Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna a MÉLTÁNYOS...

Mi lett volna a MÉLTÁNYOS béke Trianonban Magyarország számára?

Figyelt kérdés

Szerintem Wilson javaslata alapján népszavazással. Magyarország így másfél-kétszer ekkora lenne ma.

Kb. '41-es határok + Arad, Temesvár környéke valamint Pozsony és Nyitra környéke.

Burgenland pedig Mo-é maradt volna, mivel Ausztria is vesztes volt. (cserébe megtarthatták volna Dél-Tirolt)


2010. okt. 26. 18:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/186 anonim ***** válasza:
75%
Megkellet volna hagyni mindent nekünk de persze a te javaslatod is jó. Ezer évnyi magyar munka, verejték fogta össze az ezeréves Magyarországot.
2010. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/186 hollófernyiges ***** válasza:
70%

Igen, az etnikai elv tényleges érvényesítése, vegyes területeken népszavazás.

Egyébként Nagy-Magyarország ha meg is marad a világháború után, mostanra rég szétesett volna, ezer év ide vagy oda.

2010. okt. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/186 anonim ***** válasza:
76%
A fent említett területek könnyűszerrel visszakerülhettek volna a béke utáni években, nagyon sok ország (köztük az angolok) támogatta volna a magyarlakta területek visszacsatolását. A magyar kormányok azonban a teljes revízióra törekedtek, így az egész annyiban maradt.
2010. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/186 anonim ***** válasza:
86%
Sziasztok.A baj azhogy szerintem nem tamogadtak egyaltalan mert ha igen akkort a masodik vilaghaboru utan meg kellet volna hagyni a teruleteket.Csakhogy szerintem pont a nyugat volt a hibas mert oszefogva segithetett volna rajtunk.Es tudjatok mi ebben a pioen? Hat az hogy pont ok fogjak meginni ennek a levet.Gondoljatok bele hagy novekvo kisebseg van a nyugaton es egysxzer felhasznalhatjak maguk javara a gyalazatos diktatumot.Trianonban nem csak Magyarorszagot temettek el hanem a Nyugatot is csak nem jottek meg ra.
2010. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/186 anonim ***** válasza:
100%
Pedig támogatták volna, történelmi tény. Bármelyik törikönyvben megtalálod a bethleni konszolidáció témakörében.
2010. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/186 anonim ***** válasza:
100%
Miert kellet felheccelni a magyarokat 1956-ban a Szabad Europa azaz Ameriak itranyitasaval????? Csaktan nem a magyar kerdes ENSZ targyalasanak ellehetetleniteseert????? EZ AZTAN A SEGITSEG ugye? (Nem kiabalas csak alahuztam a mondanivalom) Gondolom ertitek....
2010. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/186 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már megfogalmazták: a határok tényleges etnikai alapon történő meghúzása, a vegyes területeken pedig népszavazás. Én is ezt tartottam volna a legkevésbé fájdalmas megoldásnak.
2010. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/186 anonim ***** válasza:
28%
kivitték volna a cigányokat, hozzánk csatolhatták volna a Fekete-tengert, na meg Párizst, és mindjárt adhattak volna egy valag pénzt is. -_-
2010. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/186 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az elgepelesert...Folytatnam: Az volt a baj hogy a magyarokat nem lehetett volna iranyitani meg ha a tobbsegben levo kisebbsegek is elszakadnak akkor is nagyhatalom lett volna.Mas volt a mentalitas akkor.De megnezven Romaniat hiaba nagy orszag es van mindene ugyis a kulfoldi iranyitt mert olyan a mentalitasa azaz egy szolga nep de ha legyengul az ur az elso aki SZEMBEKOPI (alahuzva a mentalitasuk).Tehat azert lettek ezen orszagok mert igy Kozep Europat uralhatta a nyugat maskepp nehezebb lett volna ha oszefogunk a lengyelekkel.
2010. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/186 anonim ***** válasza:
27%
Először erre felelj: Miért kötötek volna egy háború GYŐZTESEI méltányos békét? Semmi nem ösztönözte őket erre. Szerinted ha mi nyerünk, mi persze kedvesen aranyosan mosolygunk rájuk, és adunk nekik egy csomó pénzt meg földet?
2010. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!