Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire vissza akarják...

Ha ennyire vissza akarják szorítani az abortuszokat, miért nem lehet saját kérésre vazektómiát, vagy hiszterektómiát végeztetni 40 év és/vagy 3 gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Ha az abortuszok csökkentése (és szerintem idővel a teljes tiltása) a cél, akkor miért nem lehet az egyetlen valóban 100%-os megoldást választani azoknak, akik biztosan nem akarnak gyereket soha sem?

Én nagyon régóta tudom, hogy nem akarok gyereket. Védekezek is, de kint tudjuk, nincs 100%-os fogamzásgátló eszköz, tehát az esély megvan, hogy mégis terhes leszek. Ilyen esetben annak ellenére is egy felesleges műtéten és megalázó bűntudatkeltésen kell átesnem, hogy én el szerettem volna ezt kerülni az egyetlen biztos módszerrel, de a törvény ezt tiltja. Miért?



2022. szept. 15. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
100%

#60


Valós munkát viszont egyre kevesebben akarnak végezni,influencer akar lenni sok ember,meg ingatlankiadásból élni,a dolgozó réteget kizsákmányolni,ezért kell a sok pulya,hogy legyenek majd albérlők meg,akik 30 évre hitelekbe verik magukat.

Ráadásul biorobot országban pocsék egészségüggyel.


#57

Ugyan milyen társadalmi vitát váltana az ki,ha valaki el szeretné köttetni magát,megtehesse?

2022. nov. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
15%
#61 Valóban sokan nem akarnak fizikai munkát végezni manapság. Egyébként minden munka fontos, mert mindegyik kielégít egy keresleti igényt, az meg, hogy melyik munkáért mennyit fizetnek, azt is a keresleti és kínálati szabályok állapítják meg. Ha az emberek keveslik a fizetést, akkor magasabbat kell kérni, ha nem kapnak, akkor meg sztrájkolni kell, vagy elmenni máshova, akár külföldre. Magyarországra is sok olyan külföldi jött, aki magyarul sem beszél, mert itt jobban tud boldogulni. Ezekkel arra akarok kilyukadni, hogy semmi sem jár senkinek csak úgy a semmiért, mindenért harcolni kell. Nem szép a világ, de ilyen, mégha ezt sokan nem értik meg, és naivak, meg idealisták. Ha az embereket igazán zavarná az egészségügy helyzete, akkor tüntetnének rendesen, de mivel valószínű nem érdekel elég embert, így nem tesz senki semmit.
2022. nov. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
84%

#62


Az a baj,hogy nálunk pont azokat nem érdeklik olyasmik,mint a munkavállalók harca,akik a legtöbb gyereket gyártják vagy erre buzdítanak.

Lásd tanártüntetés.

Őket nem érdekli más miből él,csak legyen,aki megoldja a gondjukat.

2022. nov. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
30%

#63 Előbb utóbb csak feltűnik az embereknek, hogy nem lesz kórházi ellátás.


A gyerekvállalás hiánya pedig akkor is társadalmi gond, politikai oldaltól függetlenül,mert szét fog esni a társadalom, ha nem lesz aki felépítse azt. Gyerek, vagy bevándorló választani kell,mert valamelyik kelleni fog, vagy majd a robotok a későbbiekben. Melyiket választaná a legtöbb ember vajon? Érdekes kérdés.

2022. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 A kérdező kommentje:
#64 én értem, hogy a gyerekvállalás hiánya gond, de ha tiltják az elköttetést, attól még nem fogok szülni. Aki nem akar gyereket, az nem fogja megszülni, csak így felesleges más műtétek (abortusz), vagy évtizedeken keresztüli gyógyszerrel mérgezést szeretném megspórolni. Csak nem tudom.
2022. nov. 8. 09:13
 66/80 anonim ***** válasza:
72%
#65 Ilyen szintű döntéshozatalnál nem lehet egyénre szabottan meghozni a döntéseket, mindig lesz, akinek nem lesz megfelelő a meghozott döntés, annak mindig maradnak a kibúvók.
2022. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 A kérdező kommentje:
#66 de az, hogy engedélyezik, nem jelenti azt, hogy kötelező is lesz. Aki szeretné, az had csináltassa meg. Nem értem a tiltás értelmét, hiszen felnőtt, döntőképes emberekről van szó. Ha arról dönthetünk, hogy gyereket akarunk, akkor arról miért nem, hogy nem akarunk?
2022. nov. 8. 09:47
 68/80 anonim ***** válasza:
100%
#67 Mert minden a többség akarata körül forog. Nézd meg mi volt a feancia forradalomban, lenyakazták a kisebbséget (nemesség), mert a többségnek ez tetszett. A döntés mindig a többség kezében lesz, a kisebbség meg keresi a kibúvókat. Ce la vie.
2022. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
100%
*C'est la vie (azt hiszem így helyes)
2022. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 A kérdező kommentje:
#68 ez akkor lenne jogos, ha a kisebbség akarata korlátozni akarná a többséget. Azzal, hogy engedélyeznek egy ilyen beavatkozást a kisebbségnek, a többség jogai, vagy előnyei nem sérülnek.
2022. nov. 8. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!