Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmus velejárója az,...

A kapitalizmus velejárója az, hogy az emberek egyre kisebb része juthat saját lakáshoz?

Figyelt kérdés

Az évek előrehaladtával az ingatlanárak egyre feljebb mennek.

Németországban a lakosság mintegy 20%-a lakik csak saját lakásban.

Magyarországon még jobb az arány, de akinek saját lakása van, nagyrészük még a Kádár-rendszerben szerezte vagy pedig örökölte.

És egyre inkább csökken az arány.



2021. szept. 28. 00:19
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
*Lényegében
2021. szept. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:

#60

Ha IT-t tanultam volna akkor ha tökhülye lettem volna is most nettó félmilliónál tartana a fizetésem. Ha kicsit is rátermett akkor másfél millió.


Ha te azt tanultad volna, mint én akkor hiába tanultad volna bármilyen keményen, nem keresnél többet mint 180 ezer

2021. szept. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
0%
Azért elolvastam amit irtál..Szánalmas vagy haver hogy csak sírni tudsz..Nem bölcsésznek kellett volna tanulni..Az meg hogy építöipari munkasként átbasznak élő példa az evolucióra..Csak a legerősebb maradhat életbrn..Már bocs de napi 20.000 alatt én sem vakolnék..Amikor az egyetem mellett pénz kellett 2 nyárra kimentem 3 hónapra Angliába almat szedni..Az első milliom ebből lett.Nem anyucival laktam..Hanem kint melósokkal konténerszálláson..Szóval emeld meg a lusta mamahoteles segged s kezd màr valamit az életeddel..Mások 3 gyereket nevelnek minimálbérből egyedül s nem sírnak úgy mint te..Vagy ha ennyire szar az élet akkor sétálj bele az oceánba..
2021. szept. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
0%
Amikor egyetemre mentem.alapból nem kezdtem hulladek szakmákkal..Vonzott a régészet.3 diplománam le is raktam de hobbiból..Aki bölcsésznek megy az azért tudja hogy az egy kalap szar..
2021. szept. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:

#63


Látszik, hogy el sem olvastad. 14 korom óta nem lakok a szüleimmel. Amikor volt a határzár akkor egy évig nem is megettem haza mégcsak meglátogatni sem őket.

2021. szept. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
100%

#63


"Már bocs de napi 20.000 alatt én sem vakolnék"


Csakhogy a kapitalizmusban a döntés lehetőség nem egyirányú. Azaz a vállalkozó dönt. A munkás vagy elfogadja a bért vagy éhenhal, mert más lehetősége épp nincs.


Ha lenne lehetőséged napi 10 órát csákányozni 12 ezerért, ami arra elég, hogy kifizesd az albérletet és vegyél ételt aznapra akkor emellett döntenél vagy nem vállalnád el, de akkor nincs miből kifizesd az albérletet és még ételre sincs pénzed.

Más lehetőséged éppen nincs.


Melyiket választanád?

2021. szept. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
18%
Kedves 66! FOGALMAD sincs a kapitalismusról..A kereslet kínálat alapjan megy.Ha senki nem megyvel ennyi pénzért akkor emelni fogják a bért..Nálunk a multinál is 4 év alatt 60% összesített béremeles volt mert nem találnak embert..Te meg keresel más vállalkozót..Nem egy van városonkent..Sajnos meg kell állapitanom hogy full életképtelen vagy aki a szar életéért a rendszert okolja..
2021. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
89%

#54 vagyok


Megdolgoztál azért, hogy megvedd a (szintén túlárazott) ingatlanokat.

Mivel te tanultál és keményen dolgoztál. Csak amikor te már mások pénzét szeded el ugyan ezzel az indokkal, az már nevetséges...

A lakáskiadáshoz és a sápszedéshez nem kell mérnökként dolgozni és diplomával rendelkezni. Elég, ha részmunkaidőben tengeted az időt takarítóként.

Vannak is ilyen bérbeadók. Valaki nem is dolgozik, csak kiadásból él és elvárja az irreális bérleti díjat.


Ha holnap 20 ezerrel emelkednek az árak, te is emelhetsz és mondhatod a Marika nevű bérlődnek, hogy "Marikám én eddig kegyes voltam hozzád, de mostantól kérem azt a plusz húszezer forintot, amiért szintén megdolgoztam".

Ezt nem éreznéd sem pofátlannak, sem pedig nevetségesnek és komolyan elhiszed, hogy lassan mások komplett fizetéséért IS te dolgoztál meg. Utána azokra mutogatsz, akitől elszeded a pénzt és ráfogod, hogy lusta és keményebben kellene dolgoznia.


Te csak azért véded a jelenlegi rendszert, mert jól élsz benne és lassan elhiszed azt is, hogy a melletted elsétáló járókelők pénzéért is te dolgoztál meg és az is neked járna.

2021. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
100%

#68


A lakáskiadás a legegyszerűbb pénztermelő eszköz.

Ezt már én is írni akartam.


Úgy termeli a pénzt,hogy gyakorlatilag nem kell hozzá semmiféle üzleti érzék,ész,bármi.

X évente fel kell újítani,de manapság a legótvarabb lakásokra is találnak bérlőt,mert hát a kényszer nagy úr,valahol lakni kell.

És bizony azok "naplopók" akik nem keresnek jól nekik korlátoltak a lehetőségeik a kereslet kínálat piacán alkudozni.


Az államnak pedig nem kellene egyáltalán azt támogatni,hogy másik ingatlankiadásból éljenek,gazdagodjanak,még másoknak lassan arra sem lesz pénzük,hogy lakást béreljenek,hanem sok generáció él egymás nyakán.


A kisvállalkozásokat kellene támogatni,akik tudnak annyi fizetést kitermelni,amiből a dolgozó ember megél.

2021. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!