Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza lehet kollégámnak?...

Igaza lehet kollégámnak? (részlet lent)

Figyelt kérdés

Egyik kollégám, aki most 49 éves, a következőket mondta:


- tudja, hogy lop Orbán, de nagyon reménykedik benne, hogy marad a Fidesz kormányon, mert ha a másik jön, mindent eladnak a fejünk felől, mint anno a TSZ-eket, gyárakat stb


- lopnak, igen, de valamennyit legalább nekünk, kisembereknek is visszacsepegtetnek


- ő megélte a 90-es és a 2000-es éveket, és mindig nyomorgott, holott sose akart nagy lábon élni, és az utóbbi 10 évben van gyári melósként annyi pénze, hogy jól megvan belőle - nem egy hatalmas fizetés, de neki elég, amire kell


Mondott még pár cifra dolgot, lmbtq meg ilyesmi témában, de azt már nem szeretném idézni, csak ezeket az érveket szeretném, ha kicsit boncolgatnánk, ti mennyire értetek egyet ezekkel, pártállástól teljesen függetlenül, és kérek mindenkit, TÉNYLEG függetlenül. :)


Pacsi



2021. dec. 1. 18:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
9! Szerinted EZ a mocsok az ország érdeke?
2021. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
15%
#11 szerintem amennyiben szigorúan külpol. szemmel nézzük, annyiban felfedezhető, hogy Orbánék a magyar érdekvédelem miatt tesznek rengeteg dolgot (gondolj csak a sok Unios vétóra)
2021. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
15%

#8 "Nem értek nagyon a gazdasághoz, de van egy olyan érzésem, hogy az utóbbi évtizedben főleg a ránk szabaduló uniós források miatt lehetett valamennyit lazítani a nadrágszíjon, szóval az az érzésem, hogy a jelenlegi kormány csak jókor van jó helyen, az előzőt pedig minden hibájával együtt még az ág is húzta."

Tényleg nem értesz hozzá, de nem ez a baj, hanem olyasmit állítasz ami tényszerűen nem igaz.

Az előző kormányzat előtt szintén Orbán kormány volt és az előtt meg szintén mszp-szdsz kormány. Mindkettőnél korábban is ugyanaz volt és nem a külső hanem a belső körülmények oka.

1994-1998 között volt a nagy szabadrablás, a privatizáció kora. Az első mszp-szdsz kormányzás alatt adtak el mindent ami mozdítható és még megmaradt a rendszerváltást követő magánosítás után. 1994-1996 között közel 2,5-szer annyi állami vagyont privatizáltak, mint a rendszerváltó kormány a 4 éve alatt, amikor a szocializmusból a kapitalizmusba azzal lehetett átlépni, hogy szabad utat engedtek a magántulajdonnak - miközben ebben a többszörösre nőtt privatizációban a magyar vásárlók alig 15%-ban részesedtek.

Vagyis eladták amit lehetett és a pénz meg eltűnt, mert 19956-re közben az ország gazdasági helyzete, államháztartási egyenlege olyan rossz lett, hogy a Bokros csomag intézkedései kellettek a csőd elkerüléséhez. A Bokros csomagban pedig elvettek az emberektől mindent amit csak lehetett, az ingyenes fogászati kezelésektől az alanyi jogon járó családi pótlékig.

Erre a rossz helyzetre jött az első Orbán kormány és a teljesen más gazdasági intézkedéseikkel, hogy megszorítások, elvonások és adóemelések helyett gazdaságélénkítésbe, állami beruházásokba, családtámogatásba kezdtek, az felhozta az ország gazdaságát olyan szintre ami megfelelő volt az uniós csatlakozáshoz.

Ebben a nagyon jó állapotban vette át az országot a második mszp-szdsz kormányzás. A 2002-es kampányuk lényege az volt, hogy sokkal jobban áll az ország annál, amennyit az Orbán kormány ad belőle az embereknek, és ők majd még jobban fogják csinálni csak még többet adnak az embereknek.

A 2002-es kormányváltáskor nagyon jó gazdasági környezetben jó államháztartást, növekvő gazdaságot, csökkenő inflációt lehetett tapasztalni. A 2004-es uniós csatlakozás előtt már érkeztek az unió felől is támogatások. 2004-ben - vagyis alig másfél évvel a kormányra kerülésük után - megnyíltak az uniós pénzcsapok is, hiszen onnantól jogosultak voltunk az uniós pályázatokra, támogatásokra is. A gazdasági környezet olyan jó volt, hogy a velünk egyszerre csatlakozott országok szárnyaltak.

Ebben a jó környezetben, pénzbőségben sikerült gyurcsányéknak egyre romló gazdaságot produkálniuk, miközben nem volt gazdasági válság sem és egyéb válság sem az ország életében. 2006-ra már olyan rossz volt az ország állapota, hogy a választók elől eltitkolták az államháztartási adatokat, mert tudták, azok ismeretében vesztenének a választásokon.

A gyurcsány kormány alatt 2008 végén ért csak el minket a válság. Mivel már évek óta pénzhiány volt és elvonások, az önkormányzatok, állami intézmények éppen úgy devizahiteleket voltak kénytelenek felvenni - és már nem csak beruházásokra, néha a működési költségeikhez is, meg a lakosság is devizában vett fel hiteleket, ahogy a cégek, vállalkozások felélték a megtakarításaikat, így minket a válság sokkal erősebben ért, mint más országokat.

Ebben a helyzetben, a devizaválság kellős közepén vette át a második Orbán kormány a gazdaságot. A 2010-es kormányváltást követően azonnal hatalmas árvíz érte az országot, majd októberben volt a vörösiszap katasztrófa is. Innen sikerült a kormányzatnak 2013-ra elérnie, hogy újra gazdasági növekedés indult be, nem csak nem vettek fel újabb hitelt hozzá az imf-től, ahogyan azt erőltették az unióból is, hanem visszafizették azt is amit Bajnaiék vettek fel hogy elkerüljék az ország csődjét 2009-ben.

2015-ben jött aztán a migráns válság és 2019 végén meg a covid járvány, amit azóta is nyögünk.

Pont az ellenkezője igaz annak amit hiszel.

Az mszp-szdsz kormányoknak nagyobb állami vagyonnal, jobb gazdasági környezetben mindig csak egyre rosszabb helyzetbe sikerült juttatniuk a gazdaságunkat és meg az emberek egyéni helyzetét is. Ezzel szemben az Orbán kormányoknak eleve rossz állapotú gazdaságot kellett átvennie, mindig sok kihívással kellett megküzdenie, de javítottak a gazdaságon is és az emberek életén is.

2021. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
85%

#9 Mi a magyarok érdeke abban, hogy sereghajtok csapatába tartozunk az életszinvonalban, termelékenységben, stb. Egyre lejjebb csuszunk. Mi a magyarok érdeke abban, hogy oroszoktol veszünk Paks II-t? hogy a kinai érdekü vasutfejlesztéseket fizetjük? hogy szar, lerobbant az egészségügy, az oktatás, stb. hogy van sok stadionunk, felcsuti kisvasut?????

#11 A sok unios véto mitöl magyar érdekvédelem? Nagynehezen bekerültünk az EU-ba, elég sok pénzt kaptunk különféle fejlesztésekre és igyekszünk az EU-s társak tányérjába belesz arni. Mig ki nem vágnak bennünket onnan is mint a macskát ....ni? Kinek az érdekvédelme ez?

2021. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!