Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna a MÉLTÁNYOS...

Mi lett volna a MÉLTÁNYOS béke Trianonban Magyarország számára?

Figyelt kérdés

Szerintem Wilson javaslata alapján népszavazással. Magyarország így másfél-kétszer ekkora lenne ma.

Kb. '41-es határok + Arad, Temesvár környéke valamint Pozsony és Nyitra környéke.

Burgenland pedig Mo-é maradt volna, mivel Ausztria is vesztes volt. (cserébe megtarthatták volna Dél-Tirolt)


2010. okt. 26. 18:39
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/186 anonim ***** válasza:
100%

"A Maniu Garda kiuzesekor a szovjetek anyira beragtak hogy szerintem meghgytak volna ateruleteket is"


De nem hagyták meg, mert Sztálin megvétózta a párizsi béketárgyalásokon. És pont. Ennyi.

2010. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/186 anonim ***** válasza:
A felosztasbol szuletett Hargita Jovaszna es Maros megye....Ez romcsi talalmany.Ilyen tortenelmi megyek nem voltak Erdelyben.
2010. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/186 A kérdező kommentje:

Erről beszéltem.

Ha a ruszkik akarták volna, hogy megtartsuk 1.-2. bécsi döntést, akkor meg is tarthattuk volna, de pont a ruszkik vétózták meg.

I. bécsdi döntés és Bácska, Muraköz elfoglalása meg a pánszlávizmus miatt is csípte az oroszok szemét.

2010. okt. 28. 22:43
 124/186 anonim ***** válasza:
A parizsi taryalason mar egyeztettek ujbol mi jo nekik es az amcsiknak... aztan hogy amerika maradjon jo fiu az orosz vetozta meg neki ugyis belefert az elkorcsebe de 1956-ert meg nem kelet kiderlon amerika hozzaalasa mert a veszedelmes lazado magyarokat meg ki kellet irtani.Ezet volt a Szabad Europa radio is es 68% most fiyelj a BBC-bol valakinek csak csipte a csoret (biztos az atlanti charta miatt) mert bemondtak hogy nem jon sem amcsi sem angol segitseg.Az angol kormany erre berag a BBC-re de az azt uvolti visza hoy porbalja meg mert olyan kormanybuktatas lesz amit meg nem latott sem Amerika sem Anglia kihelyezven egy sajto haborut ellenuk amivel kitalal......ES EZT E LATTAM A DISCOVERYN.....ez a fajdalamas ugye??? :)
2010. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/186 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss, de ez kit érdekel?

Azt állítod, hogy a szovjetek visszaadták volna a területeket, vagy legalábbis hagyták volna, hogy megtartsuk, amit a bécsi döntésekkor visszakaptunk.

Ez viszont nem igaz, mert Sztálin 1946-47-ben a párizsi béketárgyalásokon kategorikusan kijelentette, hogy a magyarok lemondtak azokról a területekről, tehát nem kaphatják meg.

Rendeztek egy területügyi bizottsági ülést, de az már csak bohózat volt, mert a magyarokat nem hívták meg, a bizottság elnöke jugoszláv volt, az előadója csehszlovák, a döntőbírák pedig ausztrálok, új-zélandiak, kanadaiak és ukránok.

Erről ennyit!

A románok akárhogy osztogatják a megyéiket, a szovjetek azt mondták 1947-ben hogy nem kaphatjuk vissza és pont.

2010. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/186 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz megírásának időpontja: ma 22:45"


Ignorál

Alaptalan összeesküvés-elmélet

2010. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/186 anonim ***** válasza:

"Ignorál

Alaptalan összeesküvés-elmélet"


Ertem.. mind a magyarkerdest ugye mi nem is letezet az ENSZ-ben asztan megis kerul egy link azet nem artana ezt is korbejarni.

2010. okt. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/186 anonim ***** válasza:

Szlovákia elérte volna, csak megkapták a Dél-Felvidéket, hogy ne maradjon nekünk a vasúti körgyűrű. Ezzel bomlott meg az "egyensúly".


Latod itt egyetertunk ezert kapta meg Romania a Partiumot i isz erdely hatara Ellesd, Deva es..na itt megfogtal mert az eszakit nem tudom.

2010. okt. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/186 anonim ***** válasza:
100%

"Ertem.. mind a magyarkerdest ugye mi nem is letezet az ENSZ-ben asztan megis kerul egy link azet nem artana ezt is korbejarni."


Ez a kérdés szempontjából merőben közömbös.

Az, hogy az ENSZ mit tárgyalt, nem befolyásolja azt, hogy Sztálin hallani sem akart arról, hogy mi bármit is (vissza)kapjunk.


"Latod itt egyetertunk ezert kapta meg Romania a Partiumot i isz erdely hatara Ellesd, Deva es..na itt megfogtal mert az eszakit nem tudom."


Pontosan.

Milyen északi? Erdély északi határa?

Az a mai román-ukrán határ. Azzal nincs is probléma.

A román-magyar határmenti sávot szintén azért kapták meg a románok, hogy a vasúti körgyűrű ne maradjon magyar kézen.

És a szerbek is ezért kapták meg a színmagyar Szabadkát.

Erről nincs is vita.

2010. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/186 anonim ***** válasza:
Felreertesz en azt tudom de van egy ut mely megy Nagybanyara es ott is van egy resz mit a Nagyvarad feloi azt tudm mert otbszor jartam arra hogy az Ellesd.Nagybnyan egyzer voltam es nem tudom ott melyik az utolso telepules mielott kimesz a Partiumba.
2010. okt. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!