Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A téli vagy nyári időszámítás...

A téli vagy nyári időszámítás maradjon?

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
40%

#9: Értettem, de miért magyarázol olyasmit, ami nem igaz? Ellenőriztem és a legrövidebb napokon (ami egyébként nem tart néhány hétnél tovább) is 8:30-kor kelne a nap Budapesten, 8:40-kor Sopronban, 8:20-kor Debrecenben. Napkelte előtt fél órával pedig már elfogadható világosság szokott lenni. Ezek ráadásul tényleg a legrövidebb napok, a napforduló környékén, amikor Karácsonykor amúgy is kiesik sokaknak 1 hét a szabadságok miatt.

Amiatt a néhány hétnyi rövid nap miatt pedig szerintem kár lenne feláldozni az év többi részét is.

2020. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
81%

Azt kellene tisztàzni, hogy Mo. durván a 46. északi szélességi fok körül terül el.

Itt, ezen az égövön, durvàn 8 és fél órát világít a nap tèlen, december vége felé.

Tehát, a 24 óràból lesz 8,5 világos, és 15,5 sötét.

Ezen nem lehet vàltoztatni, nyilván korán lesz sötét, és későn világos. Tökmindegy mit mutat az óránk, marad a 8,5 világos óra.

És ezen se politikus, se miniszter, se átlagember, se felháborodott gyk olvasó nem tud változtatni.

2020. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
26%

"Előtte nem állítgatták az órákat, vagyis a szervezetünk ezt szokta meg, ehhez igazodott az évszázadok alatt. Az erőszakolt a nyári időszámítás."


Még mondja valami ezután, hogy Magyarországon alacsony a várható élettartam, amikor most kiderült, évszázadokon át élünk, és jelenleg meg vagyunk erőszakolva a nyári időszámítással. :D


Azt is meg kellene érteni, ma már az emberek jelentős része nem 6-tól 2-ig meg 8-tól 4-ig dolgozik. A szolgáltatóiparban, és szép lassan efelé kell elmozdulni a 9-től 6-ig az elfogadott munkaidő. Lassan az iskoláknak is rugalmasabbnak kellene lenni a reggeli kezdést illetően, bár amikor én diák voltam 20-25 évvel ezelőtt, akkoriban tökmindegy volt milyen időszámítás van a neonvilágítás kb egész nap ment.


A 100 évvel ezelőtti érv azért sem állja meg a helyét, mert akkoriban az emberek 80%-a a mezőgazdaságban dolgozott, ahol tökmindegy volt az idő, mert amikor mindenki készen állt, felültek a földre és mentek dolgozni. A többségnek órája sem volt.

2020. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
74%
13: Ugye tudod, hogy a monarchia idején a hivatalok 9 órakor kezdtek, és a tisztviselők ebéd után leheveredtek szunyókálni?
2020. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
30%
13 Aha, akkor meg az lenne a baj, hogy ketmillio ember menne munkaba ugyanabban az idosavban xD Megneznem, hogy nezne ki akkor a kozlekedes. Akkor az uj idoszamitas, uj munkaidorend melle vegyunk gyorsan kb 300 uj tomegkozlekedesi eszkozt is (vagy amennyi kell, csak mondtam valamit), hogy minden fel percenkent jarjon, mert jelenleg sem birja el a tomegkozlekedes se az autosok a reggeli csucsidot, hat meg ha mindenki, aki most reggel 6-7-re jar dolgozni, az is akkor akarna menni. (Meg ugye az autosok is tomegkozlekedjenek, mert zoldulni is kellene kozben.)
2020. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
72%

11-es. Azt írtad le, 8 kor nyári időszámítás esetén, mindenhol világos lenne.

Most utánanéztél, és írod, hogy Sopronban 8:40 kor kel fel a nap, nyári időszámításkor.

Én erre, mondtam hogy nem lenne világos reggel 8 tól.

Pont, te mondasz ellent saját magadnak, leírva feketén fehéren.

2020. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
69%
11es, vagy napkelte előtt 40perccel már világos van? (ott ahol felkapcsolom a villanyt :D)
2020. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
26%

# 14:


Nem, ezt nem tudtam. Azt viszont nem hinném, hogy egy mezőgazdasági ország 15 millió lakója mind hivatali dolgozó lett volna. Még egyszer mondom, ott azt az érvelést nem tudom elfogadni, hogy azért 2020-ban ragaszkodni a téli időszamításhoz a megváltozott világban, mert előtt évszázadokon át ez volt a megszokott.


# 15:


Bizony fejlesztésekre van szükség a tömegközlekedésben, de ez független óraátállítástól. Ma is 7-től 9-ig lépésben lehet haladni mindent Budapestre bevezető úton, majd délután inverzbe kicsit szétterítetten időben ugyanez. Amúgy nem világos, hogy jelenleg mivel nem értesz egyet. Ha 8 órára mennek az iskolások ugyanúgy egyszerre vannak a tömegközlekedési eszközökön, mint akik 9-re járnak. Ma is vannak olyan munkahelyek, ahol ragaszkodnak a 8 órai munkakezdéshez.

2020. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
62%
A mai napig élnek olyan emberek, akik még a nyári időszámítás bevezetése elött születtek. Ők is az eredeti, nap szerinti , azaz a téli időszámítás mellett állnak ki, emlékeznek arra, hogy milyenek volt akkoriban. Szerintem is a télit kéne megtartani, az a természetes időszámítás.
2020. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
72%
Na, innentől nem érdemes tovább szövegelni.
2020. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!