Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna a MÉLTÁNYOS...

Mi lett volna a MÉLTÁNYOS béke Trianonban Magyarország számára?

Figyelt kérdés

Szerintem Wilson javaslata alapján népszavazással. Magyarország így másfél-kétszer ekkora lenne ma.

Kb. '41-es határok + Arad, Temesvár környéke valamint Pozsony és Nyitra környéke.

Burgenland pedig Mo-é maradt volna, mivel Ausztria is vesztes volt. (cserébe megtarthatták volna Dél-Tirolt)


2010. okt. 26. 18:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/186 anonim ***** válasza:
62%
Linkem nincs, még középiskolában tanították, hogy a nyugati hatalmak is elismerték a revíziós gondolatok jogosságát, de végül mivel Bethlenék ragaszkodtak a teljes revízióhoz, nem lett belőle semmi.
2010. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/186 anonim ***** válasza:
100%

"Burgenland azért illette volna Magyarországot, mert Ausztria is vesztes állam volt."


Ez igaz. De ha már az etnikailag vegyes, vagy idegen etnikai többségű területek népszavazásáról beszélünk, akkor Burgenland elcsatolása ellen egy szavad sem lehet.


Kedves 21:01-es!

Lett volna lehetőség, ez igaz. De a bécsi döntéseket akkor is Hitler hozta össze. És ez volt az indok, hogy elvből sem hagyták meg a területeket.


21:09!

Linket nem tudok küldeni, de mondani róla egyet s mást igen.

Ugyebár a franciák legfőbb célja az volt a két világháború között, hogy megakadályozzák a németek talpra állását. A nyugati határokat az 1925-ös locarnói egyezmény rendezte, de a keleti határokra nem tudtak ilyet összehozni. Emiatt próbáltak a kelet-közép-európai országokkal valami egyezményt összehozni, hogy biztosítsák Németország keleti határait is.

És mivel a németeknek Lengyelországgal volt a leghosszabb a határuk, őket volt a legtanácsosabb beszervezni. De a csehszlovák-lengyel területi viták miatt Lengyelország mellett a csehszlovák-román-jugoszláv kisantant egyik tagjával sem lett volna egyszerű zöld ágra vergődni, ezért felmerült a franciáknál, hogy Lengyelország mellett velünk egyezkednek.

Ehhez pedig egyrészt el kellett volna érni, hogy Trianon után egyáltalán szóba álljunk velük, másrészt tanácsos lett volna elérni a lengyel-magyar határt.

Úgyhogy a franciák belementek volna némi nemű revízióba (amit az angolok és az amerikaiak a legkevésbé sem elleneztek volna), de a magyar kormány kvázi a mindent vagy semmit álláspontra helyezkedtek.

A franciáknak meg közben összejött az egyezkedés a csehszlovákokkal, a románokkal és a jugoszlávokkal, úgyhogy ránk már nem is volt szükség. :(

2010. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/186 anonim ***** válasza:
Így van, kösz a kiegészítést. Részletekre már nem emlékeztem, mert pár év eltelt azóta, de valami azért megmaradt.
2010. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/186 anonim ***** válasza:
100%

Én most tanulok erről egyetemen.

Bár idáig még nem jutottam, úgyhogy nem tudok sokkal többet, mint amit érettségikor tudtam, de azért ez is több a semminél :D

2010. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/186 A kérdező kommentje:

21:20-as

Burgenlandot azért kell másképp kezelni szerintem, mert itt vesztes kontra vesztes tekintetében gondolkodunk!

A többi utódállam e tekintetben MÁS.

Melyik vesztes állam kapott valaha is területeket?


Mi nem mástól elvenni akartunk, csak a SAJÁT ORSZÁGUNKAT MEGTARTANI! Ez óriási különbség.

A Wilsoni elvekkel Trianont "megúsztuk volna 30-40% területveszteséggel a tényleges 71,5% VESZTESÉG helyett !!

2010. okt. 26. 21:35
 26/186 bumbi02 ***** válasza:
100%
az első bécsi döntést elismerték nemzetközileg a nagy hatalmak ( Franciao. NAgy Britannia..) bár igen, eléggé közel sodróttunk ezzel a szélső jobb oldalhoz..a teljes reviziót szinte senki sem támogatta magyarországon (csak a nép, meg egy két nagyon szélsőséges "jelentéktelen" politikus) bethlenék (telekivel élen) inkább etnikai érvekre alapoztak, gömbös votl az aki már ikább előtérbe hozta a gazdasági, és stratégiai pontokat és az alapján rajzolta volna ujra a határt..
2010. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/186 anonim ***** válasza:
74%

"Burgenlandot azért kell másképp kezelni szerintem, mert itt vesztes kontra vesztes tekintetében gondolkodunk!"


Ez igaz.

De ez kit érdekel?

Ha már népszavazásról beszélünk, akkor milyen alapon kifogásolsz egy olyan rendezést, ami a népszavazáson alapult?


"az első bécsi döntést elismerték nemzetközileg a nagy hatalmak ( Franciao. NAgy Britannia..)"


Persze. De attól még Hitler adta. És Hitler bácsi csúnya rossz bácsi, úgyhogy minden, amit ő csinált, az rossz.

Ergo...

De ez amúgy is csak indok volt.


Azt nem tudom pontosan, hogy Bethlenék mit akartak, de az tény, hogy túl sokat és nem voltak hajlandók alább adni, ezért a franciák inkább ejtették őket.

2010. okt. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/186 bumbi02 ***** válasza:

Melyik vesztes állam kapott valaha is területeket?


anno orosz-török háboruk során, mikor oroszország már isztambulig előre tört, külföldi hatalmak nyomására békét kötött törökországgal, és töröko a területeinek nagy részét visszakapta..

2010. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/186 anonim ***** válasza:
100%
A XIX. század során bármikor vívtak háborút, vagy a győztes sem kapott semmit, vagy a vesztes is kapott ugyanannyit, az egyensúly fenntartása végett.
2010. okt. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/186 A kérdező kommentje:

21:42

Kapni (a máséból) vagy VISSZAkapni a sajátodat az nagyon nagy különbség.

Kb. mint Tanya a Bakonyban vagy banya a takonyban.:)

2010. okt. 26. 21:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!