Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A téli vagy nyári időszámítás...

A téli vagy nyári időszámítás maradjon?

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
73%
16-17: Keljetek fel esetleg napkelte előtt és figyeljétek meg, hogy mikor virrad. Nem napkeltekor szokott világosodni, jóval előtte már egész világos van. Ha Sopronban nem 8-kor, akkor legyen 8:10. Az még mindig közelebb van a te 9 órádhoz, ráadásul az ország egyik legnyugatibb pontjáról beszélünk.
2020. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
88%
21 vagyok. Tehát a 8:10 még mindig közelebb van a 8-hoz, mint a 9-hez, ezt akartam írni.
2020. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
25%
18 Igen, de ugy ertettem, ha meg azok is akkorra jarnanak, akik jelenleg 6-ra jarnak. Reggel fel 5-5 korul meg nincsenek olyan sokan a tomegkozlekedesi eszkozokon, de azert van nehany jarat, amin ulohely mar ilyenkor sincs, de legalabb allni lehet szellosen. Viszont ahogy egyre kesobb lesz, ugy egyre tobben vannak. Szar lenne, ha mindenki ugyanakkor akarna hasznalni a jaratokat. Ugyhogy en az egyseges munkaidot semmikepp nem tamogatnam, mindenkinek szenvedes lenne bejutni a munkahelyere. (Kb mint a videok, amiket lehet neha latni, mi a helyzet a kinai tomegkozlekedesben.) Nalunk rugalmas a munkaido, 6-8 kozott lehet jonni, en nyilvan 6-ra jarok, mert az a legjobb. (Mondjuk en speciel nem banom, ha sotet van reggel, mert nem ettol fugg az en ebersegem, de imadom, amikor a kollegak a sotet reggeleken meg felig alszanak.) Arra viszont eleg keves panaszt hallok, hogy delutan a korabban sotetedes meggatolna barkit barmiben, aki szeretne valami programot delutanra, az elmegy sotetben is, mint irtam korabban, telen eleve hideg van, igy a tobbseg amugy sem a szabadteri programok mellett dont.
2020. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
40%

Nincs "természetes" időszámítás, azaz volt, amíg a vasút miatt be nem vezették az időzónákat (1800-as évek második fele).


Szar lesz, hogy jövőre, amikor bevezetik ez egész éves "téli"-t (a német cégek miatt) nyáron 4 óra előtt (!) kel fel a nap, cserébe 9 előtt lenyugszik.

2020. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
23%
Orbán-időzóna! Az kell nekünk!
2020. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
39%
Kit érdekel? Engem az sem zavarna ha télen 8-9-kor kelne fel a nap. Nem tudom , mégis mit számít, mikor úgyis a munkahelyeden ülsz, ráadásul a legtöbb ember már most is sötétben megy dolgozni télen,és sötétben megy haza. Teljesen lényegtelen az az egy óra ide vagy oda.
2020. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
88%

26-os!

Egyetértek, a különbség nyáron van!

2020. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
86%
Nyáron azért nagyon nem lenne jó ha már 4 előtt feljönne a nap. Egyrészt hamarabb lenne dögmeleg másrészt sokan akik felkelnek éjjel nem tudnak visszaaludni ha már világos van. Engem a tél őszintén szólva nem érdekel, az ígyis-úgyis lehangoló akkor is ha reggel nem sötétben hanem félhomályban megy az ember dolgozni.
2020. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 Alex Fly ***** válasza:
22%

Nimcs olyan, hogy "téli időszámítás". Közép-európai idő van, ami a Magyarország földrajzi helyzetéből adódó zónaidőt jelenti. A nyári időszámítás ezzel szemben deklaratív idő, egy idegen zóna idejét rendelettel vezették be - eredetileg energiatakarékosságra hivatkozva, de ez ma már nem állja meg a helyét.

A magam részéről úgy vagyok vele, hogy nem kell variálni; ha nem állítgatjuk mindig összevissza, akkor maradjunk a sajátunknál.

2020. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
9%

Ilyen kifogást, hogy nem tudna visszaaludni, ha 4 kor felkelne a nap... erre találták fel azt a nagyon ritka és bonyolult találmányt amit redőnynek hívnak, esetleg mg a függönyt is.


Az viszont a bánatnak sem kell, hogy reggel 9-ig sötét legyen, ha van eszük a rendeset, a télit tartják meg.

2020. aug. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!