Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nagy páli fordulat az...

Mi ez a nagy páli fordulat az emberek véleményében a vírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Néhány hete még ha meg mertem említeni, hogy szerintem ez csak egy műbalhé és csak a saját gazdaságunkat lőjük lábon ezekkel az "óvintézkedésekkel" egy influenzánál is gyengébb vírus miatt, aminek 0,2% a mortalitása, akkor mindig le lettem hurrogva milyen gyökér vagyok, bezzeg biztos más lenne a véleményem ha a rokonom lenne az az alapból háromféle betegségben szenvedő veszélyeztetett. Most meg hirtelen ugyanezeket a véleményeket olvasom itt, hogy hamarosan le kéne zárni ezt a műhisztit, mert így hamarosan kifúj a gazdaság. Megunták az emberek a hetek óta otthon ücsörgést és hogy a csapból is ez a #maradjotthon baromság folyik, vagy mi ez a hirtelen fordulat?

2020. ápr. 12. 21:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
37%

8. hát, tudod, még 0.05%-ban sem szeretnék senkit veszélyeztetni.


és igen, nem csak az idősebbeket érintheti súlyosan.

nem tudom mitől függ, talán genetika, én nem szeretném kipróbálni, hogy a családom ellenálló-e.


a bátyámnak évekkel ezelőtt súlyos motorbalesete volt egy autós nagy figyelmetlensége miatt. beépítettek a lábába egy titánrudat, a tervek szerint újabb műtéttel kiszedték volna.

a doki a műtét előtt elmondta, hogy nem túl rizikós, mindössze 1% az esély rá, hogy lebénul a műtét miatt. nem vállalta be, azóta is bent van a titánrúd, már észre se veszi.

2020. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
36%

Az, hogy az olyan influenszerek (nem szakértők, szaktekintélyek), mint Gődény, Lenkei, Tamási, elkezdték nyomatni a baromságaikat, amelyek köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.


Csak itt ennél a kérdésnél is páran olyan számokkal dobálóznak, amelyek köszönőviszonyban sincsenek a valósággal :D ebbe te is beletartozol kérdező.


A koronavírus mortalitása 3% felett van a felderített eseteket vizsgálva, az influenzánál ugyanez a szám 0.1-0.5% százalék között szokott változni. Erre szokták azt mondani a nagyokosok, hogy hát de a koronavírus statisztikáiba bele se kerülnek a tünetmentes esetek, mert őket nem is tesztelik. Ez igaz, csak ilyenkor valahogy azt elfelejtik, hogy a mezei influenzára is igaz ez. Az influenzán is átesik a lakosság nagy része tünetmentesen, vagy olyan enyhe tünetekkel, amelyekkel orvoshoz sem fordul, mert olyan mint egy lábon kihordható nátha. Ezek az emberek szintén nem kerülnek be az influenza statisztikáiba. Ezt figyelme véve, az influenza valós mortalitása is sokkal alacsonyabb mint a 0.1-0.5%. Mivel arányokról van szó, és a felderítetlen fertőzöttek aránya mindkét betegség esetén ugyanolyan arányú lehet, ezen számok alapján nyugodtan kijelenthetjük, hogy az új koronavírus legalább 20-szor veszélyesebb, mint egy mezei influenza.


Továbbá, a koronavírusban naponta elhunyt emberek száma továbbra is növekvő tendenciát mutat, és semmi jele nincs annak, hogy lassulna. Ilyen ütemmel kb. egy hét, vagy annyi se, és már több koronavírusban elhunyt ember lesz idén a világon, mint amennyi idén elhunyt influenzában.


Továbbá, még az elmúlt évek legdurvább influenzajárványa se volt képes arra, hogy egészségügyi rendszereket omlasszon össze. A koronavírusnak ez is sikerült.


Szóval, honnan is veszed, hogy gyengébb, mint az influenza? Honnan is veszi bárki, hogy gyengébb, mint az influenza? Honnan veszi azt bárki, hogy a fiatalokra nincsen veszéllyel? A 20-44-es korosztályban is kórházba kerül a fertőzöttek 14-20%-a, ami magas arány. A teljes népességet nézve pedig ez a szám 30% felett van. Magyarán a fertőzöttek 30%-a kórházba kerül. Ha ez egyszerre történik meg, egyszerre kerülne ennyi ember a kórházba, arra semmilyen ország egészségügye nincs felkészülve. Ezt értsétek már meg emberek! Ne hallgassatok az ilyen Lenkei, Gődény, Tamási félékre. Hallgassatok inkább olyanokra, akik valamely világszínvonalú kórház magas pozíciójában dolgoznak és orvosok (Gődény pl. nem is az, Lenkeinek bevonták az engedélyét, szóval most már ő sem orvos igazából, Tamási pedig a természetgyógyászat megszállottja, lehet még a ráolvasásokban is hisz.)

2020. ápr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
63%

Na, a 61%-os fizetett troll megint előkerült, és löki a hazugságait.


"A koronavírus mortalitása 3% felett van a felderített eseteket vizsgálva, az influenzánál ugyanez a szám 0.1-0.5% százalék között szokott változni. Erre szokták azt mondani a nagyokosok, hogy hát de a koronavírus statisztikáiba bele se kerülnek a tünetmentes esetek, mert őket nem is tesztelik. Ez igaz, csak ilyenkor valahogy azt elfelejtik, hogy a mezei influenzára is igaz ez. Az influenzán is átesik a lakosság nagy része tünetmentesen, vagy olyan enyhe tünetekkel, amelyekkel orvoshoz sem fordul, mert olyan mint egy lábon kihordható nátha."

Nagyon erős csúsztatás. Az influenzát messze nem hordják ki annyian tünetmentesen, mint a koronavírust. Utóbbi minden valószínűség szerint már jóval az első fertőzöttek megjelenése előtt megjelent Magyarországon, számos ismerősöm mutatott koronavírus-szerű tüneteket január-február környékén. Ha valóban olyan fertőző ez a vírus, amilyennek állítják, akkor az ő családtagjaik, barátaik, kollégáik mind meg kellett, hogy fertőződjenek, hiszen akkor még szó sem volt karanténról. Ha ezt tovább gondoljuk, az jön ki, hogy kb. fél Magyarországon átment már a vírus, és nem 80% volt tünetmentes, hanem kb. 99%.


"Továbbá, a koronavírusban naponta elhunyt emberek száma továbbra is növekvő tendenciát mutat, és semmi jele nincs annak, hogy lassulna."

[link]

Ha átváltasz a logaritmikus skálára, világosan látszik, hogy lassul.


"Ilyen ütemmel kb. egy hét, vagy annyi se, és már több koronavírusban elhunyt ember lesz idén a világon, mint amennyi idén elhunyt influenzában."

Hány hete mondogatjátok ezt?


"Továbbá, még az elmúlt évek legdurvább influenzajárványa se volt képes arra, hogy egészségügyi rendszereket omlasszon össze. A koronavírusnak ez is sikerült."

Egyedül Olaszországban sikerült, és ott kb. mostanra érte el azt a szintet megbetegedések, illetve halálozások számában, mint egy átlagos influenza. Utóbbitól ott sem omlott össze soha az egészségügy. Szóval valami sumákolás van ott is.


"A 20-44-es korosztályban is kórházba kerül a fertőzöttek 14-20%-a, ami magas arány. A teljes népességet nézve pedig ez a szám 30% felett van. Magyarán a fertőzöttek 30%-a kórházba kerül."

A fentiek tükrében látszik, hogy ez nem igaz, mivel sokkal több fertőzött van, mint ahányról tudunk.


És még egy fontos infó: a halálozási statisztikába mindenki bekerül, aki koronavírussal megfertőzve hal meg. Tehát ha valaki végstádiumú rákos, és haldoklás közben megfertőződik koronavírussal, akkor utóbbi számlájára írják. Mindezt az influenzával nem szokták eljátszani. Sőt, múlt héten egy thaiföldi magyart is belesoroltak, aztán kiderült, hogy motorbalesetben halt meg - és még hány ilyen lehet, ami nem derül ki.

2020. ápr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
66%

Én is a kezdetek óta ezt hajtom, hogy felfújták.

Én is hülye voltam, vagyok.

Most meg már azok az emberek is ki vannak akadva, akik eddig mélységesen egyet értettek minden intézkedéssel.

Jön a nyár.. na nehogy már öket lekorlátozzák a jó idöben.

Itt ülök 30évesen itthon már 3hete..mert vigyázzunk az idösekre, betegre..akik meg kinnt flangálnak az utcán!!!

Miért nem öket korlátozták le elsö körben? A fiatalok meg dolgozhattak volna, akár más munkakörben,mint eddig. De mégis valamit.

Ne menjenek ezek a fiatalok szülökhöz, nagyszülökhöz egyértelmü.

Bár itt borzalmasan meglátszik, hogy az emberek, hogy szórták a pénzt, mennyire éltek nagylábon (Magyarországon, ahol minden rossz és semmi pénz), úgy, hogy igazán nem is tehették volna meg. Csak a látszat maradjon meg... most meg senkinek semmi tartaléka.. szomrú( nem akarok általánosítani, a körülöttem lévö emberekböl indulok ki)

2020. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
63%

"Az influenzát messze nem hordják ki annyian tünetmentesen, mint a koronavírust"


Forrás?


"Nagyon erős csúsztatás."


Aha :DDD mert az nem, hogy szerintetek az influenza statisztikái tökéletesen pontosak, és nyugodtan lehet velük számolni, míg a koronavírusnál szerintetek nem xD ez röhej kategória. Amióta világ a világ a világ, minden betegségnél úgy számolták a mortalitást, hogy halálok/felderített fertőzöttek. Most valamiért kivételesen a koronavírusnál ti nem akartok ezzel számolni, mert rögtön nincs igazatok.


"Ha átváltasz a logaritmikus skálára, világosan látszik, hogy lassul."


Ezt mondtad pár napja is, aztán persze megint növekedni kezdett :DDD majd ha 1 héten keresztül minden nap csökken, akkor majd elhiszem :D


"Hány hete mondogatjátok ezt?"


Én ezt konkrétan 3-4 napja mondtam először neked, és ha jól emlékszem kb. 9-10 napot adtam meg akkor. A különbség a két szám között jócskán csökkent azóta, akkor még majdnem 40 ezer volt, most már csak 20 ezer.


"Egyedül Olaszországban sikerült, és ott kb. mostanra érte el azt a szintet megbetegedések, illetve halálozások számában, mint egy átlagos influenza."


Nem a halálozásokat kell nézni, hanem hogy hányan kerültek kórházba, de az már március 10. több volt, mint egy átlagos influenzajárvány esetén. Egyes kórházakban már akkor elfogytak a helyek. Ezt felvételek bizonyítják, és az a sok orvos, akinek nap mint nap olvashattuk a nyilatkozatait. De tudom mi lesz erre a szánalmas ellenérved, az, hogy a felvételek manipuláltak, az olasz halottak pedig színészek :DD ennél komolyabbat ez ellen sose mondtál.


Az áldatlan állapotokoat az is mutatja, hogy egészségügyi dolgozók is tömegével fertőződtek meg ott. Tudsz ilyenre példát mondani influenzajárványból? Nem? Lapozzunk.


"A 20-44-es korosztályban is kórházba kerül a fertőzöttek 14-20%-a, ami magas arány. A teljes népességet nézve pedig ez a szám 30% felett van. Magyarán a fertőzöttek 30%-a kórházba kerül."


A felderített fertőzöttekről beszéltem, mert másról nem lehet. A többi csak találgatás. És a koronavírus nem kivétel, hogy ennél figyelembe kell venni a felderítetleneket, a többinél meg nem :D és ezek a számok más betegségekhez képest magasak. Ha ennyi beteg egyszerre kerülne kórházba, azt nem bírná egy ország egészségügye sem.


"És még egy fontos infó: a halálozási statisztikába mindenki bekerül, aki koronavírussal megfertőzve hal meg. Tehát ha valaki végstádiumú rákos, és haldoklás közben megfertőződik koronavírussal, akkor utóbbi számlájára írják. Mindezt az influenzával nem szokták eljátszani. Sőt, múlt héten egy thaiföldi magyart is belesoroltak, aztán kiderült, hogy motorbalesetben halt meg - és még hány ilyen lehet, ami nem derül ki."


Ez egy hoax, ami nem igaz. Tudsz példát olyanra, aki végstádiumú rákos volt, és belekerült?

A motorbalesetes dologról meg szeretnék egy hitelesebb forrást, ha megkérhetlek. De egy példából általánodítani nem szép dolog amúgy.


A másik meg, hogy az influenzánál is lehetnek ilyenek. Bár erre most le fogod írni, hogy "aaaaa neeem, azok a számok tűpontosak" :DD


Egyébként véletlenül nem Lenkei vagy? :DD valahogy a hülyeségeid nagyon egybevágnak az övéivel.

2020. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Na utánanéztem a motorbalesetes sztorinak és szó sincs arról, hogy belekerült volna a hivatalos statisztikákba. Thaiföldi sajtóhír volt, miszerint ő is koronavírusba halt bele, amit a thaiföldi hatóságok is cáfoltak. Na ennyit erről.
2020. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%

"Forrás?"

[link]

A cikk szerint az influenzával fertőzöttek 77%-a tünetmentes. A koronavírus esetében a tesztelt páciensek 80%-a az. A nem teszteltek között logikusan sokkal nagyobb lehet ez az arány, hiszen aki tüneteket mutat, azt jóval nagyobb eséllyel tesztelik.


"Amióta világ a világ a világ, minden betegségnél úgy számolták a mortalitást, hogy halálok/felderített fertőzöttek."

Mint már írtam, ha egy végstádiumú rákos beteg kapja el az influenzát, és meghal, nála a rákot fogják megjelölni haláloknak. A koronavírusnál nem.


"Ezt mondtad pár napja is, aztán persze megint növekedni kezdett :DDD majd ha 1 héten keresztül minden nap csökken, akkor majd elhiszem :D"

Meg ha esetleg méltóztatnál megnézni a linken a grafikont, talán akkor is elhinnéd :D Ugyanis azon az látszik, hogy kb. 2 hete csökken a növekedés üteme.


"Én ezt konkrétan 3-4 napja mondtam először neked, és ha jól emlékszem kb. 9-10 napot adtam meg akkor. A különbség a két szám között jócskán csökkent azóta, akkor még majdnem 40 ezer volt, most már csak 20 ezer."

3-4 napnál biztosan több, mert annál a kérdésnél 5 napja érkezett az utolsó válasz. De mindegy, ez hibahatáron belül van. Viszont ahogy már írtam, a koronavírus halálozási számai hamisak, mert a betegek többsége egyéb betegségben halt meg, csak koronavírussal is fertőzött volt.


"Nem a halálozásokat kell nézni, hanem hogy hányan kerültek kórházba, de az már március 10. több volt, mint egy átlagos influenzajárvány esetén."

Forrás?


"Egyes kórházakban már akkor elfogytak a helyek. Ezt felvételek bizonyítják, és az a sok orvos, akinek nap mint nap olvashattuk a nyilatkozatait."

Egy-egy teli kórházról szóló felvétel nem bizonyít semmit. Az sem derül ki, hogy az azokon szereplő emberek valóban koronavírusosak-e. Más orvosok pedig mást mondanak, de te azokat nem tekinted hitelesnek, mert nem csatlakoznak a hisztikórushoz, hanem cáfolják a hazugságaidat és a média hazugságait.


"De tudom mi lesz erre a szánalmas ellenérved, az, hogy a felvételek manipuláltak, az olasz halottak pedig színészek :DD"

Még mindig nem mondtam ilyet soha, hazug kis trollocska.


"Az áldatlan állapotokoat az is mutatja, hogy egészségügyi dolgozók is tömegével fertőződtek meg ott. Tudsz ilyenre példát mondani influenzajárványból? Nem? Lapozzunk."

Ezt te sem gondolhatod komolyan. Minden átlagos vagy annál komolyabb influenzajárvány súlyosan érinti az egészségügyi dolgozókat. Vagy ők talán immunisak minden egyéb vírusra, csak mert az egészségügyben dolgoznak?


"A felderített fertőzöttekről beszéltem, mert másról nem lehet."

Idézem, amit feljebb írtál: "A 20-44-es korosztályban is kórházba kerül a fertőzöttek 14-20%-a, ami magas arány. A teljes népességet nézve pedig ez a szám 30% felett van. Magyarán a fertőzöttek 30%-a kórházba kerül." Szóval megint hazudtál.


"Egyébként véletlenül nem Lenkei vagy? :DD valahogy a hülyeségeid nagyon egybevágnak az övéivel."

Nem, és nem is olvastam semmit Lenkeitől, de ebből is látszik, hogy akinek józan esze van, az másoktól függetlenül is rájöhet, hogy át vagyunk vágva.


"Na utánanéztem a motorbalesetes sztorinak és szó sincs arról, hogy belekerült volna a hivatalos statisztikákba."

Nem került be, de ha nem derül ki a motorbaleset, akkor bekerült volna. Mérget vehetsz rá, hogy volt is még pár olyan eset, ahol nem derült ki ehhez hasonló.

2020. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

:DDD hát megint bearanyoztad napom xD


A linkelt cikkben leírják, hogy a regisztrált influenzások száma is jelentősen alulbecsli a tényleg fertőzöttek számát xDDD


"A vizsgálat arra utal, hogy a normál közösségben, népességben a nyomon követés meglehetősen alulbecsüli a fertőzés – és a betegség előfordulási arányát. Jellemző, hogy a téli influenza előfordulási aránya 22x (!) nagyobb mint amit a brit háziorvosi szövetség nyomon követéssel foglalkozó szervezete regisztrált. "


"A koronavírus esetében a tesztelt páciensek 80%-a az"


Nem, ez még mindig nem igaz.


"Mint már írtam, ha egy végstádiumú rákos beteg kapja el az influenzát, és meghal, nála a rákot fogják megjelölni haláloknak. A koronavírusnál nem."


Mindkét esetben a rákot jelölik haláloknak.


"Ugyanis azon az látszik, hogy kb. 2 hete csökken a növekedés üteme."


[link]


Két hete március 31. volt. Tegnap is többen haltak meg mint március 31-én. Akkor miről is beszélünk? Még ha azt mondtad volna, hogy 4 napja csökken, akkor még igazad is lenne. Csak nem olyan biztos, hogy ez a csökkenés meg is marad. Volt már hasonló időszak, április 2-5. között, aztán megint növekedésnek indult.


"3-4 napnál biztosan több, mert annál a kérdésnél 5 napja érkezett az utolsó válasz"


Hazudsz. Kikerestem a kedvedért. Április 10-én írtam ezt, tehát 4 napja. Az utolsó válasz arra a kérdésre pedig 11-én jött, tehát 3 napja.


"Viszont ahogy már írtam, a koronavírus halálozási számai hamisak, mert a betegek többsége egyéb betegségben halt meg, csak koronavírussal is fertőzött volt."


Ezt máig nem sikerült igazolnod. Amúgyis abszurd: az influenza számai 100%-ig pontosak, de a koronavírusé hamisak, mert csak így van igazad. Ez a legszánalmasabb :D


"Más orvosok pedig mást mondanak, de te azokat nem tekinted hitelesnek, mert nem csatlakoznak a hisztikórushoz, hanem cáfolják a hazugságaidat és a média hazugságait."


Jellemzően azok az "orvosok" bagatellizálják el a koronavírust, akik olyanok mint Lenkei. Lenkeinek évekkel ezelőtt bevonták az engedélyét, egy szélhámos csaló, akit később még 100 millióval is megbírságoltak a vitaminbiznisze miatt. Aki ilyen embernek ad a szavára, az nem normális.


De mutatok még egy videót. Gődénynek van egy videója, amiben hivatkozik 3, általa "szaktekintélynek" tartott orvosra, természetesen mindegyik bagatellizálja a vírust. Ebben a videóban alaposan utánanéztek ezeknek, és kiderült, hogy mind a 3 orvos nemhogy nem szaktekintély, hanem egyenesen nímand: https://www.youtube.com/watch?v=O-6SYhbIblw


A készítő egyébként egy magyar orvos, aki Thaiföldön dolgozik és tanít orvosi egyetemen.


Én még nem hallottam olyan igazi szaktekintélyt, aki elbagatellizálta volna a vírust.


"Még mindig nem mondtam ilyet soha, hazug kis trollocska."


Olyat mondtál, hogy manipuláltak a felvételek ;)


"Ezt te sem gondolhatod komolyan. Minden átlagos vagy annál komolyabb influenzajárvány súlyosan érinti az egészségügyi dolgozókat. Vagy ők talán immunisak minden egyéb vírusra, csak mert az egészségügyben dolgoznak?"


Nem immunisak, de egészségügyi dolgozók akkor fertőződnek meg tömegesen ha telítődik az EÜ. Normál esetben ilyesmi nem fordul elő.


"Szóval megint hazudtál."


Hol hazudtam? Amikor fertőzöttet írok, nyilvánvalóan regisztrált fertőzöttekről beszélek. A felderítetlenekről nem beszélek, mert nem tudunk róluk mondani semmit. Veled ellentétben tudod én nem ütök a hasamra, és nem mondom azt, hogy ennyi és ennyi emberen átment a vírus, meghogy a fertőzöttek száma nem nő, mert már túl vagyunk a tetőzésen. Semmilyen adatunk nincs a felderítetlen fertőzöttekről. Semmilyen. Ezért nem kell ilyen kijelentésekbe bocsátkozni, amit semmi nem támaszt alá.


"Nem, és nem is olvastam semmit Lenkeitől, de ebből is látszik, hogy akinek józan esze van, az másoktól függetlenül is rájöhet, hogy át vagyunk vágva"


Lenkeinek minden van, csak józan esze nem.


"Nem került be, de ha nem derül ki a motorbaleset, akkor bekerült volna."


Szeretem az ilyen feltételezéseket, amit semmi nem támaszt alá.


"Mérget vehetsz rá, hogy volt is még pár olyan eset, ahol nem derült ki ehhez hasonló."


Pl?

2020. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"A linkelt cikkben leírják, hogy a regisztrált influenzások száma is jelentősen alulbecsli a tényleg fertőzöttek számát xDDD"

El kellett volna olvasnod a teljes cikket, illetve a magyarázatomat hozzá, ha már logikával nem rendelkezel :D


"Nem, ez még mindig nem igaz."

[link]

Tudom, ez sem komolyan vehető forrás, mert megcáfol téged :D


"Mindkét esetben a rákot jelölik haláloknak."

[link]

Keress rá a "daganat" szóra!


"Két hete március 31. volt. Tegnap is többen haltak meg mint március 31-én. Akkor miről is beszélünk?"

Arról beszélünk, hogy csökken a növekedés üteme, nem pedig arról, hogy csökkenésbe ment át a növekedés. Megint szalmabábozol, szokásodhoz híven.


"Hazudsz. Kikerestem a kedvedért. Április 10-én írtam ezt, tehát 4 napja. Az utolsó válasz arra a kérdésre pedig 11-én jött, tehát 3 napja."

Te hazudsz.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


"Ezt máig nem sikerült igazolnod."

Lásd még egyszer ezt a linket: [link]


"Amúgyis abszurd: az influenza számai 100%-ig pontosak, de a koronavírusé hamisak, mert csak így van igazad. Ez a legszánalmasabb :D"

És megint egy szalmabáb. Soha nem állítottam, hogy az influenza számai 100%-ig pontosak.


"Jellemzően azok az "orvosok" bagatellizálják el a koronavírust, akik olyanok mint Lenkei. Lenkeinek évekkel ezelőtt bevonták az engedélyét, egy szélhámos csaló, akit később még 100 millióval is megbírságoltak a vitaminbiznisze miatt. Aki ilyen embernek ad a szavára, az nem normális."

Azok az orvosok "bagatellizálják el" a koronavírust, akik nem szerepelnek a médiában, nem kapnak senkitől semmilyen pénzt a nyilatkozataikért, ellenben értenek hozzá.


"Én még nem hallottam olyan igazi szaktekintélyt, aki elbagatellizálta volna a vírust."

Akkor most már hallhatsz. Mondjuk nem nézem ki belőled, hogy tudnál angolul...

[link]


"Olyat mondtál, hogy manipuláltak a felvételek ;)"

Nem mondtam. Megint hazudsz. Olyat mondtam, hogy a riporterek befolyásolhatták a riportalanyokat, esetleg a szövegkörnyezetből kivágva mutathattak be mondatokat. A manipulálás nem ezt jelenti, hanem hogy konkrétan összevágják a felvételeket úgy, hogy tök más mondatok hangozzanak el.


"Nem immunisak, de egészségügyi dolgozók akkor fertőződnek meg tömegesen ha telítődik az EÜ. Normál esetben ilyesmi nem fordul elő."

Mi az összefüggés a kettő között? Amúgy meg ha annyira fertőző a koronavírus, akkor akár egyetlen koronás beteg kezelésétől is megfertőződhetnek.


"Hol hazudtam? Amikor fertőzöttet írok, nyilvánvalóan regisztrált fertőzöttekről beszélek."

Még ha feltételezném, hogy valóban a regisztrált fertőzöttekre gondoltál (de okom van az ellenkezőjét feltételezni, hiszen folyamatosan hazudsz), akkor is csak arra tudok reagálni, amit írsz, és nem arra, amit gondolsz.


"Veled ellentétben tudod én nem ütök a hasamra, és nem mondom azt, hogy ennyi és ennyi emberen átment a vírus, meghogy a fertőzöttek száma nem nő, mert már túl vagyunk a tetőzésen. Semmilyen adatunk nincs a felderítetlen fertőzöttekről. Semmilyen. Ezért nem kell ilyen kijelentésekbe bocsátkozni, amit semmi nem támaszt alá."

Mindenki egyetért abban, hogy sokkal több fertőzött van, mint ahányat regisztrálnak. És ahogy már írtam, több emberről is tudok a környezetemben, aki koronavírus-szerű betegségben szenvedett már azelőtt, hogy az első magyarországi fertőzötteket bejelentették.


"Lenkeinek minden van, csak józan esze nem."

Ja igen, mert megcáfol téged :D


"Szeretem az ilyen feltételezéseket, amit semmi nem támaszt alá."

A cikk, amit találtál, és te magad linkelted be, alátámasztja.


"Pl?"

Hogy mondjak olyan példát, ami nem derült ki? :D

2020. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"El kellett volna olvasnod a teljes cikket, illetve a magyarázatomat hozzá, ha már logikával nem rendelkezel :D"


Én elolvastam de úgy látszik te nem.


"Tudom, ez sem komolyan vehető forrás, mert megcáfol téged"


Elolvastam. A cikk mindössze egyetlen nap adatai alapján levont egy következtetést. Az kemény! "A total of 130 of 166 new infections (78%) identified in the 24 hours to the afternoon of Wednesday 1 April were asymptomatic"


Az ugye megvan, hogy a lappangási idő 5-14 nap? Az, hogy valaki a fertőzés kimutatásakor nem mutat tünetet, nem jelenti azt, hogy később nem is fog.


"Keress rá a "daganat" szóra!"


Számítottam erre a reakcióra. Igen, a daganat szó ott van, szerepel pár helyen, viszont a végstádiumot sehol nem látom. A rosszindulatú daganat kifejezés is csak 1 helyen szerepelt, ami még mindig nem jelent végstádiumot. Édesapámnak is volt rosszindulatú daganata. Megműtötték, jól van, de kezelésekre járnia kell időközönként. Ha neadjisten meghalna koronavírusban, az ő neve mellé is odakerülne, hogy daganatos megbetegedés, pedig nem az okozná a halálát.


"Te hazudsz."


Te hazudsz, mert rohadtul nem a belinkelt kérdésről van szó. Abban semmilyen előrejelzést nem tettem, hogy mikor éri utol a halálok száma az influenzáét. Amiről én beszélek az ez: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


30. választ tessék megnézni.


"És megint egy szalmabáb. Soha nem állítottam, hogy az influenza számai 100%-ig pontosak."


De hihetőbbnek tartod őket.


"Akkor most már hallhatsz. Mondjuk nem nézem ki belőled, hogy tudnál angolul..."


Lefogadom, hogy nem nézted meg a videót, amiben utánanéznek ezeknek a szaktekintélyeknek. Akkor ugyanis tudnád, hogy hatalmas öngól volt ezt a linket idetenned.


Itt van 3 név erről a listáról, akiknek a videóban részletesen utánajártak, és mindegyikükről kiderült, hogy kóklerek. A másik 9 név is hasonló kaliber lehet a listán, rádbízom hogy utánuk nézz :DDD


Dr John Ioannidis

Dr Wolfgang Wodarg

Dr Sucharit Bhakdi


Na, ennyit a nagy "szakértőidről"


A videót mégegyszer megmutatom, hátha észreveszed most: https://www.youtube.com/watch?v=O-6SYhbIblw


Még segítek is, 3:31-től kell nézni :)


"A cikk, amit találtál, és te magad linkelted be, alátámasztja."


Miért is? Csak mert egy-két thaiföldi újság úgy értesült, hogy koronavírusban halt meg? Attól még a hatóságok nem sorolták közé sohasem. Nem azért nem sorolták közé, mert a magyar külügy érdeklődött.


"Hogy mondjak olyan példát, ami nem derült ki"


Tehát nincs példa, de azért kijelented, hogy vannak ilyenek. Nice!

2020. ápr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!