Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a tévhit honnan ered hogy...

Az a tévhit honnan ered hogy Magyarország nem jóléti állam?

Figyelt kérdés

Akárhová megy az ember mindenki vásárol, jól elvan.


Aki szerint itt szegénység van az menjen már el Indiába, Kenyába vagy Szenegálba, ott valóban lát szegény embert.


Sokan sírnának örömükben ha Magyarországon élhetnének.



2020. nov. 26. 17:58
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
29%

Miközben rázkódtál,te is vásároltál.

Adatmennyiséget.

2020. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%
21! Sőt annyira nagy a jólét, hogy még a levegőt is vettem!
2020. nov. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
27%

"Mert sokan abban a hitben élnek hogy ami Nyugat Európában van az a normál életszínvonal és az az általános holott nagyon nem. Én Budapesten is egyre több külföldit látok akik itt élnek, tehát az se igaz hogy ide ne jönnének gazdasági migránsok."



És az is normális ha a miniszterelnök direkt nem az ország igazi fejlesztésére költ?


"Kevesen tudják, hogy Budapest európa élvonalába tartozik életszínvonalban. Bizony! A vidék van leszakadva nagyon"


Akkor az a 2 millió ember fejlett városban él, 8 meg fejletlenben.

De amúgy se 1 város volt a kérdés. Akkor Romániában is vannak fejlett részek.

2020. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
74%

#20 pffff

Az összes európai fővárosban jártál?

A kijelentésed után nehezen hiszem. Nagyon szeretem,amikor valakinek Európa=Ny-Európa és Skandinánia a többi ország ami még a kontinensen van pedig felszívódik. Nem kell messzire menned,hogy cáfoljam:lás a szomszédos Kijev,Bukarest,Belgrád sőt Zágráb!

Chisinau moldáv fővárost már nem is említem...


Kérdező,nem tudom miért van ez. Az emberbe bele van kódolva,hogy ami van,azt ne becsülje és a jobbat hajkurássza,azt tekintse normálisnak.

Ez egy emberi tulajdonság. A szegényebb népekre jellemzőbb,de egy tehetős svédtől is hallottam ilyet,hogy a szomszéd kertje mindig szebb.

2020. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
86%
Látom, hogy a jóléti állam fogalma egyeseknek még mindig azzal egyenlő, hogy nem halsz éhen a fizetésedből, sőt, akár párezer forintot félre is tudsz tenni, ha mondjuk kimatekozod, hogy egy adott hónapban melyik számlát fizesd be. Nem halsz éhen, vagy nem fagysz meg = jólét. Értem. Csak így tovább Magyarország, gratulálok...
2020. nov. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
22%

Bocs elírtam, EU-s országokra értettem. Kijev meg Chisinau élhetetlenebb mint Budapest. Viszont az EU-n belül, már csak Szófia van alatta, már Bukarest is élhetőbb főváros ám.

Nézz utána az általános élhetőségi mutatóknak, rengeteg weboldal van erre.

2020. nov. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
80%
Sok tekintetben inkább balkán mint jólét.
2020. nov. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
64%
Sőt tovább megyek ha kell, eddig még csak a fővárosokat vettük. De még Romániában is Kolozsvár és Temesvár is élhetőbb mint Budapest. És még most csak (büdös) Romániát vizsgáljuk, érted, Romániát! Hol van akkor Európa élbolyától? :D Vicc..
2020. nov. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
70%

26# Hát eszerint a statisztika szerint butaságokat beszélsz:

[link]


Budapest jobban élhetőbb város nem csak Szófiánál hanem Liszabonnál is, Bukarestnél, Zágrábnál, Szlovénia, Lettország és Litvánia bármelyik régiójánál, Varsóval csak nagyon minimális a különbség.

2020. nov. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
12%

"Regional GDP differences from 35% to 235% for labour productivity"

"ahead of Prague (192% compared to 121%) in Czechia and Budapest (145% compared to 75%) in Hungary."

Magyarul egy átlag ember Budapesten az EU összátlag 75%-án él. Ez nagyon alacsony. Az oligarchák vagyonát ne számítsd már bele az általános élhetőségbe ember :D

Igen tudjuk, hogy sok itt a Mészáros Lőrinc, de ettől nem élünk jobban.

2020. nov. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!