Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A téli vagy nyári időszámítás...

A téli vagy nyári időszámítás maradjon?

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 10:17
A kérdező szavazást indított:
Nyári
Téli
59 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
83%
Kellett volna egy "Mindegy" is.
2020. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
87%

Kompromisszumos megoldás GMT +1:30 :D


Nekem valahogy az sem tetszene, ha télen fél 9-kor kezdene világosodni, de az sem, ha nyáron este 8-kor sötétedni.

2020. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
74%

Tèli. Nem jó persze, a korai sötét, de az sem, hogy reggel kb 8:30-kor keljen fel a nap, december közepén, ha a nyári lesz.

Du 5 órától meg így is úgyis sötét lesz, az nem változik.



Mindenki csak addig lát, hogy télen korán sötét van.

De, nem gondol bele abba, hogy a világos órák száma adott, fix dolog.

Ha eltolom az esti sötétedési időpontot, az reggel azt jelenti, hogy később kel a nap.


Miért jó, hogy az iskolákba az első óra villanyfénynél legyen?

2020. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
76%
Abba se gondolnak bele, hogy amikor még nem állítgatták az órát, akkor a télinek megfelelően ketyegtek nyáron is.
2020. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok tudos vagy ilyesmi, de ugy tudom, a felebredest segito dolgok a testunkben a vilagos hatasara kezdenek termelodni, tehat logikus, hogy minel korabban legyen vilagos, hogy mindenkinek jo legye, annak is, aki 6-ra jar dolgozni, es annak is, aki 8-ra suliba. Mivel a leggyakoribb sav a napkezdesre az ez a reggel 6-9-ig tarto idoszak, ezt kellene figyelembe venni. Az emberek nagy resze reggel 4 es 7 ora kozott kel fel szerintem.

Az, hogy delutan egy oraval tovabb vagy rovidebb ideig van vilagos, szerintem lenyegtelen. Telen ugysem akar senki delutan 5-kor a hidegben tollasozni a szabadban, setalni meg lehet sotetben is, a zart teres programok pedig adottak, nyaron meg ahol van normalis kozvilagitas, ott ugyanott lehet akarmit csinalni abban a plusz egy oraban. A jatszoterek (felenk) sotetedeskor zarnak, de azt ne mondja senki, hogy letszukseglet lenne a 4 eves gyereknek este 9-kor meg lent libikokaznia a jatszoteren.

2020. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
62%
Talán a téli, de inkább jó lenne már, ha eldöntenék, és egyféle lenne.
2020. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
76%

Most úgy is a nyári lesz, mert mindenki ezen a téli korai sötéten van kiakadva.

Én csak azon fogok röhögni, hogy a mostani nyári időszámítást választók lesznek a leghangosabbak, amikor télen közel de. 9 órakor lesz világos, a nyugati megyékben, hogy ez így nem jó.

2020. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
27%
A nyári. Így is az időzóna keleti felén lakunk, meg lehet nézni például Franciaországban, hogy hánykor kel és hánykor nyugszik a nap. Nyáron már 3-kor világos lenne, ez miért lenne jó? Nem mindenki dolgozik hajnaltól, reggel 8-kor pedig már ígyis-úgyis világos lenne, még a tél kellős közepén is. Másrészt úgy vagyok vele, hogy az ember azért dolgozik, hogy élhessen, nem pedig azért él, hogy dolgozhasson. Élni pedig elsősorban délután, estefelé lehet hétköznap.
2020. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
68%
8-as. Pont ezt magyaràzom, hogy de. 9kor lenne világos a tél kellős közepén. Pont ezt nem veszi figyelembe senki, mert ilyen még nem volt Mo-n.
2020. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
25%

4-es vagyok:

"A mesterséges világítás helyettesítésére (és ezzel az üzemanyag háborús célokra való megtakarítására) elsőként a Német Császárság és az Osztrák–Magyar Monarchia alkalmazta a nyári időszámítást, amit 1916. április 30-án 23:00-kor vezettek be a két birodalomban."

Tehát az eredeti, a jelenlegi téli órajárás volt. Előtte nem állítgatták az órákat, vagyis a szervezetünk ezt szokta meg, ehhez igazodott az évszázadok alatt. Az erőszakolt a nyári időszámítás.

2020. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!