Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmus velejárója az,...

A kapitalizmus velejárója az, hogy az emberek egyre kisebb része juthat saját lakáshoz?

Figyelt kérdés

Az évek előrehaladtával az ingatlanárak egyre feljebb mennek.

Németországban a lakosság mintegy 20%-a lakik csak saját lakásban.

Magyarországon még jobb az arány, de akinek saját lakása van, nagyrészük még a Kádár-rendszerben szerezte vagy pedig örökölte.

És egyre inkább csökken az arány.



2021. szept. 28. 00:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

Én is keresek 500 nettót, de mégse tudtam még lakást venni..

Pedig vidéki vagyok, itt olcsóbbak a lakások is

2021. szept. 28. 01:10
 22/69 anonim ***** válasza:
81%

Annak aki nem hitte el;


[link]


S egy biztonságtechnikus hálózatmérnök hidd el jól keres..Ahogy egy polgári peres jogász is..

2021. szept. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
22%
Abból ha jól gazdálkodssz 250k/hó félrerakható..1 év alatt megvab a beugró egy 10 misis lakáshoz..S mivel 2% csak a kamat de az értékük jobban megy fel egy 10 éves futamidejű fiz kamattal 14 milliót kifizetsz majd azért a házért ami 30-at fog érni..Mi hitelből vettük a 2-3-at s ki van adva..A bérleti díj bőven kitermeli..Csak a beugrót kell mindig bedobni..150k a lakás ára ha kiadod s kb 100k max.a törlesztő..S 20% az önerő..Mi a gyerekeinknek vásárlunk lakásokat s nyílvan nem mindet Pesten..
2021. szept. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
70%
Én az első lakásom vettem így 9 éve..:-)20% önerő,hitelre s kiadtam az egyik szobát:-)Egyedül élek,nem zavar.Az albérlő fizeti a hitelem:-)
2021. szept. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
100%
És szerintetek azok közül akik tanultak és heti 6 napot dolgoznak hánynak lesz 1.8 milliós fizetése?
2021. szept. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó a 24-es vagyok..nettó 370 a keresetem..De én 18 éves korom óta a fizetésem 20%-át félre raktam..Amint volt 20% önerő vettem lakást hitelre és igen az egyik szobát kiadtam..De így az albérlő fizette a hitelem,én meg folyamatosan előtörlesztettem..Nyílván nem mindig komfortos,meg azóta lett párom is,de 33 évesen sajàt tulajdonú lakásom van,ami a vételi érték 2.5x éri lassan..Most gondolkodunk hogy eladjuk mert babát szeretnénk s CSOk+ babaváróval veszünk egy nagyobbat..De ismétlem az első lakásra én is gyüjtőttem..S nem vagyok milliomos..
2021. szept. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
76%

A gond azzal van,hogy egy villanyszerelő nem fog annyit keresni,hanem a vállalkozó,aki villanyszerelőket foglalkoztatja.


És azok fognak jól élni,nem pedig aki tanult és dolgozik alkalmazottként.

Nyugaton is max nyugdíjas korára lesz egy alkalmazottnak lakása.

Aki mások munkájából él,az gazdag többnyire.


Ezért nem igazságos,hogy valakinek annyi ingatlana van,amivel több bejön,mint egy mérnöki fizetés,pedig a mérnök hozzátesz valamit a munkájával a társadalomhoz,még mások csak a tőkéből élnek.


Arról meg ne is beszéljünk,hogy amit mondjuk egy tanár keres,az a létfenntartáshoz is alig elég.


Ezért kellene nagyon újraelosztás,igazságosabb társadalom.

2021. szept. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:

#23

Az egész fizetésem félrerakom, mind az 500k-t, mert a szüleimmel élek, eltartatom magam.

2021. szept. 28. 01:34
 29/69 anonim ***** válasza:
22%
Aki infosnak tanult az nagyon hülyének kell lennie ha 5 év után nem keres br.1 misi felett..30.000 IT-s hiányzik itthon a szakmából..Na ennyi ember kaphatna pluszba ennyit..
2021. szept. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
95%
500k félreraksz?Ember az 1 év alatt 6 milló..Akkor mit sírsz?Én 4-6 evig gyűjtőttem a 20%-ra..Ja hogy mindenki a Rózsadombon akar lakni..
2021. szept. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!