Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az abortusz elleneseknek mi a...

Az abortusz elleneseknek mi a bajuk vele?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy egyes embereket miért zavar ennyire, hogy egyes nők mit csinálnak a saját testükkel.

2022. ápr. 14. 19:01
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
95%

29-es, kérlek szakadj már el picit a megvalósíthatóságtól, itt az etikai alapelvekről van szó. Én azon az állásponton vagyok, hogy az állam SENKIT nem kötelezhet arra, hogy az önrendelkezési jogáról más számára lemondjon. Te erre azt mondod, hogy téged ez nem zavar, mert te önkéntesen lemondasz az önrendelkezési jogodról. De NEM EZ A KÉRDÉS. Itt az állami önkényről van szó, nem arról, hogy te vagy én mit csinálnánk ebben a helyzetben.


Egyébként önkénteskedem, szakszervezeti képviselő vagyok a munkahelyemen, ami bizony heti 10-15 óra fizetetlen munka, hogy munkatársaimnak és nekem megfelelő munkakörülményei, fizetése, biztosítása, stb. legyen.

2022. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
2%

A szakszervezeti munka nekem inkább politikai, nem tartom önkéntességnek,de oké.

És ahogy írtam az elején 2x is, ellenzem az abortuszt, de úgy gondolom elég szigorú így ahogy van.

De nem zavar az a megközelítés sem, hogy aki felelőtlen szexualitás életet él, az veszít a jogaiból.

Ahogy írtam, kényes téma, és örülök, hogy a védőnő 2x találkozik mindenkivel abortusz előtt.

2022. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
3%

#31

Egyébként te találtad ki a zongoristás mesét, gondolom hogy beleéljük magunkat a helyzetbe.

Megtettem, válaszoltam, olyan válszt kaptál, ami neked nem tetszik.

Újra is írtad többször, hátha neked tetsző válszt kapsz, de nem történt így.

Most meg már inkább szakadjak le?

A te gondolatmenetedre próbáltam cstakozni.


Furcsa szerzet vagy.

2022. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
12%

Nana, nem saját test meg önrendelkezés egy baba élete vagy halála, hanem gyerekgyilkosság. Amit súlyosan büntetni kéne. A baj az, hogy sokan nem tudják, hogy egy magzat ember. Mert ennyire nem lehetnek gonoszak, hogy a saját gyereküket meg akarják ölni.

Sokkal fontosabb a gyerek élete, mint a minimális kényelmetlenség 9 hónapig. De ez sem igaz, összességében nem rossz.

2022. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
24%

Ja értem, szerinted csak az önkénteskedés, amikor szigorúan politikamentes dolgokért dolgozunk. Az Amnesty önkénteseinek azért igazán szólhatnál, hogy ők igazából politikai aktivisták, nem önkéntesek, amikor azért küzdenek, hogy az afganisztáni kislányok alapvető emberi jogait biztosítsák :D


"hogy aki felelőtlen szexualitás életet él, az veszít a jogaiból."


És ezt jogilag hogyan ellenőriznéd? Mi van akkor, ha például a barátoddal, fogamzásgátló eszközök használatával élsz szexuális életet, és meg vagy győződve arról, hogy ha esetleg becsúszik a baba, akkor sincs semmi gond, mert a barátod jól keres, biztos az egzisztenciátok. Aztán valóban becsúszik a baba, és kiderül, hogy a barátod igazából nagyon nem akar gyereket, szóval kirak az utcára, és majd neveld fel a gyerekét egyedül, bármiféle segítség nélkül. Hol itt a felelőtlenség? Ebben a helyzetben a nő teljesen önhibáján kívül került ebbe a helyzetbe, mégis úgy kezeled, mintha fűvel-fával, fogamzásgátló nélkül feküdt volna le.


"Újra is írtad többször, hátha neked tetsző válszt kapsz, de nem történt így."


Persze, mert te végig arról beszéltél, hogy TE mit csinálnál, de NEM ez volt a kérdés. Végre kinyögted, hogy szerinted rendben van az, hogy állami önkénnyel meg lehessen fosztani az embereket az önrendelkezési joguktól. Azonban a modern civilizáció egyik alapvető elve, hogy csak és kizárólag azoktól lehet megfosztani az alapvető emberi jogaiktól, akik valamiféle bűncselekményt követtek el, és ott is csak akkora mértékben, ami társadalmilag szükséges. Te olyan emberektől akarod elvenni az önrendelkezési jogot, akik SEMMILYEN bűncselekményt nem követtek el. Felelőtlen nemi életet élni nem bűncselekmény, maximum erkölcstelen bizonyos értélrendek szerint.

2022. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
86%

"Nana, nem saját test meg önrendelkezés egy baba élete vagy halála, hanem gyerekgyilkosság. Amit súlyosan büntetni kéne. A baj az, hogy sokan nem tudják, hogy egy magzat ember."


Az én zongoristás példám pont ezt az elvi egyetnemértést kerüli ki azzal, hogy ott egy felnőtt emberről van szó.


Egy terhesség során a magzat bizony az anya testét használja a túléléshez, önálló életre maximum az utolsó trimeszterben képes. Az anyának a saját teste felett önrendelkezési joga van: senki nem kényszeríthet téged sem arra, hogy a te tested terhére mások életét biztosítsad, hiszen akár tetszik, akár nem, a terhesség bizony egy testi (és mentális) teher, nem véletlenül hívják terhességnek.


Ha szerinted a gyerek élete fontosabb, mint az anya önrendelkezési joga, amit az anya a nemi aktussal való reszvetellel vállalt (és akkor még a nemi eroszak szóba sem került!), abból logikusan következik, hogy az autóba üléssel azt is vállalod, hogy ha egy balesetet szenvedsz, és a másik félben olyan kár keletkezik (akár úgy is, hogy te mindent racionálisan elképzelhető és megvalósítható dolgot megtettél a baleset elkerülése), hogy a másik félnek 9 hónapig a te testedre lesz szüksége az életben maradáshoz, akkor az orvosok hozzádkötik a másik felét.

2022. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
71%

Bocs, de az EMBRIÓ minőségileg még nem ember, és még egy galandféreg szintjét sem éri el a fejlettsége - ellenben sokkal veszélyesebb parazita, ami horrorisztikus, hosszas fájdalmakat követően távozik a gazdatestből nem ritkán maradandó károkat is okozva.

S ha már a "felelőtlen" kefélésnél tartunk: aki nem akar gyereket, az 99 évesen is csak bőszen maszturbáljon?!

A Pearl index alapján pedig legyetek kedvesek kiszámolni az ország fogamzóképes lakosságára vetítve mennyi nem kívánt terhesség is lehetne simán...

2022. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
12%
37, de, ember. Sehol sincs leírva, hogy mi az ember. Az embrió folyamatosan fejlődik, 1 hónap után már sok mindene megvan, még szívverése is.
2022. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodjon meg mindenki. Itt nem lesz abortusz szigorítás, vagy ha megpróbálná a kormány nagyon hamar vissza is kéne csinálnia. Ebben az országban egy vasárnapi boltbezárást nem lehetett hosszú távon bevezetni, mert az emberek egy napot nem bírtak ki plázázás nélkül. És hol van ez a kis kellemetlenség az abortusz szigorításához képest. Ami egyébként a férfiakat is negatívan érinti.
2022. ápr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor neked is szól a módosítás: ha a te hibádból sérül meg a zongorista, akkor helyesled, hogy 9 hónapig életben kell tartanod egy teljesen tehetetlen személyt?"

"

Persze, mert te végig arról beszéltél, hogy TE mit csinálnál, de NEM ez volt a kérdés."

Ha szóban menne ez a beszélgetés, az agyamat eldobnám, hogy a saját szavaidat tagadod le pusztán azért, hogy a beszélgetés a te számodra kedvezően alakuljon, és nem tudom bizonyítani.

Tipikus....

Írásban szórakoztató,mert nem tudod megcsinálni.


Az ilyen bukfencek miatt volt veled kellemes vitázni.


Egészen addig, amíg parazitának nem nevezted a magzat.

Leírtam: én nem úgy gondolom, hogy ez az én testem én döntésem, hanem úgy, hogy egy picike test, az én testemben.

Nem parazita.

Nincs jogom megölni egy embert. Főleg egy védtelen, picike embert, aki énmiattam került oda.

Azt is leírtam, hogy ennek ellenére elgedett vagyok a mostani szabályozással.


Tudnék válaszolni a többi agymenésedre is, nem bonyolult egyik sem.

De nem vagyok hajlandó szóba állni valakivel, aki ilyen mocskosan beszél.

Így is sokat pazaroltam rád.


A kérdést törlöm a válaszoltak listája közül, úgyhogy én a további válaszokat nem olvasom.

2022. ápr. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!