Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok az anyaországi párok és...

Azok az anyaországi párok és emberek akik undokul beszélnek a külhoni, és főleg az erdélyi, magyarokról milyen indíttatásból teszik ezt?

Figyelt kérdés

Lealacsonyítják őket undokul viselkednek velük és alacsonyabb rendűnek tekintik őket.

Kaptam ilyen undok, pikírt megnyílvánulást baloldali szimpatizáns anyaországi embertől.

Külhoni elszakított területről származó erdélyi magyar vagyok különben, de az anyaországban élek. Ez nekem nagyon nem tetszik amit eggyesek művelnek ilyen irányban.


És különben is eggyes pártok honnan kapják erre a pénz, energiát és felületet, hogy a külhonnal undokoskodjanak és utálatot és gyűlöletet szítsanak.



2020. máj. 6. 13:09
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
24%

"Az össznemzeti kérdés mióta csakis az országon belüli belpolitikai kérdés?"


Mi számít össznemzeti kérdésnek?

2020. máj. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

"Mi számít össznemzeti kérdésnek?"


Pl. Hogy milyen írok műveiből kell érettségizned, az anyaországi vagy a romániai, magyar nyelv és irodalom érettségin.

2020. máj. 6. 19:24
 43/52 anonim ***** válasza:
73%

Én ellenzéki Jobbikos vagyok mégis azt mondom szégyelje magát aki ezt a kezdeményezést támadja. Vannak politikusok meg közéleti szereplők akik kiállnak érte és azt látom agyatlan ugató kutyák elkezdik támadni meg romanozni meg ide szavaz oda szavaz kesergest nyomatni.

Had kérdezzem meg mégis ki a fa...om vagytok ti, hogy belepofazzatok egy polgári összefogás helyességébe?? Már az szégyen, hogy nem több millió aláírás gyűlt össze! Kik vagytok ti, hogy megitelitek ki a román meg ki a magyar? Én innen zalából biztos nem vennék rá merszet, hogy lerománozzak egy erdélyi születésű embert. Meg mi az, hogy ne szavazzon? Aki magyar akkor szavaz amikor akar vagy nem akar éljen vidéken vagy a parlamentben vagy Berlinben vagy a spicbergákon vagy a holdon vagy székelyföldön!!!! Ki vagy te hogy beleugass mások szavazati jogába akár Fideszes akár nem!

2020. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
47%

Egyet ne felejtsük el. Szép és jó, hogy a Fidesz ennyire támogatja a határontúli magyarokat, mégis most kell megélnünk, hogy a szlovák törvényhozásba 28 év után nincsen magyar párt és szerintem(ha valaki másképpen tudja az írja meg) nem csökkent annyival a felvidéki magyarok száma, hogy nem bírtak volna bejuttatni egyet.


A másik ez a kezdeményezés, ami megmutatta, hogy mennyire rosszul tudják kezelni a kommunikációt. Elsősorban nem a millió aláírás volt a gond, hanem az, hogy 27 országból szükséges elérendő minimumot 3 országban sikerül elérni, Magyarország, Szlovákia és Románia. Ahhoz, hogy sikeres legyen ezt a minimumot 7-ban kell érni. Amúgy legközelebb Svédország áll 19,37%-al, Ausztria 13,43%-al és Németország 11.7%. A többiben mind 10% alatt.


Én valahogyan nem hiszem el, hogy az elmúlt 1-1,5 évben vagy akár 10 évben nem lehetett volna erre egy tudatos európai politikát felépíteni a Fidesz részéről, ahelyett, hogy folyamatosan harcolnánk az EU-val. Nem mondom, hogy nem lehet harcolni az EU-val, vitatni a politikai elképzeléseket, csak mindenhol felvetődik bennem a kérdés, hogyha Judith Sargentini a Zöldek képviselőként, ami a negyedik legnagyobb párt az EU-ban képes jogállamisági vizsgálatot kezdeményezni és végrehajtani Magyarországon, majd amiről sokan elfelejtkeznek, hogy Romániában is, akkor a legnagyobb pártcsalád tagjaként miért nem hallani ehhez hasonló vizsgálatról(vagy legalább azt, hogy megpróbálták, de elkaszálták), ahol a kisebbségek helyzetével foglalkoznának?

2020. máj. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
74%
A gond az ,hogy a fideszt épp úgy nem érdekli a határon túli magyarok sorsa,mint az anyaországban élőké , csak használja őket,előrántja a kártyát ha neki (!) haszna származik belőle,látszatintézkedéseket tesz,vagy küld egy kis alamizsnát ,ami nem segít,de hergeli az anyaországban élőket . A gond az,hogy te is azt hiszed,hogy az undosokodik veled,meg gyűlöletet szít,aki esetleg felhívja erre a figyelmet . a dagadék ebben a kérdésben is ,mint sok másban nagyon köpönyegforgató .
2020. máj. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
62%

Én csak azt tartom szomorúnak,hogy ezt komolyan mennyien nem látják,hogy mocskos mód át vannak verve ,és néhány jó szó vagy kiló krumpli,tüzifa elég nekik ,hogy gondolkodás nélkül szavazzanak ,mert OV valamiféle jóságos édesapa képében tetszeleg nekik,ha érdeke fűződik hozzá. Szóval neked is el kellene gondolkozni,hogy ki is aki valójában gyűlöletet szít ,persze nem fogsz . A fidesz köreiben népszerű összemosni bizonyos fogalmakat,a teljesség igénye nélkül sorolom,például: más véleményen lenni ,kritikát megfogalmazni,szóvá tenni valamit,vitát kezdeményezni = undokoskodni,magyarelleneskedni , gyűlölködni,ajvékolni ,stb . Te is le mered írni,hogy mindenki kussoljon,aki nem ért Orbánnal egyet, honnan van egyáltalán erre pénze ?! :D

Nem tagadom,hogy biztos van aki undokul beszél az erdélyi magyarokról, de ez nem = a baloldali szimpatizánsokkal ,ne általánosíts,ha te sem szeretnéd,hogy egy kalap alá vegyék az összes székelyt mások !

2020. máj. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
0%

# 46-os "A gond az,hogy te is azt hiszed,hogy az undosokodik veled,meg gyűlöletet szít,aki esetleg felhívja erre a figyelmet . a dagadék ebben a kérdésben is ,mint sok másban nagyon köpönyegforgató."


Azért légyszi, ne tegyél úgy, mintha nem volna épp elég VALÓDI undokoskodó!


Nem mindenki csak "felhívja a figyelmet", hanem bizony működik keményen az a bizonyos hergelés, amire te is céloztál.


Ezek a "hatalmas" szállítmányok is arra jók, hogy én itt élek, Erdélyben, de még nem találkoztam emberrel, aki akár csak látott a nagy híres magyarországi segélymaszkokból egyet is (ugyanúgy pénzért veszem én is mint te vagy bárki más).


De a hergelődés elég jól sikerült egyeseknek, és ahhoz elég ez az akció, hogy már megy is a románozás ezerrel!


És ez Orbánnak így pont jó, mert azokra a bunkókra, akik meg erre elkezdenek románozni, szépen rá tud mutatni, mint nemzetárulókra, és megerősíti a saját szavazótáborát!


Nem az erdélyiek szolgálják az Orbán érdekeit jobban, hanem akik felülnek az ilyen hergelésre. És mellékesen még Gyurcsány is jól jár belőlük (ezt a két politikust táplálja minden ilyen politikai lufi).


Igen, a "dagadék" nagyon köpönyegforgató, de erre legalább ennyire a saját honfitársaid figyelmét kellene felhívnod, akik éppen az ő céljait szolgálják, amikor az ilyen kirakatgesztusokra harsány románozással válaszolnak. Ennél jobban, ha akarnának, sem segíthetnének Orbán imidzsépítésében, a Kárpát-Medence nagy, nemzetegyesítő géniusza, 15 millió magyar miniszterelnöke szerepépítésében (bezzeg a bunkó románozó, magyarellenes ellenzék!). És mégis belesétálnak ebbe az csapdába, Szabó Tímeával az élen, újra és újra (és még soha nem nyertek ezen egyetlen szavazatot sem, csak népszerűtlenséget és újabb kétharmadokat a "dagadéknak")...

2020. máj. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
0%

# 47 "A fidesz köreiben népszerű összemosni bizonyos fogalmakat"


Ki kell ábrándítsalak: sajnos az ellenzék köreiben is igen népszerű ez. Például a határon túli magyarok fogalmát a románokéval, a kettős állampolgárokat a(z összes) határon túlival, a szavazati jogukkal élőket a nem szavazókkal, a székelyeket az erdélyi magyarok összességével, stb.


A románozás általánosítás, a határon túlizás is általánosítás.


A kérdező kérdése NEM ÁLTALÁNOSÍTÁS, amennyiben vette a fáradságot úgy feltenni a kérdést, hogy "AZOK AZ ANYAORSZÁGI .... AKIK..."


Nem az összes magyarországit, még csak nem is az összes baloldalit vádolta meg (csak leírta a tapasztalatát EGY baloldali szimpatizáns emberrel).


Ha volnátok szívesek minimum ennyire árnyaltan fogalmazni minden esetben az erdélyi magyarság kapcsán, akkor sokkal értelmesebb diskurzust folytatnánk itt valamennyien.


De sajnos "AZ ERDÉLYIEK miért.." vagy "A határon túli magyarok miért..." jellegű, általánosító kérdések általában magyarországi billentyűzetekről pattanak ide a GyIK-re, és legtöbbször senki sem szól rá a kérdezőre, hogy: "Haver, ne általánosíts!"


Miközben tudja minden épelméjű ember, hogy pl. a határon túli magyarok fele nem is magyar állampolgár a mai napig. Azoknak az elsöprő többsége, akik magyar állampolgárok, egyáltalán nem él a szavazati jogával (nyilván azok élnek vele, akik úgy érzik, meg kell "hálálniuk" egy szavazattal). Az a töredéke pedig, aki szavaz, bár 90%-ban a Fideszre szavaz, valójában egyetlen mandátum sorsát dönti el a 199-ből (reálpolitikailag gyakorlatilag nem oszt, nem szoroz).


De sebaj, azért én, aki még magyar állampolgár sem vagyok, sosem szavaztam magyarországi választáson, állandóan azt kell olvassam, hogy "AZ ERDÉLYIEK" meg "A HATÁRON TÚLIAK" miért így szavaznak meg miért úgy szavaznak?


És senki nem kiált repülősóért az igazságtalan általánosítás miatt!


Aztán meg olvashatjuk a románozást is kilóra, amiért a TI megválasztott miniszterelnökötök küldött két teherautónyi nyomorult szájmaszkot - AMIT SENKI NEM KÉRT, és az általam ismert emberekhez el sem jutott!!!


Akkor mi a helyzet az általánosítással?


Szerintem minden oldalon volna feladat és fejlődni való ezzel kapcsolatban...

2020. máj. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó ! Sok dologban egyetértek azzal amit leírtál,és valóban pontatlanul fogalmaztam . Az egyes pártok alatt a kérdező nem tudom melyik pártra gondolt ,csak sejtésem van,hogy Szabó Tímea felszólalása váltotta ki belőle ezt a reakciót . Ami se nem románozás nem volt,de nem gyűlöletszítás,hanem egy jogos kérdés lett volna,hogyha itthon hiány van védőfelszerelésből,akkor miért nem itt az elsődleges ezt pótolni .Az itt adót fizető állampolgároknak joga van tudni,hová kerülnek az adóforintjaik . Szép dolog segíteni ,és kell is,de amíg itthon az ápolóknak,orvosoknak,mentősöknek nem jut ,akkor az ellenzék igenis kérdezze meg,miért küldik a határon túlra a szállítmányt. És megint ott vagyunk,ahol a part szakad : szerinted ezzel az ellenzék hibát követ el ,mivel,azzal,hogy kérdéseket tesz fel,amiket kifütyülnek-kitapsolnak ,szóval inkább csak tenne.

Hasztalan ,abban igazad van ,de igenis jogos ezt megkérdezni,ezért ülnek ott ,csináljanak valamit a pénzükért .

Azt meg minden épeszű ember tudja,hogy ez nem valós segítség a külhoniaknak,mintahogy a fidesz soha nem is segített nekik érdemben . Illetve nem mindenki románozza a külhoni magyarokat,csak a primitív ,legalja réteg,én sem tettem .

Azért nem nekik szólok,mert nem ez volt a kérdés . Most akkor ki kell találni,hogy mire vagytok kíváncsiak,miért románoznak titeket a primitívek (mert primitívek) ,vagy miért szólalnak fel baloldali pártokból emberek OV látszatintézkedéseit megkérdőjelezve .


"És különben is eggyes pártok honnan kapják erre a pénz, energiát és felületet, hogy a külhonnal undokoskodjanak és utálatot és gyűlöletet szítsanak.

"

2020. máj. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Micsoda hatalmas gondjaid vannak... :D
2020. máj. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!