Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor hol is van kolbászból a...

Akkor hol is van kolbászból a kerítés?

Figyelt kérdés
Aki Németországban dolgozik de itt él Magyarországon vagy haza jön nemet nyugdíjal, az mind veri a melét hogy neki milyen jó. De akkor miért nem él nyugaton? Miért jönnek egyre többen vissza? Majd én megmondom: 180 euró egy havi bérlet, 2000 euró kötelező bisztosítás, 50 euró egy hajvagas és még 24 órán át tudnam írni. Magyarok 91% saját lakásban él, németek 51%. Azért, mert az ingatlanok ára csilagaszati. Sokan aameddig nyugaton 4fal között szorongva lakást bérelnek, addig Magyarországon a neveden van a kertesház.

2020. dec. 15. 20:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk van kolbászból a kerítés, ez egyértelmű. Szerencse, hogy Orbán megvéd a német migránsoktól.
2020. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
1. Sajnos nem véd meg. Buknia kell! [link]
2020. dec. 15. 20:57
 3/65 anonim ***** válasza:
73%
Orán megette! Nézd meg a hasát
2020. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
91%
Én Németországban lakom: az albérlet kb 700 euró rezsivel együtt (másfél szoba), kötelező biztosítás alatt nem tudom mit értesz, a betegbiztosítást a bérből vonják, pár száz eurós tétel, semmiképp nem 2000, a hajvágás 17 euró havonta, és a németek pedig azért nem laknak saját lakásban, mert nem szeretnek hitelt felvenni.
2020. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:
4. Vagyis németeknek sincs annyi pénzük hogy saját lakásban éljenek hitel nélkül? Egyébkén te mindig elköltözől? Egyszer itt laksz, egyszer ott?
2020. dec. 15. 21:07
 6/65 anonim ***** válasza:
94%

Azért jönnek vissza, mert itt többet ér a pénzük, mert az emberek kevesebbet keresnek.


Vagyis az a helyzet, hogy akik a kinti fizetést költik itt azért élhetnek jól, mert a többi itt élő ember, aki hazai fizetést kapnak, alacsonyabb életszínvonalon él.

2020. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
94%

"vagy haza jön nemet nyugdíjal"

Ha már hajlandó voltál egyszer kivándorolni és a nyugdíjkorhatárt elérni akkor gyakorlatilag a mobilisabb réteghez tartozol. Ha már nyugdíjas vagy és napi szinten nem köt oda semmi, akkor hülye lennél nem elköltözni egy olcsóbb országba és élni, mint hal a vízben :D


Ha mondjuk lenne 1000 euro nyugdíjam a havi megélhetésem meg 400 euroba kerülne Cipruson, akkor én is ott áztatnám a zacskómat életem hátra lévő részében... :D

2020. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
94%

"Vagyis németeknek sincs annyi pénzük hogy saját lakásban éljenek hitel nélkül? "


Így van. Szegények...

2020. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%
Noveremnel van kolbaszbol a kerites :) De tenyleg ... kolbásztököt ultet a kerites menten es tavasztol egesz keso oszig folyamatosan teremnek a 1,5m-es tokok. Nala tenyleg kolbaszbol van a kerites.
2020. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
89%
Ezt fájt végig olvasni... Németországban élünk, eszünkbe sincs hazamenni, még nyugdíj után sem.
2020. dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!