Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Dákoromán elmélet hamis...

Ha a Dákoromán elmélet hamis és a románok csak később jöttek Erdélybe a mai Albánia területéről( mint magyar történészek állítják) akkor hogyan lehet, hogy a román nyelv latin nyelv és legközelebbi nyelvrokonuk az olaszok?

Figyelt kérdés
Nem lehetséges ez alapján, hogy valóban a rómaiktól származnak akik Erdélyben Dacia tartományt és városokat hoztak létre? .Talán nem politikai hanem tudományos alapon kellene vizsgálni ezt a dolgot.

2021. máj. 25. 11:46
 71/102 anonim ***** válasza:
60%
70. Nem bizonyítja, de ez a legvalószínűbb. Az olaszokat például miért hívjuk olasznak?
2021. jún. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 progizo ***** válasza:
40%

#68.: Te már csak egy elrománosodott egykori magyar vagy. Olvasd csak vissza a hozzászólásodat: "Isten őrizzen attól, hogy Temesvár Magyarországhoz tartozzon." - ugye a hazaszerető magyarok ilyet kívánnak? Neked az a város úgyis már csak Timisoara inkább, nemde?

Meg hogy "románok elleni gyűlölet" és "Trianon-mánia": talán még szeressük is őket, miközben a Tiszántúlunk is kéne nekik? A szemetüket meg ideöntik a Tisza, Szamos és más folyóink által!


" Annyi gyűlölködő emberrel mint Magyarországon sehol máshol nem találkoztam. Magyarországon tombol a gyűlölet és a rosszindulat és a butaság."


Hadd kérdezzem meg: még mennyi országban jártál, hogy ezt így kijelented?

Tudod, a butasággal még egyet is értek, mert a mostani magyarok olyan buták és mulyák, hogy a maguk érdekei ellen vannak és semmit nem tesznek a revízióért, hiába látod te, hogy itt "Trianon mánia" van, mert nincs. És még mindig jobb, mintha Ro mánia lenne itt is.


Egyébként szerintem te nem is magyar vagy, hanem egy magyarul jól beszélő román provokátor.

2021. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 anonim ***** válasza:
100%
72-es, jól mondod, nem hogy nincs Trianon-mánia, de még sajnos a mai fiatalság nagy része azt se tudja, hogy mit jelent Magyarországnak Trianon.
2021. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/102 anonim ***** válasza:
47%
72 tes. Hát persze román provokátor vagyok, mert nem osztozom a gyűlölködésedbe. Nagyjából ennyi az értelmi szinted. Mind apai, mind anyai ágon magyar református családból származom. Több mint 15 országban jártam és annyi gyűlöletet mint Magyarországon sehol nem tapasztaltam. Trianon pedig a temesvári magyar fiatalok többségét nem érdekli. Isten őrizzen attól, hogy Temesvár Magyarországhoz tartozzon. Mi itt Temesváron nagyon jól érezzük magunkat Romániában és az itteni magyar lakosság nagyon jól ki jön a románokkal. Ti próbáljátok gerjeszteni a gyűlöletet Magyarországról és vannak akik vevők erre és vannak aki nem. Temesváron nem divat ez a fröcsögés. Csak a szavazatunk kell a magyar politikának és én ezért nem kértem magyar állampolgárságot sem, mint a temesvári magyar barátaim többsége sem. Jobb lenne, ha a saját dolgaitokkal törődnétek és nem Romániában gerjesztenétek a gyűlöletet. Temesváron biztos nem kérünk ebből. A városban román többség van, de élnek itt szerbek és németek is. Ők sem akarnak Magyarországhoz tartozzon, minden nemzetiségnek saját iskolái vannak és az emberek jól kijönnek egymással. Tudom nektek ez furcsa mert Ti Magyarországon még egymást is gyűlölitek.
2021. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 anonim ***** válasza:
24%
Én kolozsvári vagyok és itt születtem szintén magyar családban, magyarok a szüleim mindkét részről. Olyan munkahelyen dolgozom ahol a közvetlen kollégáim románok és semmi probléma. Őszintén szólva én sem örülnék ha Kolozsvár visszakerülne Magyarországhoz. Vannak itt magyar iskolák, magyar egyetem, magyar színház, magyar egyházak és magyar egyesületek, sőt évente egy hatalmas kulturális rendezvény a Kolozsvári Magyar Napok. A városba 15% magyar lakik. Nem vágyunk mi Magyarországhoz, jó nekünk itt. Hagyjanak bennünket békében élni. Trianon a múlt,történelem könyvekben a helye. A gyerekeimnek román barátaik vannak, román és magyar családokkal is összejárunk. Jó nekünk így. Ne Budapestről akarják megmondani mi a jó nekünk. Örülünk ha Magyarországról turisták jönnek a városba, de a politikát inkább ne hozzák ide.
2021. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/102 progizo ***** válasza:
61%

#74.: "Több mint 15 országban jártam és annyi gyűlöletet mint Magyarországon sehol nem tapasztaltam."


És ebből a több mint 15 országból mennyinek volt Trianonja? Mennyinek a területe 2/3-át csatolták el? Mennyinek a lehetőségeit, a gazdasági-geopolitikai-demográfiai képességeit korlátozták egy rablódiktátummal?

Mennyit aláztak és aláznak meg nap mint nap hazugságokkal?

Ha a románok nem gyűlölködők, akkor miért nem szolgálják ki magyarul az embert a boltban? Miért nem engedik a székely- meg a magyar zászlót kitenni? Miért nincs székelyföldi magyar autonómia? Egyáltalán: miért vették el Erdélyt, végigrabolva és gyilkolva a területrablás ellen önnön gyengeségéből ellenállni képtelen Magyarországot?

Magyar szemszögből semmi szeretnivaló nincs ezen a kétszinű, hazug, rablógyilkos román bandán. Ahogy Bratianu miniszterelnökötök megmondta annakidején: nem lehetnek nyugton, míg Magyarországban az életképességnek a szikrája is van.

És ezt maguknak köszönhetik a románok.

Ha annyira magyarnak érzed magad, akkor fel kéne ébredned a tespedésből neked is és tényleg sorsközösséget vállalnod az összmagyarsággal és azért élned, cselekedned, megnyilvánulnod, hogy magyar hazád régi nagyságából, erejéből, gazdagságából, jelentőségéből minél többet újjáépítsünk - persze (már vagy sohasem?) nem vagy az, így ezt nem várom el tőled. :(

2021. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/102 anonim ***** válasza:
35%
Engem nem érdekel a fröcsögésed és azt sem, hogy mit gondolsz rólam. Magyar vagyok és jól érzem magam Romániában és nagyon jól ki jövök a románokkal, mint a városban élő magyarok általában. A száz éves, meg ezer éves ilyen olyan amolyan sérelmekhez semmi közöm. Nem a múltban élek. Erdély és a partium Románia része és az is fog maradni. A kb 20%-nyi magyar akik Erdélyben és a partiumban összességében élnek nem tud ezen változtatni. A lakosság az egykori elcsatolt területeken összességében 80%-ban román és bármennyire furcsa ez neked a magyarok jelentős része jól érzi magát Romániában. Bármennyire is fröcsögsz mi Romániában élő magyarok nem fogjuk utálni ettől a román szomszédainkat, barátainkat, munkatársainkat. Kellemes további gyűlölködést.
2021. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:
10%
Erdélyben csak Kovászna és Hargita megyében van magyar többség a többi erdélyi és határmenti megyékben 60%- 90% közötti román többség van ( megyénként változó.) Szülővárosomban Kolozsváron 15% a magyarok aranya és 75%-os román többség van. Kolozsváron életem során egyszer szólt rám valami alkoholista bunkó, hogy ne beszéljek magyarul. Egyébként semmilyen atrocitás, megaláztatás nem ért. Ennyit arról, hogy állítólag a románok " elnyomnak" bennünket. Magyar iskolák egész sorából lehet válogatni a városban. Sajnálom, hogy Magyarországon 100 év után is vannak emberek akik Trianon miatt nyavalyognak. Mi itt Erdélyben jól meg vagyunk nélkületek, jöhettek turistaként, de ne hozzátok ide a politikát, mert Budapest ( magyarországi politikusok) csinálják itt a legnagyobb kavarást.
2021. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 A kérdező kommentje:
Kedves Kommentelők! Tudjátok értelmezni a feltett kérdést? Ha igen akkor javaslom, hogy az egyéb témákat vitassátok meg máshol és a feltett kérdéssel kapcsolatban írjatok.
2021. jún. 6. 18:54
 80/102 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, álltalában így szokott lenni ez a gyakorin, hogy a válaszadók a kérdésre válaszolás helyett elkezdenek egymással vitatkozni.

Én tisztában vagyok Trianonnal, de az akkori magyar nemzetből sajnos mára csak egy kis nép lett, akiket a politikusaik harminc éve folyamatosan kirabolnak, félre vezetnek és megkeseredett rosszindulatú lett a lakosság nagy része.

Na én se a kérdésedre válaszolok:)

Az hogy kik voltak először Erdélyben talán sose fogjuk meg tudni, mert a magyar és román történészek állnak egymással szemben és mindkét fél úgy látja, hogy csak is ők lehetek az elsők.

2021. jún. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!