Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna a MÉLTÁNYOS...

Mi lett volna a MÉLTÁNYOS béke Trianonban Magyarország számára?

Figyelt kérdés

Szerintem Wilson javaslata alapján népszavazással. Magyarország így másfél-kétszer ekkora lenne ma.

Kb. '41-es határok + Arad, Temesvár környéke valamint Pozsony és Nyitra környéke.

Burgenland pedig Mo-é maradt volna, mivel Ausztria is vesztes volt. (cserébe megtarthatták volna Dél-Tirolt)


2010. okt. 26. 18:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/186 A kérdező kommentje:

Érdemes megnézni és terjeszteni:

http://www.youtube.com/watch?v=kbr_Pv_jy-g

2010. okt. 26. 22:08
 32/186 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:36


Hihetetlen, hogy képes vagy mindig felül múlni magadat (vagy inkább alul) legfeljebb a komcsik nem akartak teljes revíziót. Horthy és az egész vezér kar teljes revíziót akart.

2010. okt. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/186 anonim ***** válasza:
74%

És látod mi lett belőle!

Néha azért nem árt egy kevés kompromisszumkészség

2010. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/186 anonim ***** válasza:
74%

Na, kedves kérdező, az ilyenekre lehet hivatkozni, mint amit belinkeltél.

De, sajnos, kedves 50%-os barátunk és társai eddig semmi ilyesmit nem mutattak fel. Semmi konkrétumot nem mondtak. Ezért nem veszi őket komolyan nagyon sok ember. Köztük én sem.

De visszatérve, remélem, hogy ennek lesz foganatja, bár erősen kétlem. Az ENSZnek van jobb dolga is ennél. (Az ő megítélésük szerint.) De azért reménykedjünk!

2010. okt. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/186 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 67%.

Igen te aki belekotsz a helyesirasomba, habar sokszor elgepelem ezert nem tagadom hogy vannak hibak "egyezség" szavamba belekotni meg ha nem is tudok ekezetett hasznalni.......

De szerinted mint heleyes az alabbi: a romanok kovetelhettek tollunk az autonomiat meg uram bocsas meg el is szakadhattak de mi NEM.

Romaniaban jogos volt a Masosvasarhelyi incidens az olah pap vezetesevel (senki sem szedte elo oket meg az amcsik sem ergo JOGOS UGYE?? (alahuzas))

Tovabba JOGOS a Nagyvaradi muemlek temetobol parkot csinalni 2006-ban!!!!! DEMOKRACIA -ugye....

EZ ezen JOGALAPOK TRIANONBAN DOLTEK EL!!!!!!!!!!

Nem kiabalok 67% csak alahuzom a te marhasagaidat a jogossagrol.De ne busulj elszaporodik ugy az iszlam Francia foldon hogy hamarosan kiderul oslakosok ok csak epp a franciak nyomjak el es ehez szukseg lesz a dicso trianoni diktatumra is.... ez utanna jon a tobbi hires nyugat allam hisz sokan egyetertettek nem????? Na latod ezert temettek el a NYUGATOT is trianonban anno!

2010. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/186 anonim ***** válasza:

^8%. Latom te kulturaltan vitatkozol a kerdesrol igy en is elmodom miert gondolom megis hogy a Nuugat volt.

Valaszod:

"A nyugati szövetségesek meg is akarták hagyni (legalábbis részben). Még a románok is úgy ahogy belementek volna. Csak a szovjetek ágáltak ellene, lebegtetve a kiugrási kísérlet során aláírt papírokat, amiben a jó magyarok lemondtak minden "szerzeményről". És mivel ez a térség szovjet érdekszféra volt...

Amellett pedig az sem mellékes, hogy Hitler juttatta nekünk azokat a területeket, ezért elvi oka is volt az "igazságtevésnek". "

Valaszom: Was Albert konyveben az Elvasik a veres csillag-ban meg van elmitvve hogy az oroszok megfekezteka roman atrocitast miket a Maniu Garda kovetett el a civil magyar lakosagon.Toovabbmegyek igaz ezt nem tudom irassal alatamasztani de a ruszkik nagyon beragtak rajuk mikor a tortenet szerint sir egy no a temetoben a ferje sirjanal.Arra jon az orosz parancsnok es mondja hogy miert sir hisz szabadsag van ami volt elmult erre mondja a no hogy igen de olyan szabadsag jott melyben a ferjemet megskalpoltak a katonaid.Erre az orosz komolyan megnezi a not majd azt modja hogy ott helyben kiasatja a sirt es ha igaz megtotolja a gaztettet de ha nem akkor a no lesz megb@szva.Jonnek is az orosz fegyveresek hiastak egy kettore es lam benne volt a megcsonkitott holtest.A dobbent parancsnok ranez a nore es kerdezi hogy ki tette ezt.A no mondta hogy a romanok .A parancsnok erre emelven szavankent a hangjat azt uvoltotte hogy ozzak ide a kutyakat es a sir mellet leszurt tobb mit tiz romant.De tobb is lehetett en szemely szerint a falunkbol tudom hogy egy orosz parancsnokno lovetett le garazdasagert ruszki katonat.De hadd folytassam tobb ilyen incidens is lehetett mert jelentes ment Sztalinhoz az esetekrol es akkor Sztalin megparancsolta hogy tanitsak rendre a "testvereket".Persze az oroszok is jo fiuk voltak ha jol tudom pont a Koloszvari szovjet parancsnok adott olyan utasitast amit nem tudtak teljesiteni a romanok pont azert hogy "jogosan" lelovese oket.Summa summarum ugy kiraktak a Gardat Eszak Erdelybol mint macskat sz@rni meg autonomiat is biztositottak.Tehat az oroszok inkabb adtak volna visza teruletet de most kepzeld el az Usa vezetoit mit modtak volna az amcsiknak a kovetkezo szovjet propaganda szovegre: "Amit a gaz imperialistak Trianonban elrontottak azt a Dicso Szovjetunio helyrehozta".Na ugye...ugye.... nem is olyan egyszeru a keplet.Gondolom azert sem all ki az Usa, Franciaorszag, Anglia az erdelyi magyarok autonomiajaert mert azt a kommunistak adtak ergo az rosz!

2010. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/186 anonim ***** válasza:
74%

" "A nyugati szövetségesek meg is akarták hagyni (legalábbis részben). Még a románok is úgy ahogy belementek volna. Csak a szovjetek ágáltak ellene, lebegtetve a kiugrási kísérlet során aláírt papírokat, amiben a jó magyarok lemondtak minden "szerzeményről". És mivel ez a térség szovjet érdekszféra volt...

Amellett pedig az sem mellékes, hogy Hitler juttatta nekünk azokat a területeket, ezért elvi oka is volt az "igazságtevésnek". " "


Már bocsi, de azt én írtam és nem ő.

De a kommentedre reagálva:


"Was Albert konyveben az Elvasik a veres csillag-ban meg van elmitvve hogy az oroszok megfekezteka roman atrocitast miket a Maniu Garda kovetett el a civil magyar lakosagon."


És ennek mi köze a határokhoz?

Mert én arról beszéltem.


"Toovabbmegyek igaz ezt nem tudom irassal alatamasztani de a ruszkik nagyon beragtak rajuk mikor a tortenet szerint sir egy no a temetoben a ferje sirjanal.Arra jon az orosz parancsnok es mondja hogy miert sir hisz szabadsag van ami volt elmult erre mondja a no hogy igen de olyan szabadsag jott melyben a ferjemet megskalpoltak a katonaid.Erre az orosz komolyan megnezi a not majd azt modja hogy ott helyben kiasatja a sirt es ha igaz megtotolja a gaztettet de ha nem akkor a no lesz megb@szva.Jonnek is az orosz fegyveresek hiastak egy kettore es lam benne volt a megcsonkitott holtest.A dobbent parancsnok ranez a nore es kerdezi hogy ki tette ezt.A no mondta hogy a romanok .A parancsnok erre emelven szavankent a hangjat azt uvoltotte hogy ozzak ide a kutyakat es a sir mellet leszurt tobb mit tiz romant.De tobb is lehetett en szemely szerint a falunkbol tudom hogy egy orosz parancsnokno lovetett le garazdasagert ruszki katonat.De hadd folytassam tobb ilyen incidens is lehetett mert jelentes ment Sztalinhoz az esetekrol es akkor Sztalin megparancsolta hogy tanitsak rendre a "testvereket".Persze az oroszok is jo fiuk voltak ha jol tudom pont a Koloszvari szovjet parancsnok adott olyan utasitast amit nem tudtak teljesiteni a romanok pont azert hogy "jogosan" lelovese oket."


Ezekről nem hallottam, de az tény, hogy a nagy generalissimus pont a kiugrási kísérletünkre hivatkozva helyezkedett arra az álláspontra, hogy Magyarország egy km2-t sem kaphat vissza abból, amit a trianoni béke elvett és emellől nem tágított.

Az már más kérdés, hogy ezen döntésének kedvezményezettjeit mennyire szerette.


"Tehat az oroszok inkabb adtak volna visza teruletet de most kepzeld el az Usa vezetoit mit modtak volna az amcsiknak a kovetkezo szovjet propaganda szovegre: "Amit a gaz imperialistak Trianonban elrontottak azt a Dicso Szovjetunio helyrehozta"."


Lehet benne valami, de ez nem hiszem, hogy nagy gát lett volna.

Elvégre 1. A területi rendezésről nem a szovjetek döntöttek, hanem a párizsi békekonferencia 2. Magyarország akkor már, a szövetségesek korábbi megállapodása alapján, szovjet érdekszféra volt, tehát a szovjetek így is úgy is végrehajthatták volna a határrevíziót, ha akarták volna, csak hát valahogy nem akaródzott nekik.


"Gondolom azert sem all ki az Usa, Franciaorszag, Anglia az erdelyi magyarok autonomiajaert mert azt a kommunistak adtak ergo az rosz!"


Nem. Azért nem állnak ki érte, mert tojnak az egészre.

Kisebb gondjuk is nagyobb annál.

Sajnos

2010. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/186 anonim ***** válasza:
74%

Ja, hogy a ^8% az 68% akart lenni!

Akkor bocsi! Vedd úgy, hogy nem szóltam!


"Latom te kulturaltan vitatkozol a kerdesrol"


Bocsi, de ezt most nem tudom hova tenni.

Lehet, hogy én vagyok hülye, de ez nekem eléggé irónikusan hangzott.

Javíts ki kérlek, ha tévedek!

2010. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/186 anonim ***** válasza:

ma 15:35


Fejezd már be, itt írsz egy regényt tele hablatyolással amíg én pár mondatba le tudom írnia lényeget. Mindig az a problémád hogy nem mutatok fel tényeket (eléggé vicces)most mutass nekem párat hogy Trianon miért is volt jó és miért lenne rossz ha visszaállnának a Trianon előtti határok!

2010. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/186 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 68%.Igen most is megismetlem: kulturaltan vitatkozol veded az alaspontot erveket hozl fel mellette es nem szolsz be ha ellenvelemyel talakozol.Nem poenbol mondtam hanem mert nagyon tetszik a hozzaalasod.A generaliszimusz ezen allitasarol miszerint lemondtunk volna a teruletekrol kiugras elott en nem tudtam.Latod midig tanul az ember.En ugy tudtam hog ypont az orosz volt aki belement hogy ugy aljunk at hogy megmarad az allamforma es a hatarok is.Egyebkent az orosz mielott hadat uzentunk volna kert hog yne tegyuk es viszaadja egesz Erdelyt.Csakhat vezetoink nem lathattak (ezert nem itelem el) hogy nem nyerhet a nemet mert kezdetekben eleg kozel voltak az oroszok a veresseghez mert ha sikerul kijutni a kaukazusig akkor az oroszok keservesen tapasztalhattak volna hogy ok sem egyseges birodalom.Ezzel azt akarom irni hogy ott is sok nemzet volt aki szembeszalt volna veluk.De az is lehet hogy a generaliszimusz a nyilasi hatalomatvetelkor gondolta meg magat.....vagy kitudja....nehez ezt igy eldonteni megis az az oroszok javara irhato hogy autonomiat adtak es elkergettek a Gardat csunyam megtorolva a garazdasagat mert ha jol tudom huszezer romant lottek le.
2010. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!