Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmus velejárója az,...

A kapitalizmus velejárója az, hogy az emberek egyre kisebb része juthat saját lakáshoz?

Figyelt kérdés

Az évek előrehaladtával az ingatlanárak egyre feljebb mennek.

Németországban a lakosság mintegy 20%-a lakik csak saját lakásban.

Magyarországon még jobb az arány, de akinek saját lakása van, nagyrészük még a Kádár-rendszerben szerezte vagy pedig örökölte.

És egyre inkább csökken az arány.



2021. szept. 28. 00:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
84%

Igen, valószínű a gyk-n tossza a rezet az, aki vezető IT-s, több lakása van kiadva, hahaha.

Én nem tudom hol áll a fejem, egy mezei, egyszerű állással, örökölt kéglivel.

Minap mentem a II kerületbe, vadúj német rendszámos Mercédeszből, két méteres vén fasz úgy nézett rám, mint aki meg akar ölni, hogy mit keresek ott.

A 20 éves verdámmal mentem.

Hanzi vette a házat a Gellért-hegyen, már körbehugyozta a környéket kb, mint a kankutya.

Ezek verik fel az árakat, ugye, minden annyit ér, amennyiért el lehet adni.

2021. szept. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
79%

#41


Látod az a baj,hogy a vadkapitalizmus kitermeli az ilyen embereket.

Lényegében miről is szól ez?

A f-rokméregetésről.

Szeretnek lenézni másokat,mások fölé helyezni magukat.És éreztetni is,hogy te egy sz-r vagy hozzájuk képest.


Sokan itt már is az autóban mérik a jólétet.

Igen,sokaknak azért kell robotolni,meg éhbérért gürizni,hogy az ilyen öntelt b-rmok a nem tudom milyen autójukkal verhessék magukat.


Sokaknak még autó sem kellene,beérnék a tömegközlekedéssel is.

Akkor erre mit mondanak?Ja,hát igen,környezetkímélő,a kapitalizmus meg nem.

2021. szept. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
12%
Ez megint az a kérdező, aki számtalan kérdésben utálta már a kapitalizmust, mert nem tud lakást venni. Szerintem hagyjátok, egy fanatikus.
2021. szept. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
78%
Jelenleg vadkapitalizmusban élünk.
2021. szept. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
32%
Nettó 500 ezret keres a kérdezö szülein élösködik ennyivel és sír a pofája
2021. szept. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
77%

A bruttó 1.8 millát kereső soklakásos tőzsdecápá trollt nem kell komolyan venni, én a Párkapcsolatok kategóriában találkoztam vele, ott is leírta, hogy ő milyen k***a jól eres, értitek a Párkapcsolatok kategóriában is azt terjeszti, hogy ő mennyire gazdag meg sikeres, ott amúgy a szomszédja havi egymillát kereső villanyszerelő volt.

A legjobb az volt, hogy mikor mesélt a csodás befektetéseiről, akkor derült ki, hogy nem tudja mi a reálhozam és az infláció-reálbér kapcsolatát se érti teljesen, de higgyük el, hogy ő a "hozamokból, kamatokból" viszi nyaralni a családot. :-D

2021. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
78%
Azt a trollt én is ismerem
2021. szept. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
2021. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
67%

"Kedves 11!Szegény családba születtem..16 éves korom óta dolgozom.."

Ez tiszteletre méltó dolog. Ezt én mondom, mint munkakerülő mamahoteles!


"A tanulásnak meg a szorgalmamnak köszönhetően törtem ki a nyomorból s lettem gazdag.."

Gratulálok! De mindenki nem lehet jómódú a rendszer működéséből adódóan.

Valakinek egyelőre a mocskosabb, rosszul fizetőbb munkákat is el kell végeznie.



"Senki nem zsákmanyolok ki.."

Dehogy nem. Volt itt olyan gyerek, aki autószerelőként dolgozott évek óta egy helyen és amikor meglátta egy hirdetésben, hogy újoncokat ugyan annyi pénzért keres a cég, mint amennyit ő évek tapasztalatával keres, bement a főnökhöz.

A BURZSUJ A KÖVETKEZŐT MONDTA: "Sajnálom, nem szóltál! Azt hittem, hogy 160 ezerrel is beéred." => Utána már nem emlékszem mennyivel emeltek neki, de nem keveset. HOGY NE HAGYJA OTT


Alapnak kellene lennie b*zdmeg, hogy a hozzáadott értéknek megfelelő pénzt kapj!!! Nyilván csak hülyének akarta nézni a burzsuj a saját alkalmazottát.

XD


És nem egyedi esetről van szó. Mesélte bátyám, hogy ott akárhányszor akarta otthagyni a munkahelyét, mindig emeltek neki. Volt olyan, amikor az emelés után is nemet mondott és még magasabb összeget ajánlottak neki...


Ez mi, ha nem kizsákmányolás te burzsuj?

Alapból nem titkolt célja a cégeknek a profitmaximalizálás.

Mocskos mód visszaélnek a kiszolgáltatottabb/tanulatlan rétegekkel, akik félnek az állásuk elvesztésétől és nem mernek szólni.



"El akarod venni a pénzt attól aki ejjel nappal dolgozik a családjáért és odaadni egy lusta naplopónak?Gratulálok.."

A bérleti díjért te egy percet nem dolgoztál, ha jól rémlik. És ne tekintsük úgy, mintha az amortizáció kerülne havi 120 ezerbe... A f*szt!

Megtehetitek és azért fizettek annyit, amennyit.

2021. szept. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj de ha cégem van én döntöm el mennyit ér az alkalmazottam..Aztán vagy jön dolgozni vagy nem..Ha nem akkor emelek..Ha egy jó munkaerőm el akar menni akkor emelek..De a kockázat az enyém..Az én cégem.Én döntöm el mennyiért akarom alkalmazni az embereket..
2021. szept. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!