Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire féltik az embereket...

Ha ennyire féltik az embereket a covidtól, akkor miért nem tiltják be a dohányzást is?

Figyelt kérdés
A dohányzás is rengeteg ember halálát okozza, arról nem beszélve, hogy gyerekek és terhes nők lélegzik be a füstöt.

2021. szept. 9. 22:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
0%

Az utcan a szmog is veszelyes, a kipufogo fust is. Aki ezt nem akarja vallalni el lehet menni onfentartokent lakni egy tanyara. Ha viszont nem vagy hajlando feladni a kenyelmet akkor el kell viselni az arnyoldalat..



Viszont mint mar ketszer mondtam, semmilyen betegseg eseten nem vagy donteshozatali helyzetben hogy beteg leszel vagy sem..

2021. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
25%
Nem csak mondjuk átsétál a másik oldalra ahol nincs bűzrudas🙂hála egyre kevesebben dohányoznak,inkább IQS az meg nem mergezi a kornyezetét..elvileg🤫nos en nagyon ki tudok akadni ha vki az utcán fújja a másik pofájába a füstjét s én azt benyelem volt már rá alkalom. Dohányozzon otthon s ne kint. Szívja a saját füstjét azt csinal amit akar magával. Amúgy ha mar az eü én azt mondom az ellátás térítésmentesen ne terjedjen ki olyanokra akik maguk tesznek róla h beteggé válnak. Terhelik az eüt ugyanúgy. Akar az alkoholista,drogos, dohányos. Mind tesznek azért h betegek legyenek elobb utobb járványon kivul is.
2021. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
35%
Te valami zseni vagy aki meg tudja mondani hogy Gipsz Jakab maganak koszonheti a tudorakjat mert 30evig dohanyzott? Az megvan ugye, hogy pl lehet tudorakja annak is aki soha sem dohanyzott. Tehat lehetetlen eldonteni egy dohanyosnal is hogy maga okozta e a betgseget vagy sem.
2021. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 BlackSword ***** válasza:
76%
Csak halkan jegyzem meg kérdező, hogy a belgák jóval többet dohányoznak, mint a magyarok... amíg Magyarországon 2060 szál volt a fejenkénti átlagfogyasztás 2016-ban, addig Belgiumban 2040...
2021. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:
33: igen, de nem lehetsz annyira tájékozatlan, hogy ne tudd felmérni az esélyeket. Pici az esély arra, hogy valaki egészségesen lesz tüdőrákos, a cigi miatt viszont évente kb. fél millióan halnak meg.
2021. szept. 11. 00:19
 36/61 anonim ***** válasza:
51%
Én 25/F vagyok és dohányzok. Akkor most én vagyok az új kockázati csoport csak a dohányzás miatt? :D Lehet épp kovidos vagyok, nem tudom, ugyanolyan szar mint egy megfázás vagy influenza. Szerintem kórházba kerülés nélkül túlélem, úgyhogy köszi, de nem kell aggódnod az egészségem miatt sem járvány idején sem máskor.
2021. szept. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:

36: nem, de nagyobbak az esélyeid. A láncdohányosnak még nagyobbak, ez ilyen.

Egyebként a helyedben nem a covid miatt aggódnék, hanem hogy ilyen fiatalon mérgezed magad, közben nem lenne muszáj.

2021. szept. 11. 07:27
 38/61 anonim ***** válasza:

"Viszont mint mar ketszer mondtam, semmilyen betegseg eseten nem vagy donteshozatali helyzetben hogy beteg leszel vagy sem.."

Dehogynem. Ha rettegsz, beoltathatod magad. Ha még úgy is rettegsz, akkor nem mész emberek közé.

2021. szept. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:

#37

Tán időskorban, amikor már minden nyavalyája van a legtöbb embernek, jobb lenne?

2021. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
50%

A dohányzás és a COVID közti kapcsolat nem ennyire egyértelmű. Korábban több publikáció is született, amelyben megállapították, hogy a dohányosok alulreprezentáltak mind a fertőzöttek, mind a kórházban kezeltek között. (Azóta is próbálják megmagyarázni, hogy ennek mi az oka, és miért nem is úgy van...)

Másrészről, a dohányzásról való leszokás sok esetben hízást okoz, az elhízás pedig emeli a COVID kockázatát.

Értem én, hogy sokan utálják a dohányosokat és a füstöt, köztük a kérdező is. Viszont a legfontosabb kockázati tényezők között nem említik a dohányzást, pl.:

[link]

[link]

Régen bárhol lehetett dohányozni, még kórházban, orvosi rendelőben, munkahelyeken is. A szórakozóhelyeken, kocsmákban vágni lehetett a füstöt. Mostanra a dohányosokat még a buszmegállókból is kizárták. A cigaretta ára jócskán megemelkedett. Mit akartok még? A betiltásnak az lenne az eredménye, hogy illegálisan jutnának hozzá az emberek, ld. amerikai alkoholtilalom. Már így is sokan feketén jutnak hozzá, annyira drága lett. Egy ponton túl már nincs értelme ezt erőltetni.

2021. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!