Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy manapság a Roma...

Az igaz, hogy manapság a Roma értelmiség körében van egy ilyen India-kultusz?

Figyelt kérdés
Tehát Magyarországon a cigányság azon rétege akik tanultabbak, azok az utóbbi 10-20 évben elkezdtek egyre többet tanulni Indiáról, valamennyire megismerni a hindu és szanszkrit nyelvet meg a hinduizmust, nyomon követik, hogy milyen események folynak Indiában stb.

jan. 15. 16:42
 1/7 Ársapkás Alispán ***** válasza:
46%
Hogyne, persze...
jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#2 Nem hallottál még a pécsi Gandhi Gimnáziumról?
jan. 15. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Miért pont az Indiai kultusz? xD



" valamennyire megismerni a hindu és szanszkrit nyelvet meg a hinduizmust, nyomon követik, hogy milyen események folynak Indiában stb."


Mit érdekelné őket, hogy mi van Indiában? Ekkora nonszenszt.

jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
:Mindig is volt.
jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Roma értelmiség?? Ez tetszik!!!
jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Nem nagyon.

Erről a témáról beszélve egyértelmű, hogy Egyiptomból származtatják magukat, nem Indiából.


A temetést hozták fel példaként.

A cigányok felaranyozzák a halottat, meg arannyakláncokat dobálnak a sïrba, a legdrágább koporsót, sírkövet veszik stb.

Pont mint az egyiptomi nemesek az ókorban.

jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy érdekel engem, az hogy Egyiptomból jöttek e az őseim vagy Indiából azért nem fogok indiaiúl, arabúl tanúlni (történelmi szinten talán érdekel). Én cigány származású magyar értelmiségi vagyok, szerintem 600 év alatt ami szinvonalas volt a cigány kultúrába az belefort a magyar kultúrába. Roma értelmiségi akkor lennék ha valamelyik cigány nyelv lenne az anyanyelvem és csak az adott nyelven olvasnék, kultúrálódnék, szerintem ilyen nem létezik már, de viszont régen volt kialakulóban egy ilyen réteg. Ha meg arra gondolsz az értelmiségi alatt, hogy diplomás, attól még nem biztos, hogy értelmiségi, tudom sokon valják magukat annak de nem azok. Én nyugati (keresztény) gondolkodású embernek tartom magam. Az pedig kifejezetten sértő, hogy összemostok ezekkel az aranyláncosokkal, belterjesekkel, agyatlan drogosokkal nem kultúrábol rakják rá a halotra az ékszereket, nem kultúrából koronázzák meg magukat rabolt palotában, hanem szimplán csak a kisebbségérzésből. Ez nem kultúra hanem nyomorúság....
márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!