Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nézik le a vidékieket?

Miért nézik le a vidékieket?

Figyelt kérdés
Előszőr is ez a Budapestiekre igaz, de minden más nagyobb városokban élőkre. Van egy olyan általános kép, hogy aki falun él az bolond. Pedig rengeteg értelmiségi él falun, kisvárosban. Először is mert kevesebb a drog, büncselekmény, nem zajos, jobb a levegő! Remek kikapcsolódást jelent néha a nagyváros zajától egy kicsit kikapcsolódni egy faluba. Persze minden város minden falu más. Van olyan aki városba nem boldogul, nem tudja otthon érezni magát. Tudom ez a városiaknak érthetetlen, pedig ez ugyanolyan mint nekik a falu. Sokan politikai nézetből vannak felháborodva a falvakra, mert szerüntük a benne élők nyomorognak, és minden vágyuk hogy átcsábítsák őket a városba de ez nem így van. A falun élőket is kell támogatni, ez az ő választásuk van olyan falu ahol meg lehet élni, amugy sem tudom mit kezdenének megmaradt üres házakkal. A paraszt gazdákból haszna is van a nagyobb városoknak is, mivel sok helyen ők termelik ami aztán az asztalra kerül. Tehát ha egyetértünk hogy a gazdák hasznosak, akkor maradt még egy megközelítés amit tisztázni kell, hogy a falusiak mind a Fideszre szavaznak. Ez nem igaz, sokan szavaznak az ellenzékre is, nem azért szavaznak a Fideszre mert falun nincsen ellenzék meg internet hogy hallgassák a klubrádiót vagy mit tudom én utánna nézzenek a dolgoknak. De nyilván az is benne van hogy a nagy magukat Isteni lénynek képzelő, kényelmes kis városi életet élő balosoktól folyton megkapják hogy ők buták, hogy ők bolondok. Nagyon sok embertől már azt is vissza hallom hogy sokan mondják, hogy csak a városokba lehessen szavazni, mert ugye ott vannak az értelmiségiek. Persze még hozzá teszem, hogy egyesek + még azt is megszabnák hogy nyugdíjasok ne szavazhassanak mert ugye minden nyugdíjas, aki megette kenyere javát az vagy falun él, vagy feledékeny vagy a Fideszre szavaz a propaganda szerint. Tehát nagyon sok ragozása van a balosoknál annak hogy ki nem tetszik higy szavaz a kükhoniak után, kin gúnyolódhatnak háboroghatnak. Nekem ez nem tetszik ennek véget kellene vetni egyszer is mindenkorra.

2019. nov. 24. 00:13
1 2 3
 11/24 mindentudó99 ***** válasza:
27%
#11 elemiével.
2019. nov. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%

Falun sok a cigány.


A falusiak meg még jobban bele ragadtak ebbe a világba hogy csak magyarok meg cigányok léteznek.

Ezzel még kb 6-700 évig el lesznek mert a közös ellenség erősíti az összetartást.

Sőt mostmár jönnek a migránsok is, ami gyakorlatilag egy terrorista cigány ami nem tud magyarul. De az orbán megváltó jézus megvéd!

2019. nov. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%

"A falun lakó -ha irígyli is a városiak könnyebb élet-lehetőségeit- nem néz fel a városlakókra, tehát intelligensebb."


A falusiaknak nincs szerinted felsőbbrendűség-tudatuk? Jajj, dehogy nincs. Tudnék mesélni erről is.

2019. nov. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Szerintem a lényeg az hogy szeresse az életét. Nem mondom hogy falusiaknak nincs felsőbbrendűség tudata, de szerintem ez oda vissza működik. Ugyanúgy mint a "gyökér" cégvezetők, és buta "munkások" között. Szerintem a városiak között több olyan van aki még mindig azt képzeli, hogy az a természetes ami a Kádár rendszerben volt a nosztalgiázók szerint, hogy akkor mindent a fenekük alá raknak. Szóval ha ezt nézzük nem csak a falusiak vannak elmaradva a gondolkodásban. Sőt szerintem senki nincs. Én több olyan falusit is ismerek például aki éppen mezőgazdasággal foglakozik, vagy éppen állat tenyésztéssel. Nyilván mindenkinek más a tapasztalata ezekről a dolgokról különbözőek vagyunk, de nekem sem volt szép hogy általánosítok tapasztalat alapján, úgy tőlük sem volt szép hogy általánosítani tapasztalat alapján.
2019. nov. 24. 10:00
 15/24 anonim ***** válasza:
36%
Mert az emberek azt gondolják sokan, hogy mèg mindig az van mint 60-70 éve, amikor ez még nagyjából igaz is volt. Csakhogy most már a falvakban is van könyvtár, müvelődési hàz, egyebek. Ahol lehet kulturálódni, művelődni akinek igénye van rá. Plusz sokkal jobb a tömegkezlekedés mint régen, és tudnak menni az emberek elég könnyen a városokba. A fiatalabb falusiak és városiak között már nincs nagy eltérés. Tèny, hogy van egy nyugger réteg, akiknek unokáik nincsenek, vagy tàvol laknak tőlük. Mivel már öregek, ezért nem dolgoznak és szeretnek leskelődni és beleártani magukat olyan dolgokba, amihez közük sincs. De ez a fiatalokra nem jellemző, mert azok le vannak foglalva a munkával és a gyerek neveléssel. Ilyen nyugdíjas öregek a városokba is vannak, csak arányaiban kevesebb mert ott több helyre tudnak menni, jobban vannak programok idősek számára is. Alul kèpzett, szakképzetlen, buta, agresszív, közmunkás prolik meg mindenütt vannak. Èn éltem nagyvárosban lakótelepen, éltem faluban kertes hàzban is. Személyesen láttam és tapasztaltam a dolgokat. Nem csak olvastam, halottam róla. Tudom miről beszélek.
2019. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Budapesti vagyok, csak azt nézem le, aki azért mert valahova születik lenéz olyat, aki máshova születik. Nekem egyetemistaként vannak faluról jól ismerőseim, meg nem mondanám, hogy nem városiak. Ugyanolyan értelmes emberek lehetnek ők is.

Budapesten is van egy iskolázatlan réteg nem is kicsi. Nyilván, aki ilyen tanulatlan azzal nem sok mindenről tudnék beszélgetni, teljesen másként látja a világot, mint az aki érettségizik és utána is évekig tanul, pláne ha nem csak a saját szakmáját ismeri, de tájékozott a termtudok, nyelv, művészet, történelem, technika-informatika területén is. Ahogy ez elvárható lenne mindenkitől valamilyen szinten.

2019. nov. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
73%
Én faluban lakom, és való igaz, hogy itt akad egy pár ember, aki elég tájékozatlan, és őket elég könnyen be tudja szippantani a propaganda. Ez alapján érthető, ha sok városi haragszik ránk (én kivételesen egy olyan faluban lakó ember vagyok, aki akkor se szavazna a Fideszre, ha csak az lenne az egyetlen párt a szavazólapon), de viszont ott van ellenpéldaként Győr, ahol egy nagyobb város létére mégis megszavazták Borkait.
2019. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
58%
Hát aki elhiszi, hogy egy közel 90 éves bácsika Magyarország legfőbb ellensége az nagyon buta akárhány éves akárhol lakik is, nem annak a függvénye.
2019. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 mindentudó99 ***** válasza:
Csak tudnám ezt ezt a jósàgos bácsit miert tiltották sok országból.
2019. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mert vannak ezek a 62-eshez hasonló senkik, akik azt hiszik lakóhely szerint dől el ki mennyivel "értelmiségibb" a másiktól.
2019. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!