Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok az oktatásban...

Támogatnátok az oktatásban egy olyan tantárgy bevezetését, ami bővebben tanít az ókori civilizációk kultúrájáról, történelméről, művészetéről, nyelvéről?

Figyelt kérdés

Általános első osztálytól középiskola végéig létező tantárgy lenne Antik Örökségünk néven, az Ókori Egyiptomra, az Ókori Görögországra és az Ókori Rómára koncentrálna.


Ezen civilizációkról tanulnának a gyerekek bővebben, mint történelem és irodalom órán.


Az órákon lenne latin nyelvoktatás is legalább olyan szinten, hogy Cézárt olvasni tudják, mellette minimális ógörög, valamint ha belefér az időbe, van rá hajlandóság és megfelelő tanár, akkor egy kicsit a középegyiptomi nyelvbe is belekóstolnának, amit II. Ramszesz korában beszéltek.



2022. szept. 3. 21:25
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem
32 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Én inkább olyat tanítanék aminek hasznát is veszik az életben...
2022. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

#1 Tipikus amerikai hozzáállás.


Én támogatnám, biztos élveznék a gyerekek is.

2022. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Pár gimnáziumban tanították a latint is, illetve nekünk ezek az ókori civilizációkat is elég részletesen, a többit a history chanelről tudom.

Hasznos alapműveltségként tartom számon ezeket, de pl van aki egyáltalán nem tanul ezekről...

2022. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

"#1 Tipikus amerikai hozzáállás."


Az persze. Én emlékeim szerint legalább 2 félévet de az is lehet hogy közel 2 tanévet tanultam az ókori történelmet általános és középiskolában plusz e mellett irodalomból is volt ókori tananyag, ami csak lehozott minket az életről. Antigoné meg hasonló baromságok.


A kérdező ezeket tanítaná:

"Általános első osztálytól középiskola végéig létező tantárgy lenne"


12 éven kesztül? Mi a ráknak? Az a 2-3 félév nem elég ami erről szól?

2022. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Pikk Ász ***** válasza:
68%
És ennek mi értelme lenne?
2022. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
Dzsoni,gondolom az ukrán történelem tanításával nem volna gondod.
2022. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Jelenleg ott tart a magyar oktatás hogy közmunkasokat toboroznak gyerekmegőrzérzésre suli idő alatt.

El vagy te tévedve a realitasoktól.

2022. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
Inkább a tiltott történelmet tanitanám
2022. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Persze..De inkább arra vonulatra koncentrálva amelyhez a hagyományaink szerint mi is tartozunk.Tehát a Szkítákra.Hiszen emlékeim szerint róluk szinte semmit nem tanítanak.Egyiptomról,Rómáról,Görögországról meg azért sokkal több szó esik.
2022. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
Én kötelezően beraknék a tantervbe minden évhez egy szociálpedagógiával foglalkozó tárgyat. Talán nem lenne ennyi EQ-hiányos ember az országban, mindenki javára válna. Többek között ezért is boldogabbak a Skandinávok, náluk az ilyen kurzusok/órák az alap tanterv része.
2022. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!