Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisz sok magyar fiatal...

Miért hisz sok magyar fiatal a náci/fasiszta eszmékben?

Figyelt kérdés
Ugyanis ennek a hungarizmushoz semmi köze. (nem az olasz országban kialakult fasizmusról beszélek!) nem értem mire jó ez a sok 88 meg 14 meg SS, mikor még annyit sem tudnak hogy az SS-nek nem 2 S-betü a jele hanem 2 runa, ami a győzelmet jelképezi...
2010. okt. 2. 22:39
 41/92 anonim ***** válasza:
37%

A világ ellen. Te fiatal korodba nem lázadtál semmi ellen?

Fiatalság bolondság.

2010. okt. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert ez a szép új világ valójában egy erkölcstelen fertő, ami csak a nyomort és pusztulást adja a mai fiatalok komoly részének. Amikor pedig az ember meglátja, hogy lehet másként is, mindjárt vonzóvá válik számára az alternatíva.
2010. okt. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 A kérdező kommentje:
te utolsó, a mai boneheadek semmit nem tudnak a fasizmusról és a nácizmusról, csak utálnak mindenkit aki nem fehér. na? ez aztán elhozza a jobb világot mi?
2010. okt. 3. 00:41
 44/92 A kérdező kommentje:
amúgy is, ha annyira különbek akarnak lenni mint a tömeg, akkor találjanak ki maguknak egy stílust... ennyi. énis ezt tettem. nem kell hitlert isteníteni csak azért mert sok a konformista...
2010. okt. 3. 00:44
 45/92 anonim ***** válasza:
100%

"A világ ellen. Te fiatal korodba nem lázadtál semmi ellen? "



Megöregedtem volna? Óóóóhhh.. :)

2010. okt. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
39%
Akkor úgy írom, hogy tizenéves korodba. :)
2010. okt. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
91%

Én azért nem sok nácival találkoztam eddig, pedig sokszor járom az utakat.

De cigányok próbáltak már kirabolni - nem is egyszer.

De biztos a náciktól kellene félnem, és én vagyok a hibás. Bocsánatot is kérek ezért...

2010. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kellene :) Persze van néhány síkhülye köztük is volt pl aki megölte a barátnőjét és letakarta zászlóval. De az ilyen bekattantak a nácik közt sem gyakoribbak mint a cigányok, emósok vagy mittomén rokkerek közt.
2010. okt. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
100%
Valaki meg az ordas kommunista eszmékben hisz, de ez viszont senkit sem érdekel, pedig az ideológiának közös az alapja a nácikéval. Nekem ez a problémám.
2010. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha már jelképekkel dobálózol, én is szeretnék valamit megjegyezni (idézek a National Geographic oldaláról):


A későbbi „Führer” igencsak nagyot tévedett: a horogkereszt ugyanis ősibb jelkép, minthogy azt egyszerűen csak az indoeurópai népek használták volna (az árják Indiában is csupán kései bevándorlók voltak, az Indus-völgyi civilizációhoz képest).


Ázsiában, Polinéziában és Amerikában már sokkal korábban napszimbólumként használták a szvasztikát, ennek megfelelően gyakran arany színben ábrázolták, illetve valamilyen pozitív dolgot – például termékenységet – jelképező díszítésként szolgált. Buddhista emlékeken, műtárgyakon, szobrokon is sokszor feltűnik a szvasztika, de a hindu Ganesa istennel is összefüggésbe hozható.


Ismerték a szvasztikát a kínaiak, a polinéziaiak, egyes afrikai törzsek, de még a zsidók és az amerikai indiánok is. A kínaiaknál körben ábrázolva a horogkereszt a napot személyesítette meg, kör nélkül pedig a végtelenséget vagy a tízezres számot.


Az amerikai indiánok négy pontot is tettek a horogkereszt „szárai” közé, és szintén valamiféle szerencsét hozó dolognak tekintették ezt a szimbólumot. (Amerikában fennmaradt olyan képeslap, amelyet az átszúrt szívek mellett egy horogkereszt is díszít, vagyis nemcsak szerelmet, hanem boldogságot is kívánt a lap küldője a címzettnek – persze ez még a XX. század elején történt, amikor Amerikában még nem jött híre a német szélsőséges nézeteknek és szimbólumoknak. Ekkoriban még a Coca-Cola is reklámozta termékeit horogkereszttel.)

2010. okt. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!