Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a tévhit honnan ered hogy...

Az a tévhit honnan ered hogy Magyarország nem jóléti állam?

Figyelt kérdés

Akárhová megy az ember mindenki vásárol, jól elvan.


Aki szerint itt szegénység van az menjen már el Indiába, Kenyába vagy Szenegálba, ott valóban lát szegény embert.


Sokan sírnának örömükben ha Magyarországon élhetnének.



2020. nov. 26. 17:58
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
72%

#40! Ezért nem látod a magyar vidéket, azt hiszed mindenki az utolsó zugfaluban is félmilliót keres akár Pesten, és persze ahhoz Románia elmaradott. Vidéki kisvárosok, falvak nézd meg hány és hány emebr jár olcsó kínai cuccban, harminc éves rozsdás biciklivel és lakik dülevész parasztházban akkor oszd az észt, hogy mennyire nincs velünk egy szinten Románia.


Én járom a magyar vidéket és Romániában is voltam többször, nincs nagy különbség.

2020. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
69%

"Ezért nem látod a magyar vidéket, azt hiszed mindenki az utolsó zugfaluban is félmilliót keres akár Pesten, és persze ahhoz Románia elmaradott. "


Nem gondolom azt hogy a vidéki magyarok annyit keresnének mint Pesten, sose mondtam ezt.


"Vidéki kisvárosok, falvak nézd meg hány és hány emebr jár olcsó kínai cuccban"


Mert szerinted a románok drága adidas ruhákba meg gucci táskával járkálnak vagy mi?


"harminc éves rozsdás biciklivel és lakik dülevész parasztházban akkor oszd az észt, hogy mennyire nincs velünk egy szinten Románia."


Hát ezeket én pont Romániában láttam nem Magyarországon, azt is hogy sok román lovas kocsival jár mert olyan csórók hogy kocsira nincs pénzük. Sok erdélyi faluban nincs benti zuhanyzó, wc, se központi fűtés. Régiókra lebontva nézzük meg a GDP/főt:

Pest megye (lakosság 120000): 20700

Budapest (lakosság 170000): 27900

Dunántúl (lakosság 2,9 millió): 12100

Kelet és Észak Mo (lakosság 4,2 millió): 9400


Nézzük Romániát:

Erdély (lakosság 7,7 millió): 9800

Moldva (lakosság 4,1 millió): 7500

Muntenia (3,1 millió): 15200

Bukarest (lakosság 2,2 millió): 24200

Olténia (lakosság 2 millió): 9300


A népességet nézve a magyar lakosság kb 30%-a él fejlett 20000 fő/gdp feletti színvonalon, ez Romániában csak 10% körül van. A szegény régiókban a román lakosság 70-75%-a él, még Magyarországon ez a szám 40% körül van. Igen egy átlag magyar jobban él mint egy átlag román, sokkal jobban. Lehet itt jönni Bukarest-el meg Kolozsvárral de ott a lakosságnak csak egy pici töredéke él, még a fejlett Pest megyében a magyarok majdnem 1/3-a.

[link]


Minden statisztika és adat szerint a magyar gni/fő több mint a román:

[link]

Nézd meg a magyart (2020-as adat):

[link]

és a románt (2019):

[link]


Tessék más gazdasági fórumok, itt a magyar:

[link]

és a román:

[link]


Nézzük meg a kivándorlást, a román népesség 17,5%-a él külföldön, a magyar népességnek csak 6%-a:

[link]


Nézzük a munkanélküliségi rátát, ez Magyarországon 3,7%, Romániában 4,2%:

[link]


Nézzük a mélyszegénységi indexet, Románia még Bulgária előtt is vezet ebben, Magyarország hátulról a hetedik:

[link]


Sokkal több magyar háztartásban van internet:

[link]


Itt be is fejeztem, egyszerűen a valóságot tagadjátok és tényekkel vitáztok.

2020. nov. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
62%

Akik a nagy román jólétről hadoválnak, azok a lábukat be nem tették Romániába. Szinte nincs olyan városuk, ahol ha leszállok a buszról vagy a vonatról, akkor ne rohanjanak meg tarháló GYEREKEK. Nagyon impozáns a gépkocsiállományuk is, az építkezéseikről nem is beszélve. Félkész és elhagyott házak, gyárak tömkelege, és a legótvarabb dacia gépkocsik. És még a nagyvárosokban is vannak részek, ahol nincs vezetékes víz és fűtés, SŐT, világítás sincs a VÁROSKÖZPONTBAN mindenhol. Az infrastruktúra pedig röhejes. Az oké, hogy nálunk is sok helyen földút van, de nem egy 50 ezres város közepén.

Egyedül egy dolog fogott meg Romániában: a magyarok lakta Erdély, azok a települések a lehetőségeikhez képest rendben vannak.

Egyébként már nagyon unom, hogy a hazai ellenzékiektől állandó jelleggel csak hazugságokat és sarkításokat olvasok.

2020. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
14%

Sosem értettem az ilyen "románrettegőket", akik nagyon sokszor konkrétan úgy vitatják, amit más Romániáról ír, hogy lényegében véve igazat adnak neki, vagy szándékosan félreértik, amit a másik mond.

Például én leírtam, hogy "Tiszántúl egy szinten van Nyugat-Romániával" erre ezt az 52-es válaszoló úgy tudja "cáfolni", hogy belinkel egy rakás forrást, ami ezt támasztja alá! :-D

Meg én például írtam azt is, hogy nézzük meg hol volt Románia harminc éve és hol van most életszínvonalban,tehát akkoriban egy magyar kétszer olyan jól élt legalább mint egy román pl. a GDP/capita adatok alapján. Most meg a differencia ilyen kb. 20% körülre csökkent. Nem is szólva arról, hogy a román reálbér a romániai árakhoz és szolgáltatásokhoz képest már van a magyar szinten, tehát egy román átlagbérből pont ugyanannyi mindent vehetsz igénybe, amennyit egy átlagbért kereső magyar nálunk.

Ezek tények, na most az, hogy "Románia elhúzott mellettünk" egy túlzás, kvázi amolyan figyelemfelkeltő túlzás, ami nem igaz, de arra való, hogy kicsit lerántson minket képzelt "jólétünkből" és privilegizáltnak hitt helyzetünkből.

Harminc éve volt a rendszerváltás, harminc éve, ez már nem a legvidámabb barakk, amire irigy minden román, igen tudom, biztos rossz lehet, hogy nem lehet elmondani micsoda jó dolgunk van most Viktor Vezért mellett, és ide vágyik minden szőröstalpú de nincsen, fogadjátok el, és ne vitatkozzatok tényekkel. Romániában élni alig valamivel rosszabb, és mint látjuk a belinkelt adatok alapján egyes régiókban még jobb is mint a szomszédos magyarországiakban, és lehet hisztizni meg nyomkodni a válaszomon a dislike gombot, de ettől még ez így van.

Meg, ahogy írták többen is, hogy az 52-es válaszoló például Budapestről osztja az észt, és fogalma nincs mi van a magyar vidéken, például ő azt hiszi, hogy Magyarországon mindenki kocsival furikázik és van központi fűtés minden házban...azért ez sokat elmond.

2020. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
73%

Honnan jött ez a hülyeség, hogy itt minden magyar döngeti a mellét, hogy a románok ide vágynak? Mert erről az átlag magyar sehol nem beszél, nem is téma. Helyette nap nap után azt olvasom, hogy Magyarország még a pokolnál is rosszabb hely, bezzeg Németország...

Aki ilyen hasonlatokkal jön, annak elment az esze.

2020. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
50%
A lusta román itt marad,a többi tovább megy.
2020. dec. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!