Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok az anyaországi párok és...

Azok az anyaországi párok és emberek akik undokul beszélnek a külhoni, és főleg az erdélyi, magyarokról milyen indíttatásból teszik ezt?

Figyelt kérdés

Lealacsonyítják őket undokul viselkednek velük és alacsonyabb rendűnek tekintik őket.

Kaptam ilyen undok, pikírt megnyílvánulást baloldali szimpatizáns anyaországi embertől.

Külhoni elszakított területről származó erdélyi magyar vagyok különben, de az anyaországban élek. Ez nekem nagyon nem tetszik amit eggyesek művelnek ilyen irányban.


És különben is eggyes pártok honnan kapják erre a pénz, energiát és felületet, hogy a külhonnal undokoskodjanak és utálatot és gyűlöletet szítsanak.



2020. máj. 6. 13:09
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
41%

a határon túli magyarok a hazai pártok külhoni magyarokhoz való hozzáállása alapján választanak maguknak pártot

tiszta botrány


talán nem kellett volna a 23 millió románnal hergelni a balprolikat

2020. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
68%
Miért a Fideszes vezetők bocsánatot kértek tőlük azért, amiért régebben a külhoniak ellen voltak?
2020. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy tényleg azt hiszed, hogy most a Fidesznek akkor is számítana a külhoni magyarság, ha ebből nem lenne politikai haszna?
2020. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 LazyJones ***** válasza:
33%
Látod, kérdező, az ilyen megszólalások miatt lehet utálni a fajtátokat.
2020. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy amit a 8-as ír, azt nem árt végiggondolni. A 2004-es szavazás úgy lett érvénytelen, hogy összesen 1 922 680 igen szavazat jött össze. Mennyi Fidesz szavazó is van jelenleg? Oké azóta sokan meghaltak, sokan szavazó korúvá váltak, de szerintem elgondolkodtató szám.

Amúgy kérdező, egészen egyszerű a válasz a kérdésedre: egyrészt politikai eszközökké váltatok, akiket elő lehet rángatni bizonyos helyzetekben. Ki vagytok sajátítva egy oldal által, és ha egy baloldali érzelmű körbecsókolna benneteket, akkor sem hinné el neki senki, hogy őszinte. Olyanok vagytok, mint a kokárda, vagy bármi más, amit meg lehet lóbálni, ha valaki népszerűségre vágyik.

Másrészt Ti is áldozatául estetek az anyaországban dúló jobboldal - baloldal ellentétnek. Minthogy ki lett mondva, hogy ti a jobboldaléi vagytok (és ezt az általad kiírt kérdés által magad is alátámasztod), sok baloldali szavazóban valóban kialakult némi ellenérzés szerintem.

2020. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
91%

Megnyugtatlak, kérdező, jobboldalról is ugyanezt kapod, ha nem nyalod Orbán Viktor valagát.


Én is erdélyi vagyok, és ha ezt elmondom jobboldali körökben, esőtáncot lejtenek körülöttem örömükben, hogy végre igazi magyart látnak!


ADDIG, míg el nem mondom, hogy nekem nem tetszik Orbán Viktor EU-ellenes, oroszbarát politikája, hogy Európa-párti vagyok, hiszek az európai egységben, és ráadásul nem helyeslem a hazugságot, mint jelenséget, az agymosó kormánypropagandát, ami engem a Ceausescu-korszak állami televíziójára emlékeztet (kapcsold be az M1-et, és olyan mondatokat hallasz magyarul, mint amiket a forradalom előtt, románul!), ráadásula kulturkampf se tetszik, sőt, a korrupció minden formáját a társadalom legnagyobb rákfenéjének tartom, országtól függetlenül!


Na ebben a pillanatban vége az esőtáncnak, és rögtön kiderül, hogy nem is vagyok magyar, én egy román vagyok, egy nemzetáruló, beolvadtam a románságba, a haza ellensége vagyok (mert a haza maga Orbán Viktor, vagy egyenesen Vlagyimir Putyin a mi hazánk, nem? A haza maga a korrupció, a haza Paks 2. és a felcsúti kisvasút, ugye?!).


Én, aki magyarul tanultam óvodától egyetemig Romániában, én aki hívő magyar református ember vagyok, én aki megőriztem az identitásom, az anyanyelvem, a kultúrám, az őseim földjén - hirtelen román vagyok, ha nem Orbán Viktort vallom a mennyben lakó Úristennek!


Úgyhogy nyugodj meg, kérdező, az általad leírt jelenség nemcsak a baloldaliakra érvényes (rájuk is), hanem a jobboldaliakra is, csak egy high level - képmutató kiadásban.


Teszteld le bátran! Csak próbából mondj egy kritikus mondatot Orbán Viktorra, és egyből román leszel, figyel meg!

2020. máj. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
Mondjuk az Orbán túleröltetett stadion építő, futball és labda politikája nem tetszik.
2020. máj. 6. 15:03
 18/52 A kérdező kommentje:
Le fogom tesztelni.
2020. máj. 6. 15:04
 19/52 anonim ***** válasza:
74%
Az ég világon semmi bajom nincs a külhoni magyarokkal, viszont nem támogatom az etnikai alapú politizálást. A kulturális kapcsolatok mindenképp fontosak és érdemes őket ápolni, azonban nem értek egyet azzal, hogy az anyaországban befizetett adókat toljuk külföldre a magyar kisebbség felé. Pl most volt a nagy kiakadás Szabó Tímea felé, hogy milyen magyargyűlölő, amiért megkérdőjelezte, hogy miért küldünk külhoni magyaroknak egészségügyi védőfelszerelést, amíg az anyaország nincs megfelelően ellátva. Szerintem ez teljesen jogos kritika volt a részéről. Az erdélyi magyarok sajnos mostmár a román kormány alatt élnek, így aztán az ő feladatuk, hogy gondoskodjanak róluk, nem a mienk. A magyar kormánynak szerintem az lenne az elsődleges dolga, hogy lobbizzon a szomszédos kormányoknál minél erősebb kisebbségi jogokért és minél erősebb baráti kapcsolatokért, hogy teljesértékű állampolgárokként élhessenek a magyarok pl Romániában is.
2020. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
5%

# 19-es, bocs, de Szabó Tímea szerintem igenis hibázott (és ezért a baloldalon is sok jogos kritika érte!).


Én azzal az erdélyi újságíróval értek egyet, aki erre azt mondta: dugjátok a s...ggetekbe a maszkjaitokat és a kesztyűíteket, és KÜLDJÉTEK VISSZA AZ ORVOSAINKAT inkább!


Magyarország ezzel a két teherautónyi segélyszállítmánnyal EGY SZÁZALÉKÁT sem adta vissza annak az évtizedes, szisztematikus AGYELSZÍVÁSNAK, amit Erdélyben végzett, kormányoktól függetlenül!


A kórházaitokban erdélyi orvosok és asszisztensek százai, ezrei dolgoznak, olyanok, akiket A MI ADÓLEJEINKBŐL taníttatott ki NEKÜNK a román állam, romániai egyetemeken!


És most az erdélyi Mari néninek nem jut egy megfelelő orvos, pedig egész életében adózott és fizette a román egészségügyi biztosítást!


Csakhogy az az orvos, akit Mari néni taníttatott a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen, 6+ éven keresztül és fizette a bentlakását, államilag támogatott helyen - az most TÉGED fog megmenteni, Magyarországon!


És pár tucat sz...ros szájmaszkért rinyáltok, ami kórházanként esetleg ide került!



Ennél a sokat szidott Európai Unió is tisztességesebb, mert az agyelszívásért és munkaerőelszívásért "cserébe" legalább KOHÉZIÓS ALAPOKAT biztosít és Európai Uniós forrásból újulnak meg a magyar, lengyel, román, stb. városok, meg abból lesz kisvasútja a miniszterelnökötöknek is!


Szabó Tímeának baromira NEM VOLT IGAZA, az pedig külön undorító, hogy a határon túli magyar városokkal kezdte a felsorolását, mikor teljesen RANDOM országokba is ugyanekkora támogatásokat nyomott értelmetlenül Magyarország (de Szabó Tímea persze nem azokkal kezdte!).


Kitört a járvány és Magyarország LEZÁRTA A HATÁRAIT az egészségügyi dolgozók előtt, nem enged ki orvost az országból!


Ha egy erdélyi orvos haza akarna jönni, segíteni a közösségén, NEM TEHETI MEG!



Úgyhogy én MÉLYEN KUSSOLNÉK ezzel kapcsolatban a Szabó Tímea helyében is meg a te helyedben is!


Ti egészségügyi szinten Erdélyből eddig nem kaptatok mást mint INGYEN KIKÉPZETT MUNKAERŐT, amit az erdélyi adófizetők fizettek nektek, óvodától az egyetemig! Magyarország szépen átvette, KÉSZEN, orvosi, nővéri DIPLOMÁVAL, akár SZAKVIZSGÁVAL az erdélyi, felvidéki, kárpátaljai, vajdasági adóból kiképzett munkaerőt!


És utána MÉG RÖGHÖZ IS KÖTÖTTÉTEK ŐKET! Magyarországon aláíratnak velük olyan szerződéseket, hogy a szakvizsgáért cserében, vagy egy szakmai ösztöndíjért cserében X ÉVIG MAGYARORSZÁGON KÖTELESEK DOLGOZNI!


Köszönjétek meg, hogy a román állam van olyan idióta, hogy nem köti röghöz az orvosait, még az államilag támogatott helyeken végzetteket sem - mert kábé csak ezért nem omlott még össze az egészségügyi rendszeretek az orvos- és nővérhiány miatt!


És ezért áll az összeomlás szélén a miénk!


Én szégyellném magam Szabó Tímea helyében és KUSSOLNÉK.


És ismétlem: dugjátok fel magatoknak az egyszerhasználatos kesztyűiteket és maszkjaitokat ÉS KÜLDJÉTEK VISSZA AZ ORVOSAINKAT, akiknek a képzését MI FIZETTÜK!!!

2020. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!