Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmus velejárója az,...

A kapitalizmus velejárója az, hogy az emberek egyre kisebb része juthat saját lakáshoz?

Figyelt kérdés

Az évek előrehaladtával az ingatlanárak egyre feljebb mennek.

Németországban a lakosság mintegy 20%-a lakik csak saját lakásban.

Magyarországon még jobb az arány, de akinek saját lakása van, nagyrészük még a Kádár-rendszerben szerezte vagy pedig örökölte.

És egyre inkább csökken az arány.



2021. szept. 28. 00:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
0%
Ha veszek egy lakást akkor azt hosszú távú befektetéskémt vettem,ergo ha költök rá 20 misit s havi 100k kiadom akkor kb 200 hónap alatt térült meg a befektetésem..Addig csak viszi a pénzt.A saját pénzemmel meg azt kezdek amit akarok,oda fektetem be ahova akarom.Ez mindenkinek alkotmányos joga..Én sem szólok be neked milyen telefont vegyél..Hihetetlen hogy 100 millió halottal a háta mögött megint kezd terjedni a kommunista eszme..Ráadásul pont az elkényeztetett taknyos gyerekek között..
2021. szept. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:

#50


Te azt kockáztatod, hogy elesel egy kevéske profittól. A másik azt kockáztatja, hogy az utcára kerül, konkrét egzisztenciális kérdés lehet neki.


A kapitalizmusban nem arányos a kockázat mértéke a profittal. Mert az, hogy ki kockáztat ki nem, még mindig nem indokolja azt a hatalmas szakadékot, hogy a leggazdagabb 1% birtokolja a vagyon 99%-át.

Vagy szerinted Mészáros Lőrinc is jogosan lehet milliárdos, elvégre vállalkozóként ő is kockáztatott. Vajon ez indokolja azt, hogy miért van neki ennyivel több pénze mint itt nekünk együttvéve?

2021. szept. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
100%

A kielégítetlen igények hajtják fel az árakat.

És az, hogy nincs lekorlátozva, hogy egy embernek hány ingatlana lehet.

2021. szept. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
100%

#51

Veszek egy házat 20 millió forintért.

Kiadom és az visszatermeli a 20 milliót, amit a házba fektettél.

20+20 = 40


A bérlőkkel termelteted vissza a lakásra kiadott pénzt. = Velük fizetteted ki a lakásod, hogy ne finomkodjunk.


Utána a bérlők által kifizetett lakás hozza a további profitot és ha a lakásárak lenullázódnak, te már akkor is nullán leszel a legrosszabb esetben.


Amikor szabópéteresen a "pénzedet dolgoztatod", akkor valójában más embereket dolgoztatsz, akik neked güriznek.


A kapitalisták szerint kockázatot vállalsz és szolgáltatást nyújtasz, ezért jár a pénz. Valamennyi jár is, ezt én is elismerem. De amennyit elkérnek manapság egy albérletért... Hogy finoman fogalmazzak, a szolgáltatás erősen túlárazott. A kapitalizmus egyes hívői szoktak ezen az oldalon jönni a hozzáadott értékkel. Annyit keres mindenki ugye, amennyi hozzáadott értéket tud nyújtani. Az albérlők, lakásvásárlás előtt állók elégedetlenek és hápognak a magas árakon. A panaszokat mindenki leszarja. "Ott a lerobbant luk 100 ezeré!" Nem azt mondom, hogy a te általad kiadott ingatlanok sötét és leromlott zugok, de rengeteg ilyen létezik.



Ha lenne egy üzlet, ami túlárazva rossz minőségű szolgáltatást nyújtana és a vevők panaszkodása általános lenne, akkor az szerinted rendben lenne?

Lassan ott tartunk, hogy ez is rendben van. A lakásárakat úgy felverték, hogy megtehetik. "Ha nem ke a lerobbant juk 100 ezeré, ottvan Mariskáé 110 ezeré".



Bezzeg ha nekem lenne kiadható lakásom ugye? <- Kérdezheted.

Hát nem akarlak megsérteni, de nekem nem lenne pofám piaci áron kiadni.

Szerintem azon is égne a pofám, ha az albérlőkkel fizettetném ki a lakásom hosszú évek alatt. Akkor úgy érezném, hogy az albérlők részesedésre lennének jogosultak.



Ugyan így használják ki az alkalmazottakat is. Ameddig nem szól a paraszt, hogy 120 nettónál többnek is örülne, addig nem adunk neki többet még akkor sem, ha a hozzáadott értékhez képest nevetséges a bér. "Majd a burzsuj seggem alá veszek még egy luxusautót a ki nem fizetett bérből, mert megdolgoztam a cégem felépítéséért." Ez nagyon jól tükrözi az átlag és ELFOGADOTT hozzáállást.


Persze, szóljon az alkalmazott és emelje fel a hangját, mert addig nem lesz változás, nem lesz fizetés emelés. Ha nem szólsz az érdekedben, a kapitalisták lenyúlnak és kihasználnak mint a sz*rt.

Fel kell emelnie az átlagembernek a hangját és ki kell állnia a saját érdekei mellett! Annyiban igazat adok, HOGY NE SÍRJATOK, mert azzal a burzsoázia acélszíveit nem töritek meg.

Abban is igazat adok, HOGY ALKALMAZKODNI KELL. Mert ha munkakerülők vagytok mint én, akkor nincs miről beszélni. Ha nem alkalmazkodsz, kirekesztődsz és a társadalom pereméről nem fogsz tudni kiállni a rendszerrel szemben.

Úgyhogy ha tehetitek, akkor éljetek a kapitalizmus szerint annyira, amennyire az szükséges. Utána jöhet csak az elégedetlenkedés. Ezt én mondom! (Nem vagyok kommunista.)

2021. szept. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs de senkinek nincs megtiltva hogy tanuljon..Azért lett ennyi pénzem mert amikor a másik bulizott meg szórakozott én 0-24 tanultam..Most is tanulok a gyerek mellett.Az a rendszer amelyik a naplopót díjazza s nem a szorgalmat azzal baj van..Mindenki előtt nyitva áll a kapu hogy sikeres legyen..
2021. szept. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
0%
Nézd nem kötelező kivened az albérletet annyiért amennyiért árulom..Keresel mást..De az hogy en a saját tulajdonommal mit kezdek az én jogom..Ha akarom ingyen adom ki..ha akarom felgyújtom..Az enyém..En vettem..Én dolgoztam meg érte..Gondolom te sem örülnél ha holnap megmondanák hogy a telefonod mire használd..
2021. szept. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
0%
Nézd ha nem tetszik ez a rendszer van a világon még 2 ország ahol az van amit te szeretsz..Észak-Korea..Na ott leszabályozzak a tulajdonod..Meg Kuba..jah és ujabban Venezuela is..Sok sikert a 20.000% infláciohoz..A kommunizmus pont azért tünt el mert egy kedves ideologia mögött egy mocskos szemét népírtó rezsim van..Amikor a diktator mondja meg hogy ki a gazdag s ki nem s ki megy táborba..Bocs de ha veszek lakást a gyerekeimnek veszem..35 éves vagyok..3 diplomám van..Amíg mások szórakoznak en heti 6 nap dolgozom..A családomért is..Lehet utánam csinálni s neked is lesz pénzed .De addig ne pofázz bele hogy en mennyiért adom el a lakást..Vagy ki..Ha valaki szóvá tenné nekem hogy kivenne de drága azonnal basznek rá meg 40.000-et s akkor már megszabadulnék a hisztis alberlőtöl..
2021. szept. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy ne haragudj kérdező de otthon anyuval,munka nélkül milyen joggal osztod ki azt aki gyerekkora óta dolgozik?...Te elismerted hogy semmit nem teszel se magadért se a társadslomért..Te vagy a tücsök és hangyából a hangya..Minek kéne egy léhűtőnek ingyen kiadnom a lakásr..Tudod mit..Ingyen is odaadnám neked ha jelentkeznél gazdasági vagy mérnöki egyetemre s elvégeznéd minimum 4.0 átlaggal..Ha esen múlna fizetném a lakásod..Ha látnám hogy több akarsz lenni..
2021. szept. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
100%

#55


"Már bocs de senkinek nincs megtiltva hogy tanuljon..Azért lett ennyi pénzem mert amikor a másik bulizott meg szórakozott én 0-24 tanultam"


Képzeld, én is. Tovább tanultam, és én is tanultam míg mások buliztak.

Ellenben az én állapotomat itt láthatod:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..


Csak azért lettél gazdag, mert azt tanultad. Ha én is ugyanazt tanultam volna most én lennék a te helyedben. Ha te tanultad volna azt amit én 0-24-ben keményen akkor most te lennél az én helyemben és te lennél mélyszegény.

Be kell látni, hogy itt csak a szerencsén múlott, hogy ki milyen pozícióba került.


Ahogy az egész világ ilyen. Sokan keményen tanulnak-dolgoznak, de szegények maradnak, mások gazdagok. Egyesek a kisujjukat nem mozdítják, de milliomosok, mások szegények.

A világ egy olyan hely, mely találomra jutalmazza és bünteti az embereket.

Sokan ezt nem akarják tudomásul venni, mert ez ijesztően hangzik ha alaposabban belegondolunk. Ezért elhitetik magukkal azt a mesét hogy "biztos azért gazdag, mert keményen megdolgozott érte, a szegény meg biztosan egész nap csak lustálkodott". Lényegtelen ez az egész kapitalista világkép alapja.

2021. szept. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
0%
0-ról épitettem fel magam..Kezd unalmas lenni a rinyálasod..Ha te is ezt tanultad volna akkor kettönk közül a rátermettebb kapta volna a munkám,én meg keresem másik munkàt..Megtehetem mert csak Magyarországon 30.000 IT állás betöltetlen..
2021. szept. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!