Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nézik le a vidékieket?

Miért nézik le a vidékieket?

Figyelt kérdés
Előszőr is ez a Budapestiekre igaz, de minden más nagyobb városokban élőkre. Van egy olyan általános kép, hogy aki falun él az bolond. Pedig rengeteg értelmiségi él falun, kisvárosban. Először is mert kevesebb a drog, büncselekmény, nem zajos, jobb a levegő! Remek kikapcsolódást jelent néha a nagyváros zajától egy kicsit kikapcsolódni egy faluba. Persze minden város minden falu más. Van olyan aki városba nem boldogul, nem tudja otthon érezni magát. Tudom ez a városiaknak érthetetlen, pedig ez ugyanolyan mint nekik a falu. Sokan politikai nézetből vannak felháborodva a falvakra, mert szerüntük a benne élők nyomorognak, és minden vágyuk hogy átcsábítsák őket a városba de ez nem így van. A falun élőket is kell támogatni, ez az ő választásuk van olyan falu ahol meg lehet élni, amugy sem tudom mit kezdenének megmaradt üres házakkal. A paraszt gazdákból haszna is van a nagyobb városoknak is, mivel sok helyen ők termelik ami aztán az asztalra kerül. Tehát ha egyetértünk hogy a gazdák hasznosak, akkor maradt még egy megközelítés amit tisztázni kell, hogy a falusiak mind a Fideszre szavaznak. Ez nem igaz, sokan szavaznak az ellenzékre is, nem azért szavaznak a Fideszre mert falun nincsen ellenzék meg internet hogy hallgassák a klubrádiót vagy mit tudom én utánna nézzenek a dolgoknak. De nyilván az is benne van hogy a nagy magukat Isteni lénynek képzelő, kényelmes kis városi életet élő balosoktól folyton megkapják hogy ők buták, hogy ők bolondok. Nagyon sok embertől már azt is vissza hallom hogy sokan mondják, hogy csak a városokba lehessen szavazni, mert ugye ott vannak az értelmiségiek. Persze még hozzá teszem, hogy egyesek + még azt is megszabnák hogy nyugdíjasok ne szavazhassanak mert ugye minden nyugdíjas, aki megette kenyere javát az vagy falun él, vagy feledékeny vagy a Fideszre szavaz a propaganda szerint. Tehát nagyon sok ragozása van a balosoknál annak hogy ki nem tetszik higy szavaz a kükhoniak után, kin gúnyolódhatnak háboroghatnak. Nekem ez nem tetszik ennek véget kellene vetni egyszer is mindenkorra.

2019. nov. 24. 00:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Na ne! Ez nagyon szánalmas. Egy közel 90 éves bácsitól félni? Most pártállástól függetlenül mennyire kell ehhez ostobának lenni?
2019. nov. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagyok suttyó,csak borsodban élek,és tudom milyenek a falusi emberek.


Nem a budai villából alkotok véleményt.


Ha nem éltél kisebb közösségben,nem tudod milyen.

Egy faluban az összes ember ismeri a tanárokat,"köztiszteletben álló személyek".


Még egy nagy városban a melletted lakó panelprolit nem igazán érdekli,hogy te tanár vagy vagy gyári munkás.


Általában a falvakban a tanároknak nagyobb,kertes házuk van,mert falun olcsóbb a lakás,még egy városi tanár szintén panelben lakik.

Így a falusi értelmiség kicsit magasabbnak hiszi magát a valós értékétől.


A velünk egy utcában lakó töri tanárnőm pl ugyanúgy megissza a piát,mint akármelyik gyári munkás jóskapista.

Jellemzőbb rájuk a falusiak gondolkodás.

Pl "minek a modern bútor",minek eszel te csirkét rizzsel,amikor a pacalpörkölt is milyen finom.

Ugyanúgy megvan bennük az a proliság,mint a képzetlenekben.

Persze vannak kivételek,de nem olyan éles a különbség falun a tanult és nem tanult emberek között ilyen téren,mint egy nagy városban.

2019. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
10%

Ja,és ha futni mész,vagy bringával mész el a boltba,akkor téged csórónak néznek.


Még ők a sarki boltba is autóval mennek,igaz amikor kifordulnak a boltból,látom,hogy mit vettek,csupa minőségtelen élelmiszert.

Mert az autó, látszat fontosabb,inkább eszi a szemetet.

2019. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Azért nézik le a vidékieket, mert valóigaz nem minden falusi, de túl nyomórészük le van maradva vagy 3 évszázadot. :D Mondom ezt úgy, hogy 10 éve én is falun élek, bár pesten éltem. A pletykák éltetik az embereket, ha fingasz egyet a mezőn, mire hazaérsz besz*rtál sztori. Én voltam már prostituálttól elkezdve , drogcsempészig minden itt. Elvileg hamis jogosítványom is van, csak az a baj én nem tudok róla. :D Emlékszem mikor elmentem szavazni, mentem az utcán és kiabált nekem pár ember az épület előtt, hogy csak arra a bizonyos narancs pártra merjek szavazni, mert jönnek a migráncsok és jajj lesz!!😀😀😀 Én megigértem nekik bőszen, majd rá raktam az x-et egy másikra😂😂 De legalább az nap, nem csesztettek. Nyilván a városiaknak is vannak dolgaik, de mivel jelenleg itt élek, erről tudok nyilatkozni. A kedvencem, mikor Manyika a 80 éves térfigyelô kamera, azért jajjgat a kisboltba, hogy jönnek a migráncsok és megerőszakolják majd. Hálisten nem mindenki ilyen, de sajnos az időseket könnyebb befolyásolni. Főleg ha csak a propagandát látják az kormánypárti médiát nézve.
2019. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!