Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, Orbán Viktor...

Fideszesek, Orbán Viktor hányszor tévedhet/hazudhat nektet?

Figyelt kérdés

Most nem a hosszú távú múltra gondolok, bár az is megér egy "misét", hogy lesz valaki a Kommunista Ifjak Szövetségének titkárából a Liberális Internacionálé elnöke, majd az Illiberalizmus meghirdetője, Soros György-támogatta libsiből konzervatív, stb.


Felejtsük mindezt el.


Koncentráljunk csak a legközvetlenebb múltra:


1. Orbán Viktor békemisszióra ment Putyinhoz, a talpnyalója, Bayer rögtön ki is jelentette: csak HÜLYE lehet, aki azt állítja, hogy Oroszország megtámadja Ukrajnát. Rá pár hétre Oroszország megtámadta Ukrajnát.


2. Orbán Viktor állította, hogy háborúnak tavaszra vége lesz - a háború most is tart és durvul.


3. Orbán Viktor kijelentette, hogy az ellenzék eltörölné, ő megvédi a rezsicsökkentést - most ő félig eltörli, az ellenzék szociális alapon védené a rezsicsökkentést.


4. Orbán Viktor kijelentette, hogy bőven elegendő orosz gáz van - kiderült, abszolúte nincs elegendő orosz gáz, még erre a télre sem.


5. Orbán Viktor stabil gazdasági felívelésről ígérgetett - most a saját kormánya recesszióval számol, hatalmas infláció van, gyengül a forint és elmaradtak az EU-s támogatások (amiket még Lengyelország is megkapott).


6. Korábban Orbán Viktor a saját euroszkeptikus politikájának világméret

előretörését vizionálta - most megbukott Trump, Boris Jonhson, de még a korrupt cseh barátja is, az összes V4-tagállam távolodik tőlünk, még a lengyelek is kiegyeztek, egyre egységesebb a Nyugat.


7. Orbán Viktor azt ígérte, nem lesznek megszorítások - most szaporodnak az adónemek, nő a rezsi, visszavonják az árstoppokat, eltörlik a KATÁ-t, emelik az alapkamatot, ingatlanhitel-válság fenyeget, gyengül a forint és elszabadult az infláció, csökken a forint vásárlóereje, nőnek az árak.



Úgy hozzávetőleg mennyi lelepleződő hazugság fér bele nektek? Az világos, hogy Orbán nem az a "látnok", akit felfestettek róla sokan, a legjobb esetben is jóindulatú balfék lehetne, ha a kétségtelenül tudatos hazugságaitól eltekintenénk.



Szóval, hol az a határ a fideszeseknek, ahol már muszáj kimondani: a császár meztelen?



2022. aug. 17. 04:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/145 anonim ***** válasza:
25%
40es kár veled vitatkozni, mert buta vagy. Attól hogy te különféle weblapokról valamit ideböfögsz, az nem tény. Te szentül véded a szektát, ahogy elmondtam. Én a való élettel érveltem neked, míg te csak netes forrásokkal! Ez a különbség közted és köztem. És van bennem annyi gerinc, hogy engedélyt adjak arra, hogy hozd nyilvánosságra a privát üzenet váltásokat. Tessék. Had lássa mindenki az ostobaságodat! Vagy annyira bátor szekta tag, hogy megteszed, vagy meghátrálsz, mint a vezéred?
2022. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/145 anonim ***** válasza:
52%
Végül is ha ti folyamatosan mocskoltok, lehülyéztek minket de cserébe folyamatosan mi nyerjük a választásokat az nekem fair és vállalható üzletnek tűnik.
2022. aug. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/145 anonim ***** válasza:
64%
Csak azért nyertek,mert a választási rendszer úgy lett megalkotva, folyamatos törvény módosítások miatt, más nem is nyerhet! Erre veritek a melleteket úgyan úgy mint a kormány! Erre vagytok büszkék! Egy normális választási renszerrel már sehol nem lenne ez a korrupt,hazug,álkeresztény,rabló banda!
2022. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/145 anonim ***** válasza:
41%
kis cuki mormogós hangja van Biktornak
2022. aug. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/145 anonim ***** válasza:
42%

#42

Ja értem, ha én az eurostat, numbeo, vagy akármulyen statisztikai oldalról hozok adatokat, azok véletlenül sem tények. :D

Ahogyan az orvosok bértáblája, az évenkénti minimálbér, Euro-HUF árfolyam, és az ebből Eurora átszámolt fizetések értéke véletlenül sem valósak, meg az sem, hogy mennyi a lakossági áram ára országinként. Ez mind nem igaz, mert ott van a VALÓ ÉLET, (valójában a tr kis képzelt mikrovalóságod), ami megcáfol. Te csak úgy az életedből adódóan magadtól tudod, hogy mennyi az orvosok bére, és az energiaárak Európai országokban. :D

Mellesleg te is lapokra hivatkoztál, hogy állítólag bármelyik nyugati lap szerint itt diktatúra van. Mégsem sikerült egyet sem belinkelned.


Én is engedélyezem neked, hogy bemásold az üzenetváltásainkat. Nekem nincs kedvem átszerkeszteni, hogy értelmezhető legyen, kivenni a sok *-ot, meg egyebek. Nyugodtan másold be, és mutadd meg milyen "okos" vagy. :D

2022. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/145 anonim ***** válasza:
37%

#43

"Csak azért nyertek,mert a választási rendszer úgy lett megalkotva, folyamatos törvény módosítások miatt, más nem is nyerhet!"

És miben olyan ez a választási rendszer, hogy csak a Fideszt engedi nyerni, áruld már el! Elosztja a nem fideszes szavazatokat 2-vel, vagy mi?

A Fidesznek 3 millió szavazója van, az Összefogásnak meg 1,9 millió. Akármelyik választási rendszerben a Fidesz nyert volna. Ha az Összefogásnak van 3,2 millió szavazója, akkor valószínűleg ők nyernek.

2022. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/145 anonim ***** válasza:
100%
ki az az orban biktor???
2022. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/145 anonim ***** válasza:
24%

Akkor 46, amint ezt leírtad áruld el, hogy jön ki a két harmad. Látod mekkora birka vagy? Vitatkozol privát üzenetben, amikor számolni se tudsz!

Szerinted fairplay az, hogy az m1re ellenzéki be se tehette a lábát? Fairplay az, hogy a baloldal nem kapott elegendő lehetőséget a kampányhoz? Látod mekkora balfék vagy? Nem tudsz mit felhozni, hogy neked ez miért jó. Miért jó ez a rendszer :) mert buta vagy. Megveszteghető, farhátért megvásárolható biorobot vagy. Az az 1,9 millió ember rendelkezik gerinccel, akik nem engedik magukat pénzért megvenni. Hogy is hangzott el a Kossuth Rádióban? Hogy aki választás után megváltoztatja a politikai programját, annak nem lesz jó vége. Ezt mondta a kretén, puhos, cigány vezéred! Hallgasd vissza, ha már annyira szereted. Reggelire meg igyál narancslevet és kísérd le két naranccsal!

2022. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/145 anonim ***** válasza:
84%
48 minden embernek van gerince, nem értem mire célzol!! gerinc az kell
2022. aug. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/145 anonim ***** válasza:
88%

#48

"Akkor 46, amint ezt leírtad áruld el, hogy jön ki a két harmad. Látod mekkora birka vagy? Vitatkozol privát üzenetben, amikor számolni se tudsz!"

Na, még egy tájékozatlan, matekkal jövő isten barma, aki a az 53%-os kétharmadon van kiakadva. :D

A kétharmad a vegyes választási rendszer miatt van, az elnyert listás szavazatok és az egyéni választókerületek számának összegéből jön ki. De ezt a választási rendszert nem a Fidesz vezette be, így volt már 2010 előtt is. Példának okáért:

2006-ban az MSZP a szavazatok 43%-ával a parlamenti helyek 49%-át nyerte el.

2002-ben 33%-os szavazat aránnyal a parlamenti helyek 42%-a jött össze.

1994-ben 33%-os szavatat aránnyal a parlamenti helyek 52%(!)-a lett meg.

A Fidesz győzelméven semmi kirívó nincs, a korábbi rendszert követi: 54%-os szavazat aránnyal a parlamenti helyek 68%-a lett meg.

Tudom, hogy te amiatt sírsz, hogy szerinted az 54% lenne az igazságos, de ez a rendszer (ami egyáltalán nem ritkaság), hogy ez kétharmadot eredményez nem a Fidesznek köszönhető.

Szóval miben is lett a választási rendszer úgy módosítva, hogy az a Fidesznek kedvezzen?


"Szerinted fairplay az, hogy az m1re ellenzéki be se tehette a lábát? Fairplay az, hogy a baloldal nem kapott elegendő lehetőséget a kampányhoz?"

Nem csak M1 létezik. Ott az online média, ATV. A csapból is MZP folyt.


Az ellenzéknek 2021 őszén még a Fideszével megegyező szavazóbázisa volt. 2022 áprilisára ez a kétharmadára apadt. Minek köszönhető ez?

Az eddig intelligensnek hitt ellenzékiek is benyelték a Fidesz propagandát? Vagy ahogy Schiffer mondta túl undorító volt a moslék?


A böfögésed többi részére reagálni sem érdemes, személyeskedő, sértődött okádás, semmi más.

Persze megindokolni ismét nem sikerült mi hülyeséget írtam, de sebaj, hisztizzél csak. :)

2022. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!