Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem akarja,...

A Fidesz miért nem akarja, hogy a szélessávú gigabites internet széleskörben elterjedjen az országban?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy egy csomó helyen egyáltalán semmilyen internet elérés sincsen. Viszonylag nagy lélekszámú városokban is hiányzik a gigabites net elérés, ami azért is gond, mert aki tartalmat gyárt az internetre az bizony tudja, hogy a gyors feltöltési sebesség mennyire fontos és nélkülözhetetlen. A legtöbb átlag internet előfizetéshez nagyon alacsony 10-20mbps feltöltési sebességet adnak a szolgáltatók, ami gátolja azt, hogy valaki pl. rendszeresen streameljen Full HD vagy 4K felbontásban. Nincs az a szabadság, hogy én felmegyek a Mátrába például drónozni, akkor nem tudok liveozni se, mert a lassú feltöltés miatt képtelenség. Mintha kb. 20 évvel volnánk lemaradva a mai elvárásoktól.


A legtöbb átlag háztartásban már van minimum 2db számítógép, 2-3 okostelefon, videójáték konzolok, tabletek, okos TV, stb. Ezek már régóta nem luxuscikkel, hanem egy átlagos középosztálybeli iskolás gyerek is rendelkezik ezekkel az eszközökkel. Nem kellene ilyen téren is felzárkóznunk a nyugati szinthez? Mert ezzel az emberek információ megosztáshoz való joga is csorbul szerintem.



2022. nov. 8. 16:11
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Nekem van Google Drive Premium előfizetésem is 3590Ft havonta 2TB tárhely, de nem igazán éri meg fenntartani ilyen lassú feltöltés mellett, mert 20Mbit feltöltési sebességgel egyszerűen nem lehet kihasználni ezt a szolgáltatást rendesen. Ha egy nagy méretű (50-100Gb) fájlt felakarok tölteni így, az minimum 7-8 órahossza kb. Azért meg nem akarom éjszakára bekapcsolva hagyni a számítógépet, így ilyen szolgáltatást se igazán lehet használni lassú feltöltés mellett.
2022. nov. 20. 13:15
 22/23 NTBS ***** válasza:
73%
A kérdésnek semmi köze a Fideszhez. Az, hogy mi elérhető a piacon a szolgáltató hatásköre. Csinálnak, ha lesz rá tömeges igény.
2022. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
A Telekom ha akarja, tud optikai kábeles netet adni, az sokkal gyorsabb lenne.
2022. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!