Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok az anyaországi párok és...

Azok az anyaországi párok és emberek akik undokul beszélnek a külhoni, és főleg az erdélyi, magyarokról milyen indíttatásból teszik ezt?

Figyelt kérdés

Lealacsonyítják őket undokul viselkednek velük és alacsonyabb rendűnek tekintik őket.

Kaptam ilyen undok, pikírt megnyílvánulást baloldali szimpatizáns anyaországi embertől.

Külhoni elszakított területről származó erdélyi magyar vagyok különben, de az anyaországban élek. Ez nekem nagyon nem tetszik amit eggyesek művelnek ilyen irányban.


És különben is eggyes pártok honnan kapják erre a pénz, energiát és felületet, hogy a külhonnal undokoskodjanak és utálatot és gyűlöletet szítsanak.



2020. máj. 6. 13:09
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
0%

NEM jöttek tömegével román orvosok Magyarországra. De aki jött, annak is először tanulnia kellett még, mielőtt orvosként dolgozhatott volna. A román diploma egy másodéves medika tudásával egyenlő. Ha Mari néni beteg, akkor átjön Gyulára és ragaszkodik magyar orvoshoz.

z Nem engedi, hogy egy román kezelje.

2020. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:

# 22-es, sajnos fogalmad sincsen a helyzetről. Tömegével mentek erdélyi MAGYAR orvosok Magyarországra, és bizony magasan képzett szakemberek!


Tessék szépen visszaküldeni (pláne, ha nem is tetszik a képzettségük), én személyesen küldök egy pár gumikesztyűt és egy maszkot fejenként mindenikért cserébe!

2020. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:

Nem azzal volt a probléma, hogy Szabó Tímea számon kérte a szállítmányokat a kormánytól, hanem azzal, hogy ezt ízléstelenűl, garasoskodó és sz@.rházi módon tette a külhoniak és az erdélyiek ellenében.

Ízléses és senki nemzeti érzését nem sértő módon is lehetett volna számonkérni a szállítmányokat, amit a felhalmozott raktári tartalékból küldtek gesztusként és nem Fővárosi betegről tépték le a kórházi ágyon.

2020. máj. 6. 16:48
 24/52 anonim ***** válasza:

# 22 ja, és Mari néni HA átmegy Gyulára, fizet mint a katonatiszt, mert a román biztosítása Magyarországon nem érvényes. Én is jártam át haldokló rokonommal kemoterápiára és fizettem ugyanazt, mint a német vagy a hottentotta, ha pénzért kezelteti magát külföldről Magyarországon.


Míg rá nem jöttem, hogy ugyanolyan minőségű szolgáltatást, sőt pontosan ugyanazt a hatóanyagú gyógyszert kapja Kolozsváron is, államilag támogatva. (Igen, sajnos a kilencvenes évek óta kísértő tévhit, hogy ha nagy a baj, Magyarországra kell menni, az utolsó pénzeden is, mert hát ott biztos jobb az egészségügy - ha a mi legjobb orvosaink is mind odamennek!).


Úgyhogy igen, Mari néni kiképeztette a magyarországra ment orvost óvodától egyetemig, fizette a bentlakását, fizette az államilag támogatott helyét az orvosin - hogy aztán ugyanahhoz az orvoshoz átmehessen Gyulára kemény pénzért, külföldi, "KFT-s" betegként, TAJ-szám nélkül, s fizethesse neki a kezelés magyarországi árának ötszörösét!

2020. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
Tanusíthatom. A debreceni Kenézy Gyula kórházban, van erdélyi származású ismerősöm aki orvosként dolgozik és praktizál és Romániai képzésben is tanult.
2020. máj. 6. 16:53
 26/52 A kérdező kommentje:

És ki tudja még hány ilyen orvos van még?

Kolozsvári származású fogorvost is ismerek, akit román pénzen is tanítattak.

2020. máj. 6. 16:55
 27/52 anonim ***** válasza:
50%

# 24-es, DE, azzal is probléma volt, hogy erre kérdezett rá, akárhogyan is tette.


MOLDVA KÖZTÁRSASÁGBA mi a túróért küldött segélyszállítmányt Magyarország?


Se nemzeti összetartozás nem köti hozzájuk, se munkaerőt nem kaptak tőlük! Miért nem erre kérdezett rá Szabó Timike? Vagy Macedóniára?!


Azon kívül, hogy a moldávok is Putyin barátai mint ti, mi indokolta, hogy nekik segélyszállítmányt küldjetek???


És ha már küldtetek, az miért nem lett probléma????


Csak Erdély a probléma, ahonnan évtizedek óta szívjátok el a szakképzett munkaerőt, amit mi termelünk ki az adónkból? S a pofátlanabbja még kritizálja is???


Mégegyszer mondom, küldjétek Moldáviába az ÖSSZES maszkotokat (az Putyinnál is jó pont lesz és a kretén ellenzéketeket sem zavarja)!


Nekünk ne maszkot küldjetek, hanem küldjétek vissza az orvosainkat és ápolóinkat! Mindegyiket, amelyik állami helyen, közpénzen, adóból tanult, kapott ösztöndíjat vagy bentlakást!


Ennyi. És nincs vita tovább köztünk! Felőlem onnantól kezdve gumikesztyűt is vacsorázhattok!

2020. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
50%

# 27-es, persze, hogy rengeteg van, kérdező. Az én volt osztálytársaim, gyerekkori barátaim közül, akik orvosit végeztek, MAJDNEM MINDENIK Magyarországon praktizál!


Amelyik nem, az Németországban!


Csak mondjuk az a különbség, hogy Németország Magyarországgal ellentétben egy csomó pénzt beletol az EU-ba, és EU-s támogatásból újul meg egy csomó kórház Romániában - nem egy teherautónyi gumikesztyűt küldenek az elszívott munkaerőért cserében, hanem eurómilliárdokat! (És még így is jobban járnak, mint kiképeztetni az orvosokat saját pénzen! Utolsó éven német fejvadászcégek lasszózzák a romániai végzősöket az orvosin - tudom, mert barátaim is éltek a lehetőséggel! - és fizetik a nyelvtanfolyamot, nyelvvizsgát, biztos állást kínálnak, csak menj! - és mennek!).


Egész évfolyamokról 10% ha az országban marad!


Ja, és persze a ti szempontotokból írhatja a másik, hogy "nem tömeges" a jelenség.


Hát egy tízmilliós országban persze, hogy "nem tömeges" jelenségnek érzed, azt sem, ha az ÖSSZES orvosunk áttelepül, mert mi egy 1,2 milliós közösség vagyunk, az egyetlen magyar orvosi egyetemünk pedig arra van berendezkedve, hogy NEKÜNK elégséges orvost képezzen.


Magyarországon nyilván nem érzed meg, ha minden tízedik orvos mondjuk határon túli - de én megérzem, hogy innen négyből három orvos elment!

És azoknak legalább a fele Magyarországra ment el!

2020. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

"MOLDVA KÖZTÁRSASÁGBA mi a túróért küldött segélyszállítmányt Magyarország?"


Etelköz miatt.

2020. máj. 6. 17:09
 30/52 anonim ***** válasza:
# 30 Ha csak úgy nem...
2020. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!