Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire vissza akarják...

Ha ennyire vissza akarják szorítani az abortuszokat, miért nem lehet saját kérésre vazektómiát, vagy hiszterektómiát végeztetni 40 év és/vagy 3 gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Ha az abortuszok csökkentése (és szerintem idővel a teljes tiltása) a cél, akkor miért nem lehet az egyetlen valóban 100%-os megoldást választani azoknak, akik biztosan nem akarnak gyereket soha sem?

Én nagyon régóta tudom, hogy nem akarok gyereket. Védekezek is, de kint tudjuk, nincs 100%-os fogamzásgátló eszköz, tehát az esély megvan, hogy mégis terhes leszek. Ilyen esetben annak ellenére is egy felesleges műtéten és megalázó bűntudatkeltésen kell átesnem, hogy én el szerettem volna ezt kerülni az egyetlen biztos módszerrel, de a törvény ezt tiltja. Miért?



2022. szept. 15. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
18%

#7 "de engem az érdekelne specifikusan, hogyha abortuszt ne, akkor miért nem gondoskodhatok olyan módszerrel az elkerüléséről, amilyet jónak látok?"

Mert ez egy visszafordíthatatlan beavatkozás amit pár év múlva a legtöbben megbánnának és akkor nekiállnának pereskedni amiatt hogy miért is engedték nekik megtenni meg elvárnák az egészségügyi kasszától, hogy fedezze az összes próbálkozást amivel mégis esetleg újra nemzőképesek lehetnének.

A fogamzásgátlásra már százféle módszer létezik, a legegyszerűbb az óvszer. Ha pont amiatt akarnád elköttetni magad hogy szabadon lefekhess bárkivel akkor is használnod kellene óvszert, hiszen az a "bárki" egyben bármilyen fertőzéssel is megajándékozhat cserébe, nem csak gyerekkel.

2022. szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
77%

"Mert ez egy visszafordíthatatlan beavatkozás amit pár év múlva a legtöbben megbánnának"


Attól, hogy elvágják mondjuk a petevezetéket, a lombikprogram még elérhető.

2022. szept. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
9%

#32 Aha.

És miért is kellene milliókat költeni a lombikprogramra ha egyszer az a nő amúgy teljesen egészséges volt és minden külön kezelés meg beavatkozás nélkül is lehetett volna gyereke ha korábban nem kötteti el a petevezetékét ostoba módon - hiszen meggondolta magát?

2022. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 A kérdező kommentje:
#31 igen, végleges, pont ez a lényeg. Nem mintha a gyerekszülés nem lenne az… azt is vannak, akik megbánják. De úgy gondolom, hogy felnőtt emberek erről had döntsenek saját maguk. Ez a felnőtt lét lényege. Felelősségteljes döntéseket hozunk, és vállaljuk a következményeket. Kezeljük a felnőtteket felnőttként, és ne akarjunk helyettük atyáskodva dönteni. Én tudom magamról, hogy nem akarok gyereket. Soha sem akartam. És nem is akarok. Rosszul vagyok a gondolatától is, biztos vagyok benne, hogy nem lennék jó anya. Viszont stabil párkapcsolatban, akár házasságban mégiscsak jobb szexuális életet élni biztos módon. Arról nem is beszélve, hogy sok nőgyógyászati problémát megoldana ilyen műtét. (Pl, endometriózis, ciszták, petefészek rák, stb) ha ezek mellett az ember nem is akar gyereket, nem értem, miért ne műttethetné meg magát.
2022. szept. 15. 13:43
 35/80 anonim ***** válasza:
92%
33-as, ez már annak a költsége, aki érintett a dologban, sem a művi meddővé tétel sem a lombikprogram nem TB támogatott.
2022. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 A kérdező kommentje:
Az nem lenne gond, ha nem lenne a meddővététel tb támogatott. Csak legyen elérhető.
2022. szept. 15. 13:48
 37/80 anonim ***** válasza:
20%

#34 Nem, nem dönthetnek mindenről szabadon akkor sem ha felnőtt emberek.

Arról dönthetnek hogy akarnak-e gyereket. Ezért vásárolhatnak szabadon fogamzásgátlókat, óvszereket ahol csak akarnak. A vasectomia meg a petevezeték elkötése azonban egy mesterséges, orvosi beavatkozás egy működő szervezetbe. Éppen úgy nem lehet szabadon engedni mint hogy levágassa valaki a fülét mert épp ahhoz van kedve vagy kivetesse a vakbelét csak mert nem akarja hogy később esetleg begyulladjon.

Az a felnőtt ember miért nem tud felnőttként viselkedni és megérteni, hogy amit hisz magáról 20 évesen az meg fog változni mire 30 vagy 40 éves lesz?

Hogyan lehetne rábízni valakire egy ilyen döntést ha még annyit sem képes megérteni, hogy ez milyen következményekkel jár és milyen egyszerűen megoldható más módon is?

2022. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 A kérdező kommentje:
#37 a gyerekszülést is rábízzák. Azt is megbánhatja. Annak is kockázatai vannak.
2022. szept. 15. 13:51
 39/80 anonim ***** válasza:
5%
De az egy természetes dolog, arra vagy kitalálva.
2022. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
92%
"Ezért vásárolhatnak szabadon fogamzásgátlókat," - Amit max 40 éves korig lehet szedni, ha szedhet egyáltalán.
2022. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!