Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor hol is van kolbászból a...

Akkor hol is van kolbászból a kerítés?

Figyelt kérdés
Aki Németországban dolgozik de itt él Magyarországon vagy haza jön nemet nyugdíjal, az mind veri a melét hogy neki milyen jó. De akkor miért nem él nyugaton? Miért jönnek egyre többen vissza? Majd én megmondom: 180 euró egy havi bérlet, 2000 euró kötelező bisztosítás, 50 euró egy hajvagas és még 24 órán át tudnam írni. Magyarok 91% saját lakásban él, németek 51%. Azért, mert az ingatlanok ára csilagaszati. Sokan aameddig nyugaton 4fal között szorongva lakást bérelnek, addig Magyarországon a neveden van a kertesház.

2020. dec. 15. 20:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
Igen. A kisebb városokban könyebb megélni mindenhol. Amikor Magyarorszagról beszelnek mindig BP-hez viszonyítanak vagy BP-iek találnak meg. Pedig vidéken nálunk is minden olcsóbb. A bérek is silányabbak persze. Az a helyzet, hogy az interneten 1-2 esetet, terméket, példát leszámítva mi vagyunk a 3. Legolcsóbb ország az unióban. Azért jönnek ide vissza mert itt olcsóbban jobban megèlnek. Előttünk Románia, Lemgyelország, Bulgária. És azért vagyunk az EU-ban az elsők akik saját ingatlanba laknak, mert máshol csilagászatiak az árak.
2020. dec. 15. 22:14
 22/65 anonim ***** válasza:
77%
Ja, hidd csak ezt, ha neked így jobb.
2020. dec. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:
Elnézést javítanom kell magam, nem 3. legolcsóbbak vagyunk hanem 3 ország előz meg csak*
2020. dec. 15. 22:19
 24/65 A kérdező kommentje:
Az Eurostat mondta, ami ha negatívat hoz le, mindjárt linkelitek.
2020. dec. 15. 22:19
 25/65 anonim ***** válasza:
72%
Most mi a valós kérdés a panaszkodás helyett?
2020. dec. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tudom, hol miből van a kerítés, de németországban vízszerelőként gürizve 1 év megtakarításomból kifizettem az otthoni lakásomon lévő otp hitelt amit még 12 évig kelett volna fizetni. Közben nem éheztem, jó kajákat ettem, jó albérletben laktam, ingyen kaptam az egyik szomszédtól egy használható opelt mert sajnálta kidobni, az utcáról be lehetett rendezni a lakást mikro, tv, számítógép, bútor, mert lomizáskor nem csak a döglött kutyát és a hugyos matracot dobják ki, mint otthon. Megszakadni nem kell, mert itt normák vannak megállapítva, ami az emberi teljesítőképesség határain belül vannak bőven. Az élelmiszerárak ugyanannyi, csak jóval jobb a minőség. A családom is itt él már és a két kereset melett nem hiányzik, csok, mok, étkezésiutalvány, krumpli, vagy egyéb szemfényvesztő baromságok. A feleségem keresetét félre tudjuk rakni, az otthoni lakás ki van adva amit a szüleim gyüjtenek. Nem kolbász és nem sikertörténet és nyugdij után hazaköltözünk mi is de addig nem, mert nem akarok 100 ezerért éhezni....
2020. dec. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
44%

25: vízszerelőként itthon sem éheznél, tapasztaltam, hogy amikor hívtam őket, mennyi munkáért milyen pénzeket kérnek


Ha feltesszük, hogy naponta csak 3 helyre megy ki, és 20 ezret kap mindegyikért, az napi 60 ezer. Ha csak hétköznapokon dolgozik, 20 napot egy hónapban, akkor az 1 millió 200 ezer. Ebből adó annyi, hogy ne lógjon ki a lóláb.


És a fenti számok nagyon visszafogottak, mert nyilván több helyre megy ki, és jóval többet is kaphat, stb. Szóval milliós fizetés simán meglehet egy vízszerelőnek itthon is úgy, hogy nem kell megszakadnia.

2020. dec. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
79%

"És a fenti számok nagyon visszafogottak, mert nyilván több helyre megy ki, és jóval többet is kaphat, stb. Szóval milliós fizetés simán meglehet egy vízszerelőnek itthon is úgy, hogy nem kell megszakadnia"


Mutass már otthon egy falut, de kisváros is lehet, ahol egy csapcseréért a mindenhez is értő(köztük vízszereléshez is) lakosság ki fizetne neked 20 ezret?


Én otthon sem vállalkoztam és itt is cégnél dolgozom fizetésért. Egyébként itt nem divat a "majd józsibácsi konyít és megmókolja számla nélkül". Itt számla kell, normális munka, és garancia, de van normális megélhetés cserébe.

2020. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:
Lehet hogy te megélsz. De nem mehetsz oda ahova kedved tartja, nem zabálhatsz anyit mint kedved tartja, nem is élsz olyan krülménytek között mint Magyarországon. De jó az a Németorsszág mert több a Fizetés... Igen a BP-i panelproliknak jó....
2020. dec. 16. 10:56
 30/65 anonim ***** válasza:
90%

29: szerintem nézz körül kicsit, láss világot:

Én Németországban sokkal inkább oda megyek, ahova kedvem tartja és "zabálni" is többet tudok. Jobb színvonalon élünk kevesebb munkával...

2020. dec. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!