalkozása. Aki nem gyűlöl minden cigányt/zsidót/menekültet/meleget, az az ő szemükben már hazaárulónak számít és a nemzet ellensége.


"Ne hazudd azt, hogy mindenütt tárt karokkal fogadják a bevándorlókat."


Megint csak félremagyarázás. Senki sem mondott ilyet.


"legalább egy migránst befogadhatnál te is."


Tőled kérte bárki, h a házadba fogadj be menekülteket? Mert tőlem nem. Szerintem senkitől sem kértek ilyesmit. Annyit kértek, h ne gyűlöld őket.


"Plakátokra, politikai ellenszenved kiélésére adakozol"


Nem szoktam ilyesmire önként adakozni. A kormány a megkérdezésem nélkül költi erre az adómat.

2015. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 A kérdező kommentje:

"kérdező félék automatikusan ilyennek állítják be őket, mert sötétebb a bőrük, mint az övé, ezért szerinte csakis gonosz emberek lehetnek."


A lőtéri kóbor kutyát nem érdekli a bőrük színe. Ilyen jellegű utalást tőlem nem fogsz tudni idézni.


Az azonban zavar, hogy a nyílt autópályán prédára lesve vándorolnak, törnek, zúznak, rabolnak a hatóság szemhunyása mellett.


Ez viszont nagyon zavar és erre vonatkozott a kérdésem is.

2015. dec. 29. 11:23
 46/72 anonim ***** válasza:
0%

11:23

"A lőtéri kóbor kutyát nem érdekli a bőrük színe. Ilyen jellegű utalást tőlem nem fogsz tudni idézni."


Valóban? Akkor itt van néhány idézet tőled:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..


"11-29 17:49

Nem gyűlölök senkit a származása miatt csak úgy, de nézetem szerint Európa a fehér emberé"


"11-29 17:55

"nehogy be kelljen vallani hogy származás alapján gyűlölitek őket."


Hol tagadtam? Gyűlölni éppen nem gyűlölöm őket - egy krokodilt sem gyűlölök - csak nem szeretek túl közel lenni az ilyen szerzetekhez. Éljenek a hazájukban az ő kultúrájuk szerint és nincs gond.


És igen Európa a fehér és keresztény európaiaké. Fel nem foghatom mi a gond ezzel a mondattal."


"11-29 20:03

már régen rossz, ha magyarázni kell Európa miért a fehér és keresztény ember kontinense."



Ezek után elég fura, ha azt mondod, téged nem érdekel a bőrszín, mert a fentiek alapján úgy tűnik, h nagyon is érdekel.

2015. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 A kérdező kommentje:

Hol a gond? Mindet vállalom. Európa szerintem a fehér és keresztény emberé. De ettől még nem gyűlölök másokat, jóllehet különösebben nem is szeretem őket. Nem hallottam róla, hogy valakiket kötelező lenne szeretni.


Kár volt a keresgélésért.


Ismétlem, a probléma nem a bőrszínükkel van. Pl.a törököket kifejezetten szeretem. De inkább ha lehet Törökországban.

2015. dec. 29. 17:59
 48/72 anonim ***** válasza:
0%

17:59

:D

Jó pofa vagy. :D


Először kijelented, h téged nem érdekel mások bőrszíne. Aztán emlékeztetlek rá, h máshol 3x leírtad: Európa szerinted a fehér emberé.

És nem érted, hol az ellentmondás? :D

2015. dec. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 A kérdező kommentje:

"Először kijelented, h téged nem érdekel mások bőrszíne. Aztán emlékeztetlek rá, h máshol 3x leírtad: Európa szerinted a fehér emberé.

És nem érted, hol az ellentmondás? :D"



Nem. Szerintem Európa a fehéreké kell, hogy legyen. Ettől függetlenül nem gyűlölök más bőrszínű embereket.

Itt nincs ellentmondás.



Új gondolat: bőrszíntől függetlenül nem tartom helyesnek, sőt üldözni kellene azt, hogy menekültek - vagy mások - az autópályán randalírozzanak, fosztogassanak, kamionokat - vagy másokat - támadjanak, zaklassanak.


Ha szerinted a fenti garázdák mind színes bőrűek - amit én nem állítottam, hovatovább a jelen kérdés vitája során ezt épp te hoztad fel (nevezetesen a bőrszín témáját) - akkor te vagy a rasszista.

2015. dec. 29. 19:41
 50/72 anonim ***** válasza:
0%

19:41

"a jelen kérdés vitája során ezt épp te hoztad fel (nevezetesen a bőrszín témáját) - akkor te vagy a rasszista."


Szerinted azért vagyok rasszista, mert megemlítem, h sokan általánosítanak bőrszín alapján?

Akkor most olvass utána, h mit jelent a "rasszista" kifejezés.


"Ettől függetlenül nem gyűlölök más bőrszínű embereket."


Nem mondtam, h gyűlölöd őket. Azt mondtam, h a bőrszínük alapján általánosítasz velük kapcsolatban.


"Itt nincs ellentmondás."


De igen, van. Ha azt mondod, téged nem érdekel a bőrszín, majd kijelented, h Európa a fehéreké, az nagyon is ellentmondás.

2015. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!