Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor hol is van kolbászból a...

Akkor hol is van kolbászból a kerítés?

Figyelt kérdés
Aki Németországban dolgozik de itt él Magyarországon vagy haza jön nemet nyugdíjal, az mind veri a melét hogy neki milyen jó. De akkor miért nem él nyugaton? Miért jönnek egyre többen vissza? Majd én megmondom: 180 euró egy havi bérlet, 2000 euró kötelező bisztosítás, 50 euró egy hajvagas és még 24 órán át tudnam írni. Magyarok 91% saját lakásban él, németek 51%. Azért, mert az ingatlanok ára csilagaszati. Sokan aameddig nyugaton 4fal között szorongva lakást bérelnek, addig Magyarországon a neveden van a kertesház.

2020. dec. 15. 20:51
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
76%
28: ahogy az ember elmegy külföldre, úgy Budapestre is feljöhet dolgozni. Itt aztán van munka egy vízszerelőnek, és vadászni kell a jó szakembereket, úgyhogy ha van reputációd, akkor válogathatsz a munkák között, és az 1-2 milliós fizetés simán meglehet úgy, hogy nem is kell megszakadnod.
2020. dec. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
100%
Általában aki elhagyja az országot annak már a töke tele van, és meg jött, a vállalkozóknál ekkor-akkor fizetek, de a végén nem fizetek-től, vagy az orbánizmus vállalkozói orrbaszájba nyomorításától és a cégeknél kereshető bóvli fizetésektől is. Egy mosókonyhába sem szeretne nyomorogni Budapesten havi 160 ezerért parizert zabálva a 300 ezres siker keresetéből..
2020. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
100%
Itt ma németországban egy céges átlag keresetből fent lehet tartani egy autót, egy albérletet egyedül, tudsz félrerakni, és nem kell moslékot enned, széthajtani magad, és évente el tudsz menni nyaralni...Nyugalom van, mindig fizetnek, normák vannak, tudsz tervezni.
2020. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 A kérdező kommentje:
Saját történeted ne vetísd ki másra.
2020. dec. 16. 15:09
 55/65 A kérdező kommentje:
Halottam én már azt is hogy egy diplomás kiment nyugatra mosogatni, aztán vissza jött, csodálkozva hogy mégis jobb itt...
2020. dec. 16. 15:10
 56/65 anonim ***** válasza:
84%

"Halottam én már azt "


Én is halottam azt, hogy valakinek elég egy igénytelen sárputri, meg a gyes, és a kis krumpli adomány, meg a 80 ezres kereset is, ha te ez vagy akkor nagyon sok sikert és boldogságot!

2020. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
87%

"Saját történeted ne vetísd ki másra."


Nem vetítek én semmit öreg, de keress egy ácsot, villanyszerelőt, burkolót, kőművest, vagy bármit aki neked elvállalna bármit gyorsan. Van még itt-ott, de az nem a te pénztárcád és 1 év minimum a várakozási idő...Ha annyira jó orbánia akkor hol vannak ezek?

2020. dec. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 A kérdező kommentje:
Ha annyira sok gázszerelő, vilanyszerelő, burkoló van nyugaton, miért kell a Kelet - Európai munkaerő? Ha meg sok "várakozási idő," "nem az én pénztárvám," akkor magyar viszonyokhoz képest mégsem keresnek annyira keveset, hiányszakmába dolgozók?
2020. dec. 16. 15:37
 59/65 anonim ***** válasza:
100%

"miért kell a Kelet - Európai munkaerő?"


Mert jó munkaerő, jól kiképezve, persze most nem a 10 éve tartó orbáni 2 hónapos okj-s szarról beszélek.


""nem az én pénztárvám," akkor magyar viszonyokhoz képest mégsem keresnek annyira keveset"


Néhányan vannak akik maradtak, mert némi igény van, hisz a milliomosokat is el kell látni, de hidd el ezek nem fognak neked a penészes konyhádban falat vakolni, vagy a csutkakóróban behúzott vezetékeléseden fázist keresni. Maradnak a mindenhez is értő Jóska, Pistabácsik, vagy az ukrán, román, valamihez konyító brigádok, te irígy értetlen fax:D

2020. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 A kérdező kommentje:

"Mert jó munkaerő, jól kiképezve, persze most nem a 10 éve tartó orbáni 2 hónapos okj-s szarról beszélek."


Ott is van jó munkaerő, csak kevés. Ezért kellenek a bevándorlók.


"Néhányan vannak akik maradtak, mert némi igény van, hisz a milliomosokat is el kell látni, de hidd el ezek nem fognak neked a penészes konyhádban falat vakolni, vagy a csutkakóróban behúzott vezetékeléseden fázist keresni. Maradnak a mindenhez is értő Jóska, Pistabácsik, vagy az ukrán, román, valamihez konyító brigádok, te irígy értetlen fax:D"


És még is ezek a munkák készen vannak. Hiányszakmákról könyen lehet így beszélni, de a statisztikákon nem változtat. Kevesebben mentek el mint máshol lakosság arányosan és többen jönnek vissza.

2020. dec. 16. 16:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!