Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna a MÉLTÁNYOS...

Mi lett volna a MÉLTÁNYOS béke Trianonban Magyarország számára?

Figyelt kérdés

Szerintem Wilson javaslata alapján népszavazással. Magyarország így másfél-kétszer ekkora lenne ma.

Kb. '41-es határok + Arad, Temesvár környéke valamint Pozsony és Nyitra környéke.

Burgenland pedig Mo-é maradt volna, mivel Ausztria is vesztes volt. (cserébe megtarthatták volna Dél-Tirolt)


2010. okt. 26. 18:39
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/186 anonim ***** válasza:
74%

Megmondtam, 88%-os, hogy nem érdekel.

Nem bírod felfogni?


"Erre reagaltam tudom en jol amugy honnan szarmaznak nagyon jol..."


Akkor abszolut nem értem a megnyilvánulásodat, de inkább hagyjuk!


"A románok, slováko és délszlávok valóban el akartak szakadni, DE a ruszinok nagyrésze meg az erdélyi szászok sem akartak elszakadni meg nyilván a csonka határokon kívül rekedt magyarok - székelyeket is beleértve ők sem akartak elszakadni. "


Elszakadni nem.

De konföderatív rendszert max. a ruszinok és a szászok akarhattak. A magyarok nem, a szlovákok, románok, szerbek, horvátok mégkevésbé.

A horvátokat 1914 előtt még meg lehetett volna győzni, de a háborús vereség után már nem.


"Így jött ki az a faramuci helyzet hogy egyik elszakított területen élő kisebbség sem érte el az 50%-ot, vagyis k*vára nem jöttek létre nemzetállamok, amivel a győztesek érveltek."


Szlovákia elérte volna, csak megkapták a Dél-Felvidéket, hogy ne maradjon nekünk a vasúti körgyűrű. Ezzel bomlott meg az "egyensúly".

2010. okt. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/186 A kérdező kommentje:

88%

és mégis mikor adtak volna a ruszkik autonómiát és hol?

Ugyanis pont az oroszok vétózták meg, hogy I.-II. bécsi döntés területeit megtarthassuk a II. vh után

2010. okt. 28. 22:18
 113/186 anonim ***** válasza:
74%

"de a teny amit ki akartam hozni hogy talan a szovjetol kaptunk volna valamit hisz adott autonomiat is csakhat megtorten 1956 es az ENSZ ele nem kerult a magyar kerdes....."


Ami nem igaz, mert épp Sztálin jelentette ki kategorikusan, hogy Magyarország a kiugrási kísérletkor lemondott a visszaszerzett területekről, így nem kaphat semmit. Ez történelmi tény.

2010. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/186 anonim ***** válasza:

[link]

Igaz tevedtem csak 73-ban kerult le a napirendrol ha meg amerika anyira akart segiteni akkor miert nem tette?

Ertem en hogy nem lehetett mert orosz erdekszfera de akkor miert hitegetjuk1956-ban az embereket hoy egitunk aztan megsem stb....Aljas komcsi banda az egesz ...

2010. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/186 A kérdező kommentje:

"Szlovákia elérte volna, csak megkapta Dél-felvidéket"

De sz*r lehetett nekik, mindjárt megsajnálom a tótokat, hogy nyakukba varrták azt a sok magyar területet.


Egyébként szinte mindegyik állam lehetett volna nemzetállam (hellyel-közzel), ha a határokat kijjebb húzzák meg, pl. etnikai alapon. Wilsoni elvek. Hmm?

2010. okt. 28. 22:23
 116/186 anonim ***** válasza:
74%
Mondom, 88%-os, hogy NEM ÉRDEKEL
2010. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/186 anonim ***** válasza:

"Megmondtam, 88%-os, hogy nem érdekel.

Nem bírod felfogni?"

Hogyne tudom nehezebb kimondani hogy bocsi tevedtem mert mig en nem kaptam linket a transziberiai dologrol

addig te bizonyitasz egy kapcslatot az ellensegel es a hideghaboruban is adosod vagyok az orosz replikaval hogy miert bomaztak oket....Csakhat tudod egyetemet vegzett ember letedre elvartam volna egy beismerest.....

2010. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/186 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyne tudom nehezebb kimondani hogy bocsi tevedtem mert mig en nem kaptam linket a transziberiai dologrol "


Nem tévedtem.

Egyszerűen csak elmondtam, amit mondani akartam. Te nem vetted figyelembe.

A japánok és a németek közötti hadianyagszállításról pedig annyi dokumentumfilm készült, hogy meg sem tudom számolni. Minden normális történelemkönyvben benne van.


"Csakhat tudod egyetemet vegzett ember letedre elvartam volna egy beismerest....."


Milyen beismerést?

Nem győztél meg semmiről, csak egyszerűen elegem van. Ugyanazokat az érveket ismétled, hiába cáfolom meg.

Betelt a pohár. Ennyi.

Úgyhogy kérlek, felejtsél el! Legalábbis ezt a témát hanyagold!

2010. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/186 anonim ***** válasza:

Igazad van kerdezo hagyjuk 68%-ot most:

"88%

és mégis mikor adtak volna a ruszkik autonómiát és hol?

Ugyanis pont az oroszok vétózták meg, hogy I.-II. bécsi döntés területeit megtarthassuk a II. vh után

"

A Maniu Garda kiuzesekor a szovjetek anyira beragtak hogy szerintem meghgytak volna ateruleteket is de es szintem szerintem Amerika nem ment bele mrt nyilvanvalova valt volna a szegyene igy inkab elosztotttak az oroszal egyut.

Tehat a lenyeg: Petru Groa kormanya hiaba tiltakozott cska akkor bolintott ra a ruszki ha benne foglaltatik a Maros magyar Autonom tartomany rajonokra osztva.EZ Ceusescu baratunk hatalomra lepese utan megszint ha jol tudom 1965-ben kerlt a polcra es 70-re megszitette az autonomiat felosztvan Haromzek Csik es Torda-Marost ugy hogy a mayrsag csak 50% volt nem tobb hogy az autonomiat hvatalosan torolje el.

2010. okt. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/186 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak elmondtam, amit mondani akartam. Te nem vetted figyelembe.

A japánok és a németek közötti hadianyagszállításról pedig annyi dokumentumfilm készült, hogy meg sem tudom számolni. Minden normális történelemkönyvben benne van.


En latod nem olvastam de meg linket sem kaptam ra igaz a romanok nem hresek a tortenelmi realitasukrol de hogy most orosz elenesegukben miert nem vettek elo.......Mindegy te sem yoztel meg mert a te elmeleted is vezik es ahol meg vagy szoritva ott csursz csavars mosdatvan a szerecsen amcsikat amiert kar de te tudod.....

2010. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!