Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem akarja,...

A Fidesz miért nem akarja, hogy a szélessávú gigabites internet széleskörben elterjedjen az országban?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy egy csomó helyen egyáltalán semmilyen internet elérés sincsen. Viszonylag nagy lélekszámú városokban is hiányzik a gigabites net elérés, ami azért is gond, mert aki tartalmat gyárt az internetre az bizony tudja, hogy a gyors feltöltési sebesség mennyire fontos és nélkülözhetetlen. A legtöbb átlag internet előfizetéshez nagyon alacsony 10-20mbps feltöltési sebességet adnak a szolgáltatók, ami gátolja azt, hogy valaki pl. rendszeresen streameljen Full HD vagy 4K felbontásban. Nincs az a szabadság, hogy én felmegyek a Mátrába például drónozni, akkor nem tudok liveozni se, mert a lassú feltöltés miatt képtelenség. Mintha kb. 20 évvel volnánk lemaradva a mai elvárásoktól.


A legtöbb átlag háztartásban már van minimum 2db számítógép, 2-3 okostelefon, videójáték konzolok, tabletek, okos TV, stb. Ezek már régóta nem luxuscikkel, hanem egy átlagos középosztálybeli iskolás gyerek is rendelkezik ezekkel az eszközökkel. Nem kellene ilyen téren is felzárkóznunk a nyugati szinthez? Mert ezzel az emberek információ megosztáshoz való joga is csorbul szerintem.



2022. nov. 8. 16:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem lesz digitális oktatás!!!
2022. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
#1 Hogy jön ez ide? Nem ez volt a kérdés.
2022. nov. 8. 16:13
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekem telefonon van korlátlan,és kiváltja a kábelest.nyilván lassabb,de más gond nincs vele.
2022. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Egy legyen kollégám mondta, hogy "hallom, nálatok magyarországon lassú és drága az internet"

Mondom nem annyira lassú és drága az, névlegesen 300 Mbitet kapunk kb 10 euróért (akkor még 350 volt az euró). Aszondja aha, erről beszél, Lengyelországban 5 euróért 1 gigabit jár.

Hát... akkor igen, Magyarországon lassú és drága a net:D

2022. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#4 Pontosan ez az. A környező országokban sokkal olcsóbb és gyorsabb az internet. Romániában is fejlettebb az internetes infrastruktúra mint idehaza.


Szerintem ez is összefügghet azzal, hogy a népet így akarják még nagyobb tudatlanságban tartani, mert így is irgalmatlan mértékű a sötétség bizonyos emberek fejében. Az internet megvonásával még egy kis kultúra sem jut el hozzájuk, még fogékonyabbak így a Fidesz propagandára. A nyelvtudás is veszélyes a Fideszre nézve, mert ha tud idegen nyelven még talán elolvassa más országok híreit is és akkor még talán lenne némi fogalma a világról... Így érthető, hogy már a kötelező nyelvvizsgákat is elakarják törölni.

2022. nov. 8. 16:26
 6/23 A kérdező kommentje:
Egy felelős kormánynak pont az volna az érdeke, hogy a kultúra és az információ minél szélesebb körben, minél olcsóbban jusson el mindenkihez. Sok leszakadt régió van ahol pont ez jelenthetné a kitörési lehetőséget a nyomorból. Az oktatás színvonalán is javítana, ha az internetet alapvetően beépítenék az oktatásba, de mivel sok gyereknek nincs is internete, ez nem oldható meg.
2022. nov. 8. 16:31
 7/23 anonim ***** válasza:
19%

4.

A Grimm testvérek elbújhatnak mögötted:D

2022. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok

Kérdező, van pár módszer amivel tudatlanságban lehet tartani a népet, de a gigabites internet hiánya, de a többszáz megabites internet biztosítása nem tartozik ezek közé. Az információ ugyanúgy áramlik. És lássuk be, a livestreameken nem épp azon információk hangzanak el amik zükségesek ahhoz, hgoy az ember kitörjön a tudatlanságból:D

Információgyűjtésre bőven leég a 100mb/seces internet is, hisz az ilyesmit nem 4K felbontásban szokás közölni.


7es, nem muszáj hinned nekem, ettől még így van.


De egyébként oka van annak, hogy a lengyeleknél jobb a net: Náluk később kezdték el kiépíteni az ehhez szükséges infrastruktúrát.

Ha te megveszed a korodban legmodernebb infrastruktúrát, valaki meg 10 évvel később teszi ugyanezt, akkor elkerülhetetlen, hogy az övé jobb lesz mint a tiéd, hisz a technika fejlődik. Az már más kérdés, hogy neked is meg lenne a lehetőséged a fjelesztésre, mégsem teszed.


De lássuk be, nem a 4K streaming hiánya az ország legnagyobb problémája. És atól tartok a top15be se nagyon fér bele:D

2022. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Ki kell menni tüntizni ahogy a net adó ellen XD

Mit számít a többi fontosabb dolog?Lényeg az internet:)

2022. nov. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Nekem úgy rémlik, hogy mobil lefedettségben és vezetékes sávszélben kifejezetten jók vagyunk EU átlagban. A hálózati gerinc fejlesztéséhez fogyasztói bázis is kell. Azért a nagyobb településeken elérhető a gigabit, a kisebb településeken nem biztos hogy ösdzejönne akkora fogyasztói bázis ami miatt megérné a szolgáltatónak erre költeni, főleg úgy hogy az elmúlt 10 évben nagyott nött a mobil eszközök aránya, amikkel a 100-200 Mbit elérhető..


Ez sztem pont nem a fidesz miatt olyan amilyen.

2022. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!