Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna a MÉLTÁNYOS...

Mi lett volna a MÉLTÁNYOS béke Trianonban Magyarország számára?

Figyelt kérdés

Szerintem Wilson javaslata alapján népszavazással. Magyarország így másfél-kétszer ekkora lenne ma.

Kb. '41-es határok + Arad, Temesvár környéke valamint Pozsony és Nyitra környéke.

Burgenland pedig Mo-é maradt volna, mivel Ausztria is vesztes volt. (cserébe megtarthatták volna Dél-Tirolt)


2010. okt. 26. 18:39
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/186 anonim ***** válasza:

Es te ferditesz mar megbocsass:

"Azoknak miért kéne állampolgárságot adni, akiknek már van?

Ez nem ugyanaz.

Attól, hogy átnevezel egy országot, az ott élők állampolgársága még nem szűnik meg."

Tudod nekunk is kellet adni annaidejen pedig nem akartuk es megszunt a regi haar nem hinnem hogy nem voltak indian "allamok" is.De akarki teruletere mesz minimum jogokat adsz meg azelott hogy mas legyozotte t erre kernel...Itt probalsz elbujni elolem ugyes szocsavasal csak nem megy baratocskam....Az indianoknak joguk volna allamra is pont a lakotak akartak ilyemit nemreg es volt nagy felhaborodas erte sajta ide tenyeket kell felsorolni de majd oszeszedem.Ezert erdemelnek meg az usa-beliek hogy orszaguk eltunjon es a jotmentek dirigaljanak neki es kuss nekik de csak DEMOKRATIKUS alapon ahog yok tettek nehogy mar kulombseg legyen koztuk.Az indian elobb elt ott mint ok de nics joga remelem hamarosan OHIO alamban ami soha nem volt spanyol nem lesz joga az amcsiknak de csak DEMOKRATIKUS elven.:))

2010. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/186 anonim ***** válasza:
100%

"Bocsika en nem utalom oket egyaltalan max lenezem hogy fenhordvan az orukat olyanok ami;lyenek"


Azt lehet. Az amcsi politikát én sem nagyon kedvelem, de a nagyhatalmak már csak ilyenek.

De attól még nem véreskezű zsarnokok, akik a saját országukat is kockára teszik.


".azaz semmivel sem jobbak a ruszkinal "


Semmivel sem jobbak. Ez igaz.

Csak másképp rosszak.

Én szívesebben élek egy "kizsákmányoló" kapitalista rendszerben, mint egy kommunistában, mert itt legalább van lehetőség boldogulni, nem csak túlélni, ha kinyalom a pártvezetés fenekét.


"Baszkföld (baszkul Euskadi) Spanyolország önálló autonóm közössége (baszk hivatalos neve Euskal Autonomia Erkidegoa, azaz Baszk Autonóm Közösség) az ország északi részén. "


Igen. Magyarul területi autonómiával rendelkezik. Ezt mondtam én is.


Azt nem tagadom, hogy Franciaországban is vannak baszk területek, de Baszkföld túlnyomó része Spanyolországban van.


".Es nem utalom az angolokat sem csak ne hordjak fent az orukat mert nalluk hamarabb voltak emberi jogok mig ok kimasztak volna a tehenszarbol.."


És az kit érdekel?

Az Emberi és Polgári Jogok nyilatkozatát 1791-ben adták ki. Az előtt úri jókedvedtől függött, hogy mit teszel a területeden élőkkel.

Bár az előtt nagyon nemzetiségek sem voltak, úgyhogy nem is kellett nekik jogokat adni.


Na de én tényleg abbahagytam.

Elmondtam, amit gondolok, ha ezt nem fogod fel, hát sajnálom. Azon én már nem tudok segíteni.

A többséget már legalább kétszer leírtam, többször nem fogom.

2010. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/186 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod nekunk is kellet adni annaidejen pedig nem akartuk es megszunt a regi haar nem hinnem hogy nem voltak indian "allamok" is."


Félreértesz.

Átkerültetek egy másik országba. De nem ugyanabba, csak más néven.

Az indiánoknak pedig nem voltak államai. Legalábbis az USA területén nem.

De ha lettek is volna, azok megszűntek, ergo le sem sz@rta volna senki, hogy te XY már nem is létező indián állam állampolgára voltál. Pláne hogy ők nem is ismerték az állampolgárságot.

Ha Mexikó meghódítja az USÁ-t, akkor igazad lenne. De ha csak az USÁ-ban átveszik a hatalmat a latinók és átnevezik az országot, az az állampolgárságon semmit sem változtat.


A lakotákra kíváncsi vagyok, azt majd linkeld be, de a többit itt fejezzük be, mert már csak ugyanazokat az értelmetlen frázisokat ismétled, én meg csak ugyanazokat az ellenérveket tudom rá mondani, amiből őszintén elegem van.

Tehát innentől az ilyen érveidre nem fogok reagálni

2010. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/186 anonim ***** válasza:
56%

"Ne vedd személyeskedésnek, de remélem egyszer majd felébredsz! "


Te tényleg nem vagy százas! Ki nem hajlandó még csak belemerülni is a szittya-hun elméletbe?

2010. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/186 anonim ***** válasza:
74%

Mindent tudok arról az agyament elméletről, barátom, és csak röhögni tudok rajta, mert semmi bizonyíték nincs rá.

Szép kis mese, CSAK NEM IGAZ

2010. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/186 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Szűklátókörű barom.

2010. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/186 anonim ***** válasza:
74%

Már megmondtam neked, hogy mindent tudok, amit erről az elméletről tudni kell.

Attól hogy tovább mutogatod a súlytalan érveket, nem fogom jobban elhinni.

2010. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/186 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként az elsőt kapásból meg sem nézem, mert olyan oldalnak nem hiszek, amelyik arra specializálódott, hogy az ilyen elméleteket bizonyítsa.


Ami pedig a többit illeti:


"Nem vagyunk finnugorok"


Ez tény és való. De hunok sem vagyunk.

A magyar nyelvnek vannak finnugor elemei, de azt manapság már igen kevesen állítják, hogy genetikailag sok közünk lenne hozzájuk.

Ajánlom figyelmedbe a finnugor-nyelvcsere elméletét.


"A B vércsoport pedig Mongóliában és Elő-Indiában jellemző a lakosságra. Sokat mond az a tény, hogy a Kárpát-medencében Árpád népének honfoglalása előtt a B és az AB vércsoport gyakorisága többszöröse a nyugat-európainak, és Árpád magyarjainál ugyanez a belső-ázsiai eredetre utaló vércsoport mutatható ki."


És?

Ez azt bizonyítja, hogy onnan származunk. És akkor? Ezt ki tagadja?

Előrebocsátom, mielőtt továbbolvasnám, hogy azt nem tagadom, hogy a hunok és az avarok nagy valószínűség szerint rokonaink voltak. Talán közös ősöktől is származunk.

De ugyanez elmondható a németekre és az angolokra is, Nagy-Britannia mégsem ősi német föld.


"Ezért elmondható, hogy a magyarság rokon az árja népekkel, mert nagyobb arányban fordul elő az europid gének kombinációja, mint például a finneknél. Náluk semmilyen mongolid jelleg sem mutatható ki, és jóval kisebb az europid gének aránya, mint a magyaroknál. Ebből az a következtetés vonható le; hogy a finnek egy más típusú ősnépességhez tartoznak, és ők ma már azt is tanítják."


Attól még lehetünk rokonok, bár ebbe nem akarok belemenni, mert igazán én sem hiszek benne.


" Mivel a finnugor népek mindegyike genetikailag eltér a magyarságtól, nem lehetett közös finnugor ősnép, csupán átmeneti együttélésről beszélhetünk."


Ezzel maximálisan egyet tudok érteni.


"Hitelt adok annak a nézetnek, amely szerint a magyar írás perdöntő. Ha egy népnek több ezer éves írása van, akkor az nem lehet primitív nép. "


Kacag a májam.

Bizonyítsák, hogy "több ezer éves" írásunk van!

Mert az, hogy belinkelsz egy oldalt, ahol semmi hivatkozás nincs, nem bizonyít semmit.


"Ha több nép írása és nyelve ugyanolyan tulajdonságokat mutat, mint esetünkben a szanszkrit, a sumér és a magyar - ezekben azonos a ragozó szerkezet és megegyeznek a szógyökök, akkor elmondhatjuk: ezek a nyelvek azonos kultúrkörhöz tartoztak. "


Ez még igaz is lehet.


"Hogy genetikailag nem mi voltunk a sumérok, az bizonyos"


Halleluja!


" Egy tisztességes tanárnak el kellene mondani a magyarok származásának különböző elméleteit a tényekkel együtt, és aztán rá kell bíznia a diákra, hogy keresse meg, melyiket fogadja el."


Akkor te miért is akarod rámkényszeríteni a te igazad?

2010. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/186 anonim ***** válasza:
74%

"A legtöbb nép letelepedett, és a következő kultúrák alkotója lett. Vagyis az összes régészeti kor népessége a magyarság ősének tekinthető."


Okés.

Ez stimmel.

Eszerint lehet bennünk hun vér, bár igencsak elenyésző.

Viszont ilyen alapon a Felvidék is ősi szlovák föld, mert genetikailag ők is keveredtek az ott élő "magyarásggal", tehát így ők is a hunok leszármazottai.


"Dr. Fodor István régész-történész, a Magyar Nemzeti Múzeum munkatársa hangsúlyozza a körülöttünk élő népekhez fűződő szoros kapcsolatainkat, amit

nem csak a régészek, történészek, antropológusok állapítottak meg. Bartók Béla és Kodály Zoltán gyűjtőmunkája is megmutatta, hogy a magyar népdalkincs ezernyi szállal köt össze minket a románokkal, a szlávokkal. "


Akkor te itt a rokonainkat szidod. :D

Gratulálok.

2010. okt. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/186 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor foglaljuk össze!

Az általad belinkelt két oldal (az elsőt meg sem nézem), azt fejtegeti, hogy a magyarság Belső-Ázsiából származik, de sokkal nagyobb mértékben van benne hun, avar, szkíta, szláv stb. vér, amit itt szedett fel a Kárpát-medencében.

Ez mind stimmel. Ezzel egyet is értek.

A hunok és az avarok is Belső-Ázsiából jöttek, tehát szegről-végről rokonaink lehettek. Ezt elfogadom. Sőt!

Na de ez hol bizonyítja a szkíta-hun-avar-magyar kontinuitást?

Illetve valamennyire bizonyítja, de épp annyira bizonyítja ezzel együtt a szkíta-hun-avar-szlovák, a szkíta-hun-avar-román, a szkíta-hun-avar-ukrán, a szkíta-hun-avar-horvát, a szkíta-hun-avar-szlovén és a szkíta-hun-avar-osztrák kontinuitást.

Szóval ez nem bizonyíték semmire, amit te állítasz.

2010. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!