Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire féltik az embereket...

Ha ennyire féltik az embereket a covidtól, akkor miért nem tiltják be a dohányzást is?

Figyelt kérdés
A dohányzás is rengeteg ember halálát okozza, arról nem beszélve, hogy gyerekek és terhes nők lélegzik be a füstöt.

2021. szept. 9. 22:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
52%

Azt mondod, hogy az egyénre kis mennyiségben is káros. Igen, és? Aki rágyújt, ezzel tisztában van, és úgy teszi ezt.

A másik, hogy káros a környezetére. Ha senki nincs a dohányzó ember környezetében, aki nem dohányzik vagy zavar a füst, akkor ez hogy káros a környezetére? Aki a hamutálba, kukába rakja a csekket, arra még azt se lehet mondani, hogy a csikkel szennyezé a környezetet. Ha már a környezet védelme is érvként jött elő, jobb tudni hogy, milliószor nagyobb szennyezők vannak mint a dohányipar.

2021. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
76%
Mellesleg az e-cigiről nem lehet jelenleg megállapítani, hogy a hagyományos cigarettához képest mennyire káros, mert nem állnak rendelkezésre hosszú távú kutatásokból eredmények. De mindenesetre egy mesterséges kemikáliákból álló gőzfelhő belélegzése egész biztosan káros az egészségre, ergó a hagyományos cigivel együtt akkor ezt is tiltani kellene, meg a pipizást, vízipipázást stb. is
2021. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
76%
Azt hogy akarod kivitelezni, hogy bizonyos véralkoholszint felett büntetéd a fogyasztókat? Minden kör pia után majd nekiáll az asztaltársaság véralkohol szintet mérni a kocsmában vagy hogy ? :D 4 felest még ihatok, de ötöt nem? És majd a csapos számolja mindenkinek ? :D Kicsit elvarázsolt világban élsz ezekkel az ötletekkel.
2021. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
52%

Káros saját magára és a környezetére is:

- dohányzás

- autóval járás

- permetezés

- mindenféle festékanyag

soroljam még?


Egy autó kipufogógáza sokkal több káros anyagot juttat a levegőbe, a különböző gyártási technológiák mellektermékeiről nem is beszélve.

Szóval ha már egészségről meg környezetvedelemrol , egészségvédelemről beszélünk, minimum nem kellene műanyag terméket használni, dohányozni, rengeteg húst enni, kiirtani az erdőket (errefelé nagy divat, ha kibújik valami zöld a beton tengerben, vagy van egy szép nagy fa, gyorsan kivágják nehogy tisztább levegőhöz jussunk a betontenger közepén. )

És ne ülj többé autóba sem! Be kellene tiltani a jármű használatot is akkor. Mert a kipufogógáz igencsak veszélyes.

2021. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 A kérdező kommentje:

54: pontosan arról szól a zöldpolitika, hogy minimalizálja a káros anyagok kibocsátását a természetbe. A légszennyezettség évente 13 000 ember halálát követeli Magyarországon (a covidban Mo-n összesen kb. 30 000 ember halt meg). A fővárosban tudatos autóhasználatot kellene bevezetni, és minél több elektromos autó állna rendelkezésre, annál tisztább lenne a levegő is.


Egyetértek azzal, hogy nem kellene műanyagot használni, illetve csökkenteni kellene azok használatát. De a kormány sajnos semmilyen lépest nem tesz ez irányban. Törvényekkel kellene szabályozni mind a dohányzást, mind a környezetszennyező anyagok használatát, máskülönben mindenki telibe sz*rja.


Úgyhogy ne gyere ezzel a szöveggel, hogy ne ülj többé autóba sem, mert ha rajtam múlna, akkor senki sem ülne be addig, ameddig nem lenne szigorú, zöldpolitikának megfelelő kontroll alatt a forgalom. Én egyébként mindenhová vonattal vagy tömegközlekedéssel járok.

2021. szept. 11. 16:38
 56/61 anonim ***** válasza:

En meg gyalog meg biciklivel.

A lényeg, hogy nem elég csak a dohányzás káros hatásait firtatni ha már egészségről beszélünk. Mert millió dolog van, amin változtatni kellene ahhoz, hogy ne fulladjunk bele. (Autót meg szinte mindenki használ, de legalábbis ül/t benne . Te is. Én is. Mindenki.)

Szerintem teljesen felesleges a kornyzetszennyezes miatti halaleseteket (amiről nem létezik pontos adat, és biztos , hogy nagysárendekkel több) szembeállítani a covid halalesetekkel. Egyrészt mert a környezet szennyezése régóta tart, másrészt fogalmunk sincs meddig tart a covid. Mennyi halott lesz még miatta.

Nagyon sok mindenen kellene változtatni, amire nem akarnak költeni, az emberek meg önzőek képesek átgázolni bárkin és bármin, nem sokan gondolnak arra mi lesz 50-100ev múlva, mert nem érdekli. Meg úgy sem , ha egyébként tisztában lenne azzal, hogy a gyerekeinek, az unokáinak lesz rossz. Az ember empátiája általában addig ér, ameddig ellát. Ha nem látja, nem érdekli. Ez a többség. Es sajnos nagyon sok a tanulatlan. Tényleg senkit nem akarok sértegetni, megbantani, de az olyan embereket irányítani kell, akiknek meggyőződése, hogy a Balaton az egy tenger. Illetve az érdekli, ami neki kell. Manapság nem nagyon létezik az önzetlenség.

Es itt a bibi. Emiatt, egyhamar nem fog változni emberek hozzáállása.

És így lassú, nagyon lassú.

Hiába papolunk mi itt róla, meg járunk biciklivel, amikor a többi száz meg röhög egyet eldobja a csikket, es belül a kocsiba.

Szoval nem csak a cigi itt a probléma. Leginkább az emberek butasága, önzősége, és az, hogy akiknek lépni kéne ebben és irányítani az embereket nemigen teszik, ahogy te is írtad.

Majd meglatjuk meddig tolerál minket a környezetünk. 🤷

2021. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:

Azt írod, hogy azért mindegy a környezetszennyezéssel foglalkozni (legalábbis a covid okozta halálesetekhez viszonyítva), mert régóta tart. És nem MOST van az ideje annak, hogy ennek a régóta tartó folyamatnak végre pontot tegyünk a végére???

Csakhogy ez valamiért nem érdekli a kormányt. Merthogy ezen nem tud az egyén változtatni, csakis egy célzottan környezetszennyezéssel foglalkozó szervezet vagy program. Az embereknek bármi jó, amit eladnak a boltok polcain, hiszen ha nem így lenne, és lenne egy kis eszük, akkor valószínűleg nem dohányoznának. Így hát teljesen felesleges az embereket buzdítani a változtatásra. Ez csakis a kormány vagy az Unió dolga lenne.

2021. szept. 11. 22:34
 58/61 anonim ***** válasza:
50%

#57


Nem, egyáltalán ezt mondom. Sőt, teljesen mást.

Azt írtam: szerintem felesleges a kornyezetszennyezes miatti halaleseteket..szembeallitani a covid halalsetekkel. ..es leirtam miért. Egy szóval nem írtam, hogy mindegy hogy foglalkozunk- e vele, azt meg végképp nem, hogy ne most lenne itt az ideje foglalkozni vele. Nem is értem honnan veszed ezt? Igaz, elég álmos vagyok már,

ezért átolvastam amit írtam, de semmi ilyet nem látok benne. Talán félre értettél.

A többiről én is ezt mondtam. Csak más szavakkal írtam le:

Az emberek önzőek.

irányítani kell őket, vagyis bevezetni és betartatni szabályokat. Amit most nem tesznek azok, akiknek kéne. ("szervezet", "program " " unió "..)

Abban nem értünk egyet , hogy az egyén ne tudna változtatni. Pl hiába van kint többféle kuka, még mindig van olyan barom, aki kidobja a rohadt gyümölcsöt a papíros szelektív kukába. Ez igenis az egyén felelőssége. De ennyit sem képesek betartani, pedig az orra előtt áll egy fél szobanyi kuka tenger egyértelműen raírva mi való bele. Igen, az mar a "szervezet"/"program"/"Unió" feladata, hogy ott legyenek azok a kukák.

Kb ugyan arról beszélünk.

2021. szept. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
50%
Most, hogy 5 év alatt nyolcszor!!! emelték a dohányárakat, ami jó pénz nekik, valószínűleg majd betiltják, nem?
2021. szept. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
50%

Másrészt olvastam, hogy szerinted be kellene tiltani ... Sok sikert hozzá! Az alkoholt is be kellene akkor. Amerikában sem jött be! De tiltsák be a zsíros ételeket is! Mennyi elhízott van!


Bár sosem értettem az ilyen embereket akik mindent be akarnak tiltani. Dugni még lehet azért az engedélyeddel? Vagy a punci is már tiltott élvezeti cikk a felfogásod szerint?

2021. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!