Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire féltik az embereket...

Ha ennyire féltik az embereket a covidtól, akkor miért nem tiltják be a dohányzást is?

Figyelt kérdés
A dohányzás is rengeteg ember halálát okozza, arról nem beszélve, hogy gyerekek és terhes nők lélegzik be a füstöt.

2021. szept. 9. 22:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
85%
Már akkor is lincshangulat volt, amikor kötelező volt a maszkhordás. Mi lenne ha a cigit is betiltanák? Polgárháború cirka
2021. szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
46%
#10 Biztos megvan az a szlogen, hogy "a dohányzás súlyosan károsítja az Ön és KÖRNYEZETE egészségét". Aki a koronanáthától retteg, az bármikor beoltathatja magát, de a passzív dohányzást nem tudod elkerülni. Ezért (is) veszélyesebb a nemdohányzókra a dohányzás, mint az egészségesekre a koronanátha.
2021. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
56%

6 De ha betiltanánk az összes egészségkárosító dolgot akkor igencsak sok hely felszabadulna a kórházban nemde? Vagy ha kiderülne hogy az elhízás nagyobb kockázati faktor a súlyos lefolyású covidra mint az oltatlanság, akkor korlátozzuk az összes elhízottat is ugye? Hiszen ugyanúgy a legtöbben saját döntéseik miatt híznak el, ahogyan az oltatlanok is saját döntésükből nem oltanak.


Egyébként meg nehogy már én legyek hibáztatva a rossz kórházi állapotokért. Évtizedekig volt a téma hogy milyen siralmas az egészségügy Magyarországon, de most amikor baj van akkor rám van fogva, véletlenül sem a kormányt okolnátok. Pedig én fizetem a tb-t amit amúgy sosem veszek igénybe.

2021. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 molnarmarcell21 ***** válasza:
33%
Az egészségügy normál menetre van felkészítve, arra sehol sincs, hogy tömegeket lássanak el egyszerre, ezért kellett lassú mederben tartani a járvány terjedését. Korlátozások és maszkhordás mellett tavasszal napi közel 10 ezer új fertőzöttet találtak úgy, hogy akkor már zajlottak az oltások és eléggé kevés volt a tesztelés. Ekkor szintén kb. 10 ezren voltak vele kórházban.
2021. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
94%
Tudod mennyi egy doboz cigi, mondjuk 1500ft. abból az államé a jövedéki adó, + áfa kb 80% . Ezért nem tiltják be, Pedig ha azt vesszük évente 60000 ember hal meg szív és érrendszeri betegségben, 45000 rákban, jogos a kérdés. Hol van ez a covid 30000 halálához képest, amiből tudjuk jól kb 28000 eleve szívbeteg rákos , és idős volt. Soha nem érdekelte őket a mi egészségünk, csak a pénztárcájuk, és a hatalmuk, így érthető.
2021. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:
Kezdjük ott, hogy a dohányosok alapból kockázati csoport. Azaz, azért fognak nagy eséllyel belehalni a covidba, mert dohányoztak.
2021. szept. 10. 15:08
 17/61 anonim ***** válasza:
88%
Ez logikus 16 os Főleg ha olyan betegségről van szó ahol csökken a tüdőkapacitás, ami ugye sok dohányosnál eleve csökkent. 53 vagyok normál nem gyors tempóval mentem, mellettem 40 éves dohányos kolléga . Meg kellett állnom, mert úgy lihegett mint egy tüdőbeteg. A szemközti szomszéd 50 éves, és kész fuldoklás mikor ébred, kb 20 percig, mint az aktívan régóta dohányzók általában reggel fuldokolnak, aki nem az még nem, dohányzik régóta vagy keveset szív.Ugye a cigi az ereket tehát a szívet is gyengíti , még az is rátesz, és ha ezt megfejeli a vírus.
2021. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:
Igen, egy dohányos tüdő nehezebben regenerálódik, nagyobb a hegesedés kialakulásának a veszélye is. Azok a gyerekek mit szóljanak, akiknek a szüleik reggeltől estig cigiznek a beltérben? Nemcsak a levegő lenne tisztább, hanem javulna az emberek egészsége is.
2021. szept. 10. 15:21
 19/61 anonim ***** válasza:
84%
13 voltam, még akkor hozzátenném hogy korlátozzuk akkor ennyi erővel ugyanúgy a dohányosokat is pl., hiszen ugyanúgy saját döntésükből dohányoznak nemde? És saját döntésük következményeképp foglalnak majd el egy betegágyat ha covidosak lesznek. Vagy tüdőrákosak.
2021. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
100%
A cigiből sok adó megy Lölőke zsebébe. Képzeld el, hogy mekkora tüntetés lenne ha betiltanák a cigit. Nekem anti dohányzóként elég vicces lenne, hogy tüntetnek a cigizésért de hát ha függő valaki akkor függő.
2021. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!