Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az abortusz elleneseknek mi a...

Az abortusz elleneseknek mi a bajuk vele?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy egyes embereket miért zavar ennyire, hogy egyes nők mit csinálnak a saját testükkel.

2022. ápr. 14. 19:01
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
69%
19: nem érted. Ha lenne arra lehetőség, hogy a magzat az anyaméhen kívül tudjon tovább fejlődni, én is ellenezném az abortuszt. Viszont erre nincsen lehetőség, ezért a szomorú helyzet az, hogy mivel az anyának szent és sérthetetlen joga van a saját teste feletti önrendelkezésre, ezért a magzatnak nincs beleszólása abba, hogy az anya életben akarja tartani-e, vagy nem, ahogy a zongorista sem kényszeríthet téged arra, hogy életben tartsd.
2022. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
77%

"Szóval nekem a "balaset" duma gyenge"


Akkor neked is szól a módosítás: ha a te hibádból sérül meg a zongorista, akkor helyesled, hogy 9 hónapig életben kell tartanod egy teljesen tehetetlen személyt?

2022. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
16%

#22

Ha az én hibám, és másképp meghal, vagy visszafordíthatan baja lesz, akkor úgy gondolom kötelességem is.

Igen, természetesen.

2022. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
53%

23: jó, tehát akkor szerinted az simán elfogadható, hogy ha te valamilyen oknál fogva kárt teszel valakiben, akkor az állam elveszi tőled a tested feletti önrendelkezés jogát. Tehát szerinted az is helyes, hogy ha az illető a te hibádból lebénul, akkor az orvosok a kórházban a te beleegyezésed nélkül fogják a gerincoszlopodat, és kicserélik az áldozatával, hogy te bénulj le helyette. Ha elveszíti a lábát, akkor a te lábadat amputálják, és átültetik az áldozat számára.


Te nem látod, hogy ha az abortuszellenes logikát kiterjesztenénk a nem terhes egyénekre is, annak milyen abszurd következményei lennének?

2022. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
2%

#22

Egyébként a példa rossz, mert a terhes nőnek alapesetben nem kell kórházban lennie 9 hónapig.

Vagy milyen formában lenne rám kötve a zongorista?


Egy másik dolog:ha a baleset az én hibám, akkor mindegy ki az a személy, lehet tőlem valaki nagymamája is.

Nem fogom megölni, csak azért, mert az a pár hónap kényelmetlen.


(megjegyzés: A terhességem egy részében veszélyeztetett voltam, ágyhoz kötve. Tudom miről beszélek.)


A kérdésre a válasz számomra egyszerű volt, megerősítettél abban, amit jónak hiszek.

Köszönöm neked.

2022. ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
3%

#24

A példa megint rossz, mikor vágják le egy terhes nő lábát?

A gerincoszlop csere pedig neurológiai okokból lehetetlen.

2022. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
2%

#24

"az állam elveszi tőled a tested feletti önrendelkezés jogát."

Nem venné el, vállalnám önként.

De a tetszik, hogy kötelező lenne, így aki hagyná megahalni szegény zongoristát, nem tudna kibújni.

Ha olyasmit tesz, amibe másképp belehal szegény, legalább vállalja a következményeket.

2022. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
69%

"Egyébként a példa rossz, mert a terhes nőnek alapesetben nem kell kórházban lennie 9 hónapig.


Vagy milyen formában lenne rám kötve a zongorista?"


Nem kell 9 hónapig a kórházban lenned, oda mész, ahová akarsz, csak fizikailag rád lesz kötve egy zongorista.


"A kérdésre a válasz számomra egyszerű volt, megerősítettél abban, amit jónak hiszek."


De te még a kérdést sem értetted meg, mert nem arra válaszoltál.


Nem az a kérdés, hogy te ilyen helyzetben mit csinálnak, hanem az, hogy szerinted helyes-e, hogy az ÁLLAM kötelezhet téged arra, hogy neked MUSZÁJ 9 hónapig életben tartanod egy kómás zongoristát, különben úgy fognak kezelni, mint egy gyilkost, aki kivégezte a családját.


"A példa megint rossz, mikor vágják le egy terhes nő lábát?"


Kérlek értelmezd már, amit írok, ez nem a terhességre metafora, hanem az önrendelkezési jog megfosztásának a logikus következménye azon az álláspont mentén, hogy ha a te hibádból sérül valaki más, akkor azzal te elveszíted a tested feletti önrendelkezés jogodat.


"A gerincoszlop csere pedig neurológiai okokból lehetetlen."


Kérlek szépen, ez egy elméleti etikai kérdés, nem gyakorlati, ez az érvelés szempontjából lényegtelen.

2022. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
0%

#24

Az abortuszellenesek 99,99%-a támogatja az abortuszt, ha az az anya életét veszélyezteti.

Mivel a gerincoszlop eltávolítása, és az amputáció is halálos lehet, ezt én ebbe a kosárba teszem.

Szóval szerintem a logika kiterjesztése hibás.

Terhesség után a regeneráció kb 1 év. Lassú, de teljes.

Szerintem ez teljsen belefér valaki más életéért.


Nem sokat önkénteskedsz, ugye?

2022. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
0%

#28

De, értem.

És vállalnám.

Szerintem te nem érted, hogy nekem ez így, ezzel a példával is rendben van.

Értem, hogy "elvennék tőlem az önrendelkezés jogát."

De ez olyan, mint a sebesség korlátozás. Ha amúgy se akarok gyorsan hajtani, akkor nem korlátoznak.


Szerintem egyszerűen te nem tudod elképzelni, hogy valaki ennyire másképp gondolkodik, ennyi az egész.

2022. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!