Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az abortusz elleneseknek mi a...

Az abortusz elleneseknek mi a bajuk vele?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy egyes embereket miért zavar ennyire, hogy egyes nők mit csinálnak a saját testükkel.

2022. ápr. 14. 19:01
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
7%
#10: Ez olyan náci dolog, hogy a fogyatékosokat nem hagyjuk megszületni, inkább megöljük őket.
2022. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
87%
11: A nácik enyhén szólva túltolták a dolgot, mivel megszületett, érző, gondolkodó embereket gyilkoltak. Lehet rám dobálni a köveket, de én még azt is bevezetném, hogy kizárólag az vállalhasson gyereket, aki fizikai és mentális teszteken alkalmas, és le is vizsgázik.
2022. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
7%
#12: Egyre nácibbakat írsz.
2022. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
89%
Oké, akkor náci vagyok, egye fene :D
2022. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
32%

Abortuszellenzők:


Képzeljétek el az alábbi szituációt: egyik nap a munkából hazafelé beülsz az autóba, és egy balesetet szenvedsz. A kórházban felébredve azt látod, hogy te komolyabb sérülés nélkül megúsztad a balesetet, viszont egy másik ember rád van kötve közvetlenül, intravénásan. Az orvosok elmagyarázzák, hogy a másik autó utasa egy világhírű zongorista, és olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy az elkövetkezendő kilenc hónapban kómában lesz, és az egyetlen mód, hogy életben maradjon, az az, hogy ha a kóma teljes idejéig végig, éjjel-nappal, 0-24 rád lesz kötve, hogy a te szervezeted életben tartsa az övét. Te hiába kérvényezed, hogy azonnal csatlakoztassák le rólad, hiszen csupán baleset történt, te minden közlekedési szabályt betartottál, az orvosok ezt törvényileg nem tehetik meg, sőt, ha te leválasztod a zongoristát magadról, akkor szándékos emberölésért börtönbe fognak téged zárni.


Szerintetek ez helyes megoldás lenne? Mert ti konkrétan ezért kardoskodtok, csak zongorista helyett egy magzatról, autóbaleset helyett megtermékenyítésről van szó.

2022. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
40%
#15: Mert a felelőtlen össze-vissza kefélés az csak baleset, igaz? Aki dug, az nem tehet róla, hogy dug, az csak úgy véletlenül megtörtént vele, nem?
2022. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
40%

16-os: jó, akkor módosítsuk a példát: te szartál a sebességkorlátozásra, érvénytelen műszakival vezettél, ráadásul még egy kupica is lecsúszott mielőtt beültél az autóba. Ebben az esetben szerinted helyes, hogy a baleset másik áldozatáért most 9 hónapig felelned kell, testileg és jogilag is?


Továbbá az abortuszellenzők, illetve az általuk áttolt jogszabályok SOSEM tesznek különbséget a "felelőtlen össze-vissza kefélők" és azok között, akik óvszerrel vagy egyéb fogamzásgátlóval élnek nemi életét a párjukkal, hiszen NEM KÍVÁNNAK GYERMEKET VÁLLALNI. Tudod nincs 100%-ban hatékony fogamzásgátló eszköz, mint ahogy nincsen 100%-ban biztonságos vezetési stílus sem. Hiába tartod be a sebességi korlátozásokat és a közlekedési szabályokat, hiába ellenőrzöd rendszeresen az autód műszaki állapotát, hiába vezetsz tökéletesen, bármikor történhet veled is baleset önhibádon kívül.


Te amellett kardoskodsz, hogy ha te beülsz az autóba, akkor vállald azt a felelősséget, hogy ha balesetet szenvedsz, akkor a baleset másik áldozatáért (neadjisten egyszerre akár több áldozatért is!) most 9 hónapig felelned kell.

2022. ápr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
11%

#3

Vedd hozzá a vérfertőzést is.

Szerintem az is ok az abortuszra.


Én elleneztem mindig ezért az volt a fő elvem, hogy csak akkor, és azzal a férfival fekszem le, akivel adott estben babát is vállalnék.

Volt, akit utólag megbántam, akiben csalódtam, és örültem, hogy mégsem vagyok terhes.


A saját terhességem alatt jöttem rá, hogy nem,ez nem csak az én testem.

Ez egy picike test az én testemben.

Csak erősebb lettem abban, hogy ellenzem.

Ettől még nem tiltanám be, de elítélem.

Örülök, hogy abortusz végrehajtása előtt 2 alkalommal kell védőnővel találkozni, aki felvilágosítást ad az örökbefogadásról, az anya lehetőségeiről, és a lehetséges komplikációkról.

Szerintem ez elég jó prevenció.

2022. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
15%

Abortuszpártiak:

Képzeljétek el, hogy miattatok elhuny a saját gyereketek, emberölés történik a kárára. Teljesen legálisan, nem kerültök börtönbe, nem rohad rátok a bilincs, sőt sokan ünnepelnek titeket. A magzatotoknak megvan már mindene, max. pár héttel később lesz olyan fejlett agya, hogy "gondolkodjon". Megszületni további pár hónappal később fog, beszélni talán 2 év múlva.

2022. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
6%

#18vagyok

Azt elfelejtettem írni, hogy védekeztem mindig, csak mivel semmi sem 100% alaposan megválasztottam a partnereimet.

A családalapítás is tudatos volt.

Szóval nekem a "balaset" duma gyenge.

De tudom, hogy sok felelőtlen ember van, és aki szexuális életet sem tud felelősségteljesen élni... Szóval nehéz kérdés ez.. Én nem tiltanám, szerintem elég, hogy szigorú a dolog.

2022. ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!