Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értik meg hogy a...

Miért nem értik meg hogy a haza szeretete egy minimális dolog amit el várhat az ember saját magától, nem pedig nácizmus, fasizmus, sovinizmus?

Figyelt kérdés
Számtalanszor megkaptam csak azért mert szeretem a hazámat, és nem tűröm hogy se más nép csoportok, se politikai ideológiák lerombolják azt. A hazafiság nem politikai nézet és eszme! A haza szeretet nem régimódi, hanem egy mindig jelen lévő érték, amely mindig is jelen volt és van. Ezt nem írhatja felül se idegen hatalom, se a haladás, se liberálanarchizmus. Az emberek nem választhatják meg hogy fiúnak vagy lánynak születnek, úgy azt sem hogy milyen nemzetiségűnek születnek, én pedig a csodákban és a véletlenekben nem hiszek, biztos oka van annak hogy miért annak születtél ami vagy. És azt aki vagy tiszteletben kell tartani. Másokat is, de előbb azt aki vagy és ahová születtél. Ezt a jelenleg divatos eszmerendszerek egyáltalán nem akarják tiszteletben tartani. Sőt tűzzel vassal el akarják törölni! Az emberek a hazájukat már csak a politikai nézetei és a történelem hamisítás betegsége, az elgyökértelenedés, elhidegülés a hazától ami a kommunizmus következménye és a jelenleg divatos eszmerendszerek miatt sem tisztelik. Ez a nagyobb baj! Nem az hogy ki a náci meg a többi hülyeség(ek)! Nem lehet az emberiséggel egyidős értékrendekkel sem harcolni, mert nem véletlenül fejlődtek az emberrel ki, az ember majd akkor kap észbe ha megint úgy fog viselkedni mint egy majom.

2020. jún. 1. 23:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/163 anonim ***** válasza:
70%
Nem, ez egyéni és személyes szegénységi bizonyítvány. Ez csak egy kis közösség tapasztalata, de ugyanez megy nagyban is. Mindenkit vagy le kell nézni, vagy utálni. " Szemét román, ez is a nyugat miatt van, összes afgán terrorista, rohadt kínaiak küldték a vírus " meg az összes többi hasonló megnyilvánulás ami neten is olvasható. Előítélet és gyűlölet az van rengeteg, persze alaptalanul, tapasztalat nélkül.
2020. jún. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/163 anonim ***** válasza:
26%
"csak egy kihalt faj lennénk" A homo sapiens nevű fajból jelenleg kb 8 milliárd él a bolygón...
2020. jún. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/163 A kérdező kommentje:
Tudod ilyen van mindenhol. Ha azt mondod nincs, akkor az olyan mintha a szemembe hazudnál.
2020. jún. 2. 03:11
 24/163 anonim ***** válasza:
84%
Nos érdekes itt nincs. De még az emberek alaphangulata is teljesen más, nincs az a savanyú, életunt hozzáállás, valahogy. Az emberek sokkal nyitottabbak, elég csak a szomszédainkra gondolni. Miután ideköltöztünk első pár hónapban rengeteget segítettek belerázódni az itteni életbe, pedig nem is kértük őket, csak egyik nap átjöttek, hogy köszönjenek, bemutatkozzanak, aztán onnan meg már valahogy ment minden magától. Elmondtuk honnan jöttünk stb, és nem kértük, hanem mondták, hogy ha gondoljuk segítenek szívesen bármiben.
2020. jún. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/163 anonim ***** válasza:
31%

"Nincs fizikailag lekötve egy adott országhoz az ember."


A normális ember nem fizikailag kötődik a hazájához, hanem érzelmileg. Akit fizikailag kel odakötni, az jobb ha megy a sunyiba!


"Lehet dicshimnuszokat írni a hazaszeretetről és hasonlókról de ettől nem lakik jól senki."


Ez egy igazi, koszos proli mentalitás!

2020. jún. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/163 anonim ***** válasza:
22%
Akkor lakj jól a hazaszereteteddel kedves " nem proli ".
2020. jún. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/163 Micimacko67 ***** válasza:
37%

Kérdező, a te hazaszereteted a hangzatos frázisok puffogtatásán kívül miben nyilvánul meg? Mit és hogyan teszel, hogy az országunk épüljön és szépüljön?


Ma nagyon nagy DIVAT magyarkodni és műkereszténynek lenni!

A saját környezetemben és az országos politikában is nyomon követem sok-sok ember átalakulását...

Ezek jelentős részét csak kinevetem, mert tudom, hogy csak a mai divatot követik...s ha változnak majd az idők, akkor ők is váltanak majd ismét...

Hozzá kell tennem, hogy ez a társaság pont így viselkedik, mint te ebben a kérdésben...

2020. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/163 A kérdező kommentje:

"Nos érdekes itt nincs"


Van, csak lehet nem veszed észre. Vagy nem te vagy az elszenvedője. Nem feltétlen oroszozásról beszélek. Lehet hogy egy olyan részén élsz abban az országban ahol tényleg nincs ilyen.


"Kérdező, a te hazaszereteted a hangzatos frázisok puffogtatásán kívül miben nyilvánul meg? Mit és hogyan teszel, hogy az országunk épüljön és szépüljön?"


Leírtam már ezt neked.

2020. jún. 2. 12:59
 29/163 anonim ***** válasza:
0%

Egy csomó mindenbe bele akartam kötni amit a kérdésedben leírtál, de mások már megtették helyettem, úgyhogy fölöslegesnek látom mégegyszer leírni amit ők már leírtak.


Így hát rövidre fogva, amit a már elhangzottalhoz hozzátennék:


Az hogy lenáciznak, nem annal a következménye, hogy szereted a hazádat. Tőlem aztán szeressed, sőt, szeretsd helyettem is M.o.t. Kisebb gondom is nagyobb annál, hogy te hogyan vélekedsz az országról ahol születtél. A probléma az, és azért náciznak le, mert ahogy ebben a kérdésnek álcázott kijelentésedben és a hozzá nyomott kommentjeidben is, te meg a haverjaid ezt az egész hazaszeretetes dolgot le akarjátok nyomni mindenki torkán. Mondhatni elvárjátok és ráerőltetitek az emberekre ezt az egész szentimentális nacionalista cuccost. Ameddig így teszed fel a kérdést hogy "Miért nem tudják megérteni hogy amit én tartok jónak, az alap dolog", ne várd el hogy ne legyenek akik letolnak érte.


Egyébként szerintem pont azért nem várható el senkitől, hogy szeresse, tisztelje és hűséges legyen a földhöz ahol született, mert nem ő választotta magának, hanem akarata ellenére került ide. És csak akkor beszélhetünk igazi szabadságról, ha később pedig el is döntheti hogy jó e számára amit születéskor kapott, vagy inkább lecserélné.

Ugyanez a véleményem a vallásról, kultúrális dolgokról, nyelvről és a szülős kérdésről is. A szeretet, a tisztelet és a hűség csak nagyon régimódi, elavult, és nagyon toxikus politikai filozófia rendszerek és vallási dogmák szerint magától értetődő. Ezeket a dolgokat bizony ki kell érdemelni.

Én pl. Nagyon szeretem a családom, de nem azért mert közéjük születtem, hanem azért amilyen emberek.


Egyébként még egy ponton nem értek egyet. Miből vonod le a következtetést hogy aki itt született magyarul gondolkodik? Én pl. angolul, japánul vagy időnként mandarinul szoktam, mert ezeket a nyelveket szimplán gyakrabban használom, mint a magyart így jobban a mindennapjaim részévé váltak.


Mondom, semmi baj azzal hogy téged valami mágikus kapocs fűz a szülőföldedhez, tök jó neked, ha ez téged boldoggá tesz ápold ezt a kapcsot, de ne várd már el mindenkitől. Pláne ne ilyen fenhéjázó "miért nem értik már meg" retorikával. Ez így tényleg nácis. Köffy.

2020. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/163 A kérdező kommentje:
Én is megmondtam hogy rendben van, ha valakinek nincs nyelve, hazája, országa se értékrendje. De nem rontsa már el az én és sokak otthonát meg hazaját. Kövesse a többi példáját akik kimentek.
2020. jún. 2. 17:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!