Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmus velejárója az,...

A kapitalizmus velejárója az, hogy az emberek egyre kisebb része juthat saját lakáshoz?

Figyelt kérdés

Az évek előrehaladtával az ingatlanárak egyre feljebb mennek.

Németországban a lakosság mintegy 20%-a lakik csak saját lakásban.

Magyarországon még jobb az arány, de akinek saját lakása van, nagyrészük még a Kádár-rendszerben szerezte vagy pedig örökölte.

És egyre inkább csökken az arány.



2021. szept. 28. 00:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
31%
27!Mérnök vagyok,vezető..Nem vállalkozó..Magam küzdöttem fel magam..Értéket teremtem..Miért akarod elvenni azokat a tulajdonokat amikért megdolgoztam?
2021. szept. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
100%

#24


9 éve vetted?Amikor még nem volt CSOK?


Ma sokkal több hitelt kell felvennie valakinek,ha lakást akar.

Ez a baj,hogy még az állam is mesterségesen feltolta az árakat,holott alapvetően a kapitalizmussal is nőnek a különbségek folyamatosan,de nálunk még az állam is a gazdagokat tolja.

2021. szept. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
29%
500k félrerak s sír hogy nincs lakása..Képzeld a lakosság 80-90%-a szarabbul él nálad.Mégis a magyar lakosság 80%-nak van lakása.
2021. szept. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
29%
9 éve vettem s családi támogatások már akkor is voltak.De az ingatlan árak anno 2004-ben az EU csatlakozással meg lettek momdva hogy 20-30 év alatt fel lesznek zárkozva a nyugathoz..Az ok egyszerű s ez nem a CSOK,hanem az EU-ban egy francia is vehet magyar földet..A külföldi vásárlók nyomják fel az árakat..Egy francia itthon 8x annyi földet tud venni mint nála otthon..
2021. szept. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
100%

#31


Én nem írtam azt,hogy el kell venni másoktól.

De a minimum az lenne,hogy az állam legalább nem a gazdagokat támogatja az adófizetők pénzén.


Legalábbis ez lenne a kapitalizmus vagy ahogy tetszik munkalapú társadalom.


De nálunk az van,hogy minél csóróbb vagy,annál nehezebb megkapaszkodnod.

Nem indulunk egyforma esélyekkel,de az állam is a tehetősebbeket segíti.

Ez nem igazságos.

2021. szept. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:
Nem magam miatt sírok. Én egyszerűen csak szolidáris vagyok azokkal, akik szarabbul élnek.
2021. szept. 28. 01:43
 37/69 anonim ***** válasza:
34%
Az állam a CSOK plusz babavároval pont nem a pesti gazdagokat támogatja..Az épitkezések 86%-a vidéken zajlik..Ahol nem 40 misi egy lakás..Nagymamám falujában minden 3 ház lassan CSOK ház..Megfiatalodott a falu,újra fejlődésnek indult.
2021. szept. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
Ha szolidáris akarsz lenni akkor adakozz alapítványon keresztül..
2021. szept. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
88%

#36


De látod, hogy a magyarországi emberek nagy része retardált idióta zéró szociális empátiával.

Az a baj, hogy ez a vadkapitalista Amerikából jött szabópéteres ökörség az agyukra ment a magyaroknak.


Ez a kretén is nyomataja a "mindenkiinformatikus" szövegét, képtelen megérteni, hogy nem mindenki dolgozik programozóként havi millióért. Kíváncsi vagyok ugyanennyi kemény munkával vajon tanárként is havi egy milliót keresne-e?

2021. szept. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
100%

#36


Húgom óvónőként dolgozik,kemény 160 nettóért.

Magánóvodában 10 ezerrel kínáltak többet,mert hát nem tudnak többet kigazdálkodni,és hasonló szövegek.


Kíváncsi leszek,hogy abban a kis falucskában,ahová építik a CSOK-os házakat lesz-e óvónő ennyiért.Vagy tanár,aki majd tanítja a gyereket.


Nálunk nyugati árakat akarnak,keleti fizukkal:)

Na,meg nyugaton a falu az nem olyan,mint nálunk.

Ki az,aki az világ végére költözik csak azért,hogy legyen hol laknia?

2021. szept. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!