Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a tévhit honnan ered hogy...

Az a tévhit honnan ered hogy Magyarország nem jóléti állam?

Figyelt kérdés

Akárhová megy az ember mindenki vásárol, jól elvan.


Aki szerint itt szegénység van az menjen már el Indiába, Kenyába vagy Szenegálba, ott valóban lát szegény embert.


Sokan sírnának örömükben ha Magyarországon élhetnének.



2020. nov. 26. 17:58
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
92%

Mert sokan abban a hitben élnek hogy ami Nyugat Európában van az a normál életszínvonal és az az általános holott nagyon nem. Én Budapesten is egyre több külföldit látok akik itt élnek, tehát az se igaz hogy ide ne jönnének gazdasági migránsok.

Nálunk pl az Ausztriával való versengésnek is történelmi hagyományai vannak, évszázadokon át zajlott, és az átlag magyar hajlamos az osztrákokhoz mérni magát nem pedig mondjuk egy irakihoz. Itt volt 45 év kommunizmus, meg van nekünk 1 millió cigány ami jelentősen vissza húzza az országot (lehet rasszistának nevezni de ez a valóság), szerintem el kéne felejteni Ausztriát, és reálisabb célokat kitűzni pl egy szlovén vagy cseh szintet, ami egy jó kormánnyal simán elérhető lenne. Kéne még bizonyos kérdésekben össz társadalmi összefogás pártoktól függetlenül, pl a korrupció és lopások elítélése bárki is van hatalmon még akkor is ha az akire szavaztál, mert a tiszta politika mindannyiunk érdeke párt szimpátiától függően. Persze vannak hibáink, meg sok mindenen lehetne és kéne javítani de alapvetően nem rossz ország ez életminőségileg.

2020. nov. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
0%

"Budapesten is egyre több külföldit látok akik itt élnek"

Ez most pont kamu, mert 1-2 éve még szinte csak külföldieket hallottam a belvárosban, most meg csak magyarokat. Ebből is látszik, hogy rosszléti ország vagyunk, mert a koronavírus miatt kiderült, hogy senki nem itt élt életvitel szerűen abból a sok külföldiből, csak trógerkedni jöttek ide a Nyugati segélyből a sok alja ember.

Erről ennyit.

2020. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
92%

Magyarország mindig ket vilag határán volt. Joleti allamnak szegény, szegény orszagnak jóléti. Dolgozó átlagemberkent megelsz, jut meg nyaralasra, plazmatv-re es 12 eves opelre is, de egy komolyabb felujitas, baleset vagy betegseg honapokig nyomni fogja a csekely penztarcad.


Kiegyezni abban lehet hogy az orszagban ennel SOKKAL TÖBB potencial van, egy cseh/szloven/finn eletszinvonalat lazan elerhetnenk


Aki szerint meg Afrikaban szegenyseg van itt meg nincs meg soha nem jart Kelet Magyarországon.

2020. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%

"Ez most pont kamu, mert 1-2 éve még szinte csak külföldieket hallottam a belvárosban"


Azoknak a többsége turista, a belváros mindig is turista hely volt, akik most a járvány miatt elmaradnak. Én az itt lakó külföldiekről beszélek ukránokról, törökökről, nigériaiakról, arabokról stb akik beszélnek magyarul sokuk állampolgár is. Sokkal többen vannak most Budapesten mint voltak kb 10 éve. Még azért 10 éve simán látványosság volt ha megláttál egy feketét az utcán, most már meg se lepődsz rajta akkor se ha magyarul beszél. Persze nem vagyunk ilyen Párizs vagy London színvonalon de láthatóan emelkedett az itt élő bevándorlók száma, vak vagy ha ezt ne látod vagy nem itt élsz.

2020. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
26%
A jóléti államnál nem mindegy az ipar, a földrajzi fekvés és a népességszám. Pl Németország könnyen szövegel jóléti államról, amikor van tengeri kijáratuk nagy népességük és erős gépiparuk, és nem kaptak kétharmados területvesztést.
2020. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
96%
Kevesen tudják, hogy Budapest európa élvonalába tartozik életszínvonalban. Bizony! A vidék van leszakadva nagyon
2020. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
39%
Az aki a manapság,meg van keze,lába tud mozogni és nem lusta minta dög,az meg tud élni./munkából/
2020. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem miért Szomáliához és a hasonlókhoz méritek magunkat Európa közepén?

Amúgy meg már Bokros is megmondta, hogy Magyarország koraszülött jóléti állam, aztán elkezdte a Bokros-csomagot, pl. eltörölte a 3. évet a GYES-ben, bevezette a felsőoktatásban a tandíjat, a fogorvosi ellátásért a fizetést stb. Tehát Magyarország nincs olyan helyzetben pl. hogy az amúgy méregdrága fogorvost, meg egyetemet mindenkinek ingyen állja.

2020. nov. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
31%

"Akárhová megy az ember mindenki vásárol, jól elvan."


Na én csak idáig jutottam el, aztán nem bírtam tovább olvasni mert annyira rázott a röhögés.

2020. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
62%

Budapest a legélhetetlenebb európai főváros Szófia után, de ne zavarjon. Kurvára nincsen sehol, se gazdaságilag, életszínvonalban meg duplán meg triplán szar. Gazdaságilag is szar, EÜ, oktatás, közállapotok szarok és romokban vannak, ráadásul itt a legmagasabb Európában a légszennyezettség és az ivóvíz ólomtartalma.

Ha neked ez élhető, akkor ok, maradj is itt.

2020. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!